Kto stanowi liczbę 144 tysięcy - stare i nowe "światło"

Tutaj jest miejsce na dyskusje na temat zmian oficjalnych nauk "Towarzystwa Strażnica"
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Kto stanowi liczbę 144 tysięcy - stare i nowe "światło"

Postautor: tadeusz2904 » czw paź 18, 2018 7:35 am

Ann78 pisze:
tadeusz2904 pisze:Sadlor .
To zderz się z tą społecznością.(Żydów Mesjanistycznych).
Chyba Cię nie wywalą za jej zachwalanie, (Datsun,Iskierka pozytywnie mówią o Ani i jej Misji Łaski)

Misja Łaski nie jest wspólnotą Żydów Mesjanistycznych, ale Kościołem Ewangelicznym.
Poza tym, Sadlor zna nas, uczęszczał na nabozenstwa. Zawsze jest miłe widziany :)

O, szkoda Droga Anno - myślałem, że jestem na tropie. :(
Pozdrawiam Ciebie serdecznie.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Sadlor

Postautor: Sadlor » czw paź 18, 2018 8:39 am

Iskierka pisze:
Nie wiem z kim się zadajesz, w jakie gry komputerowe grasz, ale za dużo jest agresji w tym jak piszesz o innych i to mnie niepokoi.

Jeżeli pisanie prawdy i powoływanie się na Słowo jest agresywne, to już nie wiem jak mam pisać. Najlepiej tak by nikogo nie urazić, niestety się nie da, to znaczy da się ale nie widzę potrzeby, wszyscy wokół świetnie sobie z tym radzą i głaszczą się aż miło. Staram sie uczyć i nie nazywam już nikogo "betonem"ani nie pisze o "kawałku drewna". Napisałem merytoryczny post o 144000 to mi zarzucasz że cytuję za dużo Biblii i sugerujesz dodatkowo że nie jest to słuszne, kto tu jest agresywny i niemiły? Jak uważasz że coś jest nieprawdziwe to odnieś się mertytorycznie a nie krytykujesz chyba tylko z samej przekory. W przypadku braku Biblijnych argumentów trzeba zdyskredytować człowieka że niepokorny, agresywny itp. Papatrza na co co do mnie piszesz z mojej strony.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw paź 18, 2018 8:59 am

Sadlor pisze:
Iskierka pisze:
Nie wiem z kim się zadajesz, w jakie gry komputerowe grasz, ale za dużo jest agresji w tym jak piszesz o innych i to mnie niepokoi.

Jeżeli pisanie prawdy i powoływanie się na Słowo jest agresywne, to już nie wiem jak mam pisać. Najlepiej tak by nikogo nie urazić, niestety się nie da, to znaczy da się ale nie widzę potrzeby, wszyscy wokół świetnie sobie z tym radzą i głaszczą się aż miło. Staram sie uczyć i nie nazywam już nikogo "betonem"ani nie pisze o "kawałku drewna". Napisałem merytoryczny post o 144000 to mi zarzucasz że cytuję za dużo Biblii i sugerujesz dodatkowo że nie jest to słuszne, kto tu jest agresywny i niemiły? Jak uważasz że coś jest nieprawdziwe to odnieś się mertytorycznie a nie krytykujesz chyba tylko z samej przekory. W przypadku braku Biblijnych argumentów trzeba zdyskredytować człowieka że niepokorny, agresywny itp. Papatrza na co co do mnie piszesz z mojej strony.

:roll:... Chyba źle przeczytałeś wcześniejsze posty, nie zabraniam Ci cytowania wersetów, zwróciłam tylko uwagę, że w gąszczu słów można się pogubić i nie zrozumieć co pisarz wywodzi dalej...

Sadlor

Postautor: Sadlor » czw paź 18, 2018 9:08 am

Ann78 pisze:Misja Łaski nie jest wspólnotą Żydów Mesjanistycznych, ale Kościołem Ewangelicznym.
Poza tym, Sadlor zna nas, uczęszczał na nabozenstwa. Zawsze jest miłe widziany :)

Myślę że Tadeusz niepotrzebie napisał ten niejsny post w którym wymieszał "Misję Łaski" ze społecznościami tzw. "Żydów Mesjanistycznych"
To co Ann78 napisała powyżej jest jak najbardziej prawdą

Ann78 pisze:Powyżej napisałeś wiele niepochlebnych słów nt społeczności, do której należę. Wiesz, ze starszymi są tam ludzie, którzy miłują Boga bardzo i chodzą z Nim od kilkudziesięciu lat, a wyciągnięci zostali z „bagna”.
Dlaczego sugerujesz, ze nie opirają się na Biblii, przecież wiesz, ze to nieprawda. Zaraz potem stawiasz siebie na piedestale porównując do Ap. Pawła....
Sadlorze, zbyt łatwo wychodzi Ci krytykowanie innych, gdzie miłość i pokora?

