Stare światło / nowe światło

Tutaj jest miejsce na dyskusje na temat zmian oficjalnych nauk "Towarzystwa Strażnica"
Awatar użytkownika
morwa

Re: Stare światło / nowe światło

Postautor: morwa » śr mar 29, 2017 8:05 am

korba pisze:
morwa pisze:dlaczego nie chcesz wprost odpowiedzieć na pytanie czy w Twoich oczach w świetle Twoich wywodów jestem heretyczką czy nie...uznając boskość Jezusa ale odrzucając poglad że jest równy Bogu JHWH...

W moich oczach, dla świadków J. jesteś heretyczką zapewne z innych powodów (nie znam ich wszystkich, ale z jakiegoś powodu jednak nie jesteś świadkiem). Na ile znam poglądy świadków to oni również uznają boskość Jezusa, co wcale nie oznacza, że jest równy swojemu Ojcu.
W innych naukach zapewne masz inne zdanie niż oni.

I wszystko jasne,tak trudno było się przyznać do swoich pogladów,choć przysłaniasz się SJ...?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr mar 29, 2017 8:42 am

korba pisze:
morwa pisze:I wszystko jasne,tak trudno było się przyznać do swoich pogladów,choć przysłaniasz się SJ...?

Nie zrozumiałaś mnie :-)
W moich oczach (czyli jak ja to postrzegam) to DLA świadków jesteś heretyczką. Nie napisałem, że moje oczy są oczami świadka. Nie jestem nim. Może kiedyś będę, to się zobaczy. Mnie raczej interesuje tematyka świadków i tego jak są oni postrzegani przez innych.

A ja pytałam o Twój poglad,bo poglad SJ to ja dobrze znam...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr mar 29, 2017 8:58 am

korba pisze:
morwa pisze:I wszystko jasne,tak trudno było się przyznać do swoich pogladów,choć przysłaniasz się SJ...?

Nie zrozumiałaś mnie :-)
W moich oczach (czyli jak ja to postrzegam) to DLA świadków jesteś heretyczką. Nie napisałem, że moje oczy są oczami świadka. Nie jestem nim. Może kiedyś będę, to się zobaczy. Mnie raczej interesuje tematyka świadków i tego jak są oni postrzegani przez innych.

Zanim do nich przystąpisz to zastanów się gruntownie nad tym czy trzeba lub nie trzeba narodzić się na nowo aby wejść do Królestwa Bożego. ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr mar 29, 2017 9:55 am

korba pisze: Nie jestem nim. Może kiedyś będę, to się zobaczy. Mnie raczej interesuje tematyka świadków i tego jak są oni postrzegani przez innych.

Oczywiście, że może Cię interesować tematyka Świadków Jehowy, to chyba najbardziej "medialni" ludzie ;) . Natomiast jak są postrzegani przez innych, to sprawa drugorzędna, aczkolwiek sami postrzegają się jako jedyni znający prawdę, a wszystko co wokół to herezja ;) ...... sami w ten sposób wydali opinię o sobie.

christianinroman

Postautor: christianinroman » śr kwie 19, 2017 12:00 pm

Najnowszą wieść wczoraj usłyszałem od świadków, że imię Jezus ( po hebrajsku Jehoszua) tłumaczy się ,, JHWH jest zbawieniem. Bo jak zwykle temat rozmowy sprowadzał się do imienia Bożego. Ale to nic, zawsze można odwołać się do nauki Pana Jezusa i nauki apostołów i poprosić by ze swojej Biblii czytali.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr kwie 19, 2017 12:09 pm

christianinroman pisze:Najnowszą wieść wczoraj usłyszałem od świadków, że imię Jezus ( po hebrajsku Jehoszua) tłumaczy się ,, JHWH jest zbawieniem. Bo jak zwykle temat rozmowy sprowadzał się do imienia Bożego. Ale to nic, zawsze można odwołać się do nauki Pana Jezusa i nauki apostołów i poprosić by ze swojej Biblii czytali.

O ile sobie przypominam to śJ zawsze tak twierdzili. Chyba, że nie zrozumiałem dobrze tego co chciałeś napisać.

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr kwie 19, 2017 12:54 pm

christianinroman pisze:Najnowszą wieść wczoraj usłyszałem od świadków, że imię Jezus ( po hebrajsku Jehoszua) tłumaczy się ,, JHWH jest zbawieniem. Bo jak zwykle temat rozmowy sprowadzał się do imienia Bożego. Ale to nic, zawsze można odwołać się do nauki Pana Jezusa i nauki apostołów i poprosić by ze swojej Biblii czytali.

Ja wiedziałem o tym od 26 lat z publikacji SJ

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw kwie 20, 2017 10:18 am

Nie najnowsza, zawsze tak uczyli odkąd pamiętam od ponad 30 lat. :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt kwie 21, 2017 6:48 pm

Nie tylko Świadkowie Jehowy tak tłumaczą imię JEZUS

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezus_(imi%C4%99)

Natan

Postautor: Natan » sob kwie 29, 2017 4:33 pm

morwa pisze:

Nie tylko Świadkowie Jehowy tak tłumaczą imię JEZUS

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezus_(imi%C4%99)

Takie jest powszechne zrozumienie wśród biblistów i teologów.

Wróć do „"Nowe światła"”