Nowe Światło w Biblii, w nauce i wszelkiej wiedzy

Tutaj jest miejsce na dyskusje na temat zmian oficjalnych nauk "Towarzystwa Strażnica"
kogut

Re: Nowe Światło w Biblii, w nauce i wszelkiej wiedzy

Postautor: kogut » pt mar 25, 2016 3:56 pm

Podsumowując nie wiem w jakim celu zacytowałeś ten werset. Uczy o zmartwychwstaniu do życia w jakie i ja wierzę, jednak nie mówi czy na ziemi czy do nieba.

Wybacz, ale piszesz coś o jakieś progresji objawienia chyba kompletnie nie rozumiejąc co to znaczy :-D
Progresja to inaczej stopniowe odsłanianie tajemnicy zbawienia. Jednak gdy Bóg najpierw dawał sługom w ST nadzieję na ziemię to nie w ramach progresji potem Jezus mówił o niebie. Progresja nie neguje wcześniejszych ustaleń. Dziwne to twoje twierdzenie, że pisząc o ziemi prorocy w ST mylili się, gdyż tak naprawdę powinni pisać o niebie. Zaprzeczasz tu temu, co nazywa się Natchnieniem Pisarza. Bóg nie wprowadza ludzi w błąd i tam gdzie ma na myśli NIEBO każe napisać ZIEMIA :-D Ty sobie tak myśl, ale ja odrzucam taką sofistykę.
Po drugie, i w ST jak i w NT Bóg konsekwentnie mówi o dwóch równoległych nadziejach, bo Izajasz pisze o Nowych NIEBIOSACH i Nowej ZIEMI, podobnie jak Piotr w NT.
Wg. Ciebie, gdy ta 'progresja' objawienia postąpiła do przodu to już w NT nie powinno się pisać o ziemi. A jednak Piotr NIC nie zmienił w tych terminach i wciąż i Nowej Ziemi pisze.
Ale to kolejny 'myk' jaki próbujesz ze szkodą dla ludzkości zasiać w umysłach czytelników, mianowicie, zamydlasz różnicę pomiędzy niebem i ziemią, choć Biblia