Nie pisałem tylko o "MŁ" bo to już mam za sobą. Ale głównie o innym zborze w którym Pastor wyrzucił ze złością z ambony po kilku pytaniach do wersetów z listu do Hebrajczyków, "że nie lubi jak się szasta wersetami o utracalności zbawienia" nie odnosząc się do tego wogóle a głosząc kazanie które okazuje sie być tylko piękną półprawdą ( bo na prawde jest to piękne kazanie ) źródło : https://soundcloud.com/zagornadziesiec/ ... a-swietego
Nie stawiam siebie na piedestale źle mnie zrozumiałaś zacytowałem ten fragment "Listy wprawdzie ważkie są i mocne, lecz jego wygląd zewnętrzny lichy, a mowa do niczego." właśnie po to by pokazać moją marność, nie uzurpuje sobie że jestem ap. Pawłem, chodź czuję się czasem podobnie jak on osamotniony w tym co robię i chodź to co czasem czuję jest ledwie namiastką tego co przechodził w swojej służbie ap. Paweł to czerpię siłę z jego doświadczeń i postawy wobec przeciwności.
Jakkolwiek bardzo cenię jako ludzi członków zboru Misja Łaski i co do postawy nie mogę im nic zarzucić, to jednak nie moge się zgodzić by nauka ich opierała się we wszystkim na Biblii ( dotyczy to kwestii zbawienia ) ale niechce to o tym dyskutować szczególnie że już dawno temu został ten temat na forum poruszony viewtopic.php?f=32&t=1131 . Na pewno szukając kolejnej społeczności nie bedę się łudził tak jak do tej pory to robiłem, że można doktrynę zamieść pod dywan bo jak widać prędzej czy później mimo najlepszych intencji temat wyjdzie tak jak zawsze ma to miejsce i znów wprowadzi rozdarcie, które źle wpływa na duchowy stan.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw paź 18, 2018 12:56 pm

tadeusz2904 pisze:
Datsun pisze:Tadeuszu, Iskierka napisała, że niepokoi się o Sadlora.
...o Tobie na razie nie wspominała. ;)

Datsunie, czasami czytam to, :( co chciałbym, żeby było napisane.

Widzę :)

Sadlor

Postautor: Sadlor » czw paź 18, 2018 7:49 pm

Chciałbym przeprosić za moje drażliwe zachowanie straciłem ostatnio odpowiedni dystans do spraw Kościoła i tego jak on powinien wyglądać, mając w głowie jedynie własną wizję, która przecież też nie musi być doskonała.
Rozmawiałem kilka godzin temu z bliskim mi Bratem który chyba tylko dzięki Duchowi Bożemu przekazał mi pozytywną wiadomość co do moich rozterek i przekonał mnie by nie obrażać się tak łatwo i po modlitwie uznałem że to słuszna droga i że warto jej spróbować. Tak wiem ze pisze troche enigmatycznie ale to tylko forum i niechce pisać wszystkiego a "kto się dowie ten się dowie"

Tak czy inaczej jeszcze raz przepraszam za moje zachowanie szczególnie Iskierkę i Ann78.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt paź 19, 2018 7:15 am

Ale głównie o innym zborze w którym Pastor wyrzucił ze złością z ambony po kilku pytaniach do wersetów z listu do Hebrajczyków, "że nie lubi jak się szasta wersetami o utracalności zbawienia" nie odnosząc się do tego wogóle a głosząc kazanie które okazuje sie być tylko piękną półprawdą ( bo na prawde jest to piękne kazanie ) źródło : https://soundcloud.com/zagornadziesiec/ ... =32&t=1131 . [/quote]

Sadlor chciałbym odnieść się do tego co napisałeś.

Można znaleźć wersety o utracalności i nieutracalności zbawienia.

W kontekscie 144 000 stoję na stanowisku, jeżeli ktoś nie ,,skalał się z niewiastami" i w jego ustach nie można znaleść kłamstwa nie utraci zbawienia
(jeżeli Bóg narodził go na nowo) choćby był - został kloszardem lub inne występki mu byli przypisane.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Sadlor

Postautor: Sadlor » pt paź 19, 2018 9:56 am

Tadeuszu nie mieszajmy tych 2 spraw bo zrobi sie galimatias. 144000 to jak widać z tego co mówi o tym Biblia szczególne grono ludzi zbawionych. Sam ap. Paweł który możnaby powiedzieć że spełniał kryteria by znaleźć się w ww. gronie pisał o sobie w kwestii zbawienia "Ale umartwiam ciało moje i ujarzmiam, bym przypadkiem, będąc zwiastunem dla innych, sam nie był odrzucony" a to że są takie i takie wersety nie znaczy że prawidłowe są oba zrozumienia.
Ale niechcę wchodzić w ten temat głębiej bo już nie raz na forum było to poruszane, próbuje nabrać do tego wszystkiego potrzebnego dystansu, bo trochę się zapędziłem i straciłem duchowy pokój. Pastor jest Pastorem a Sadlor Sadlorem, każdy własny ciężar poniesie, muszę nauczyć się cierpliwości i nie działać zbyt impusywnie.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt paź 19, 2018 11:31 am

Tadeuszu:

W kontekscie 144 000 stoję na stanowisku, jeżeli ktoś nie ,,skalał się z niewiastami" i w jego ustach nie można znaleść kłamstwa nie utraci zbawienia

Zwróć uwagę że z tego tekstu wynika więcej:
-są z Izraela (wyliczone jest nawet z jakich plemion)
-to uczniowie Chystusa (mają Jego imię na czołach, więc musieli w Niego wcześniej uwierzyć)
Zauważyłem że dużo więcej można z Biblii zrorumieć, gdy w pierwszej kolejności staramy się zrozumieć czytany tekst dosłownie. ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt paź 19, 2018 11:32 am

...Dość intrygujące jest owo "nie skalanie z kobietami"-czy normalne, zgodne z naturą i Bożym porządkiem obcowanie z kobietą jest dla mężczyzny, sługi Bożego kalające ? - co myślicie ?

Wróć do „"Nowe światła"”