Stare światło / nowe światło

Tutaj jest miejsce na dyskusje na temat zmian oficjalnych nauk "Towarzystwa Strażnica"
Awatar użytkownika
morwa

Re: Stare światło / nowe światło

Postautor: morwa » sob mar 25, 2017 5:23 am

korba pisze:Morwa... ja tu o tak generalnym temacie a Ty filmik o niuansie... a właściwie niuansiku.
Może to twoja wrażliwość sprawia, że świadkowie tak cię uwierają...? ;-)
Sorry, ale coraz częściej mam takie wrażenie o tych, którzy są ex-świadkami.

Pisałam Ci już Korba,że wielokrotnie świadków broniłam i zawsze będę to robić jeśli zajdzie taka potrzeba... Wychodzę z założenia,że co złe to złe a co dobre,dobre...
A Ty się jednak nie opowiedziałeś wobec mojej osoby... Napisz,czy możesz mieć ze mną kontakt w świetle tego co wyzej napisałeś,czy nie możesz mieć... ?
Bo żadną miarą nie chciałabym kalać Twojego kryształowego sumienia....Daleka jestem od tego...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob mar 25, 2017 7:30 am

korba pisze:
morwa pisze:A Ty się jednak nie opowiedziałeś wobec mojej osoby... Napisz,czy możesz mieć ze mną kontakt w świetle tego co wyzej napisałeś,czy nie możesz mieć... ?
Bo żadną miarą nie chciałabym kalać Twojego kryształowego sumienia....Daleka jestem od tego...

O właśnie o takich wrażliwościach piszę. ;-)

No to w takim razie,skoro masz tak wrażliwe,'kryształowe' sumienie to cóż mogę powiedzieć... adieu... Powodzenia!

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob mar 25, 2017 8:46 am

korba pisze:No widzisz, dobrze wiesz, że napisałem o TWOJEJ wrażliwości, a Ty... :-(
Cóż, dlatego fora są jakie są. Tematy idą w kąt a zaczynają się przygaduchy.

A ja pisałam o TWOJEJ wrażliwości ,którą wyraziłeś w powyższych postach,z treści których wynika,ze inaczej myslących postrzegasz jako "godnych" ostracyzmu i odrzucenia pomimo tego że pozostają nadal ludzmi wierzącymi.
Poza tym skrzętnie unikasz odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania... Ciekawe dlaczego...
Milczenie też bywa odpowiedzią,stąd taki finał,a nie inny naszych dyskusji.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob mar 25, 2017 9:16 am

korba pisze:Rozważam zagadnienie biblijne, ale jak widać, zaraz muszę się narazić na jakiś test.
Zaraz o jakimś milczeniu, podejrzewaniu, unikaniu itd.
Dlaczego jesteś taka... niemiła? :-)

Niemiła? Ja tylko dziwię się, dlaczego nie chcesz wprost odpowiedzieć na pytanie czy w Twoich oczach w świetle Twoich wywodów jestem heretyczką czy nie...uznając boskość Jezusa ale odrzucając poglad że jest równy Bogu JHWH...
Nie martw się jeśli odpowiesz twierdząco, nie załamię się...jestem przyzwyczajona...

bernard

Postautor: bernard » sob mar 25, 2017 12:08 pm

Ilyad pisze:
Czytam sobie różnych byłych świadków co to sami się podłączali i... często są to nawet ludzie o poglądach ateistycznych, deistycznych... a nawet jeśli wciąż uważają się za wierzących to np. preferują życie bez ślubu jako OK! :)

Co z tego, że się sami odłączają, jeśli mają często ochotę na 'obniżenie' poziomu moralnego. Nie zawsze oczywiście, ale często, jak dostrzegam.

To niestety prawda. Wygląda na to że ponad 90% odchodzących od Organizacji wraca do świata i czerpie z niego "ile się da". To smutne. Dzieje się tak, ponieważ nigdy nie narodzili się "na nowo". Bóg nie przemienił ich serc i grzech nigdy nie został z nich wykorzeniony.

Myślę że w większości takich przypadków, przyczyną popadniecia w niemoralnosc czy ateizm jest awersja wobec Boga i religii w ogóle.Zrazenie do Organizacji przekłada się także na sferę sacrum.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob mar 25, 2017 5:58 pm

korba pisze:Zawsze mam wrażenie, że w rozmowach z tymi ostatnimi, wystarczy, że... okażę jakąś sympatię tym pierwszym, i mam przesr..ne :)

Na pewno zawsze? ;)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob mar 25, 2017 6:00 pm

korba pisze:
morwa pisze:Poza tym skrzętnie unikasz odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania... Ciekawe dlaczego...
Milczenie też bywa odpowiedzią,stąd taki finał,a nie inny naszych dyskusji.

Tworzysz jakieś scenariusze z... milczenia?
Wybacz mi moją śmiałość, ale obserwuję świadków J. od wielu lat, interesują mnie z socjologicznego punktu widzenia. Obserwuję też tych, którzy kiedyś byli świadkami. Zawsze mam wrażenie, że w rozmowach z tymi ostatnimi, wystarczy, że... okażę jakąś sympatię tym pierwszym, i mam przesr..ne :-)
Nie węsz, ufaj ludziom, skoro publicznie poddajesz się pod dyskusję. Nie testuj innych czy aby przypadkiem nie są świadkami lub ich zwolennikami.
Naprawdę, wtedy Ci ulży. Skoro to forum jest pomocą dla byłych i tych, którzy idą w kierunku świadków więc... służ tu pomocą a nie dąsami.

Skoro Ty oczekujesz od innych odpowiedzi i je uzyskujesz, a sam chowasz się w skorupę... i nie odpowiadasz....To jak mam to odebrać?
Ponadto przypisujesz mi złe pobudki i to w tak bezczelny sposób...
Dlatego rozmowa nasza już dawno powinna być zakończona... Mój bład,że się odezwałam..

Kończę zatem i życzę szerokiej drogi...

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz mar 26, 2017 11:34 am

A powinnaś życzyć "wąskiej drogi" :lol:

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz mar 26, 2017 2:26 pm

Ilyad pisze:

Aleś dowciapny... nie powiem... :D
Słusznie,ale...Na duchowe tematy z Korbą postanowiłam już nie wchodzić z wiadomych powodów, dlatego napisałam w w potocznym znaczeniu... Niech mu sie wiedzie w rozmowach z innymi...
Dla mnie Jego i mój spokój Ducha jest najwazniejszy.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz mar 26, 2017 4:00 pm

Ilyad pisze:

:lol: :mrgreen:

Wróć do „"Nowe światła"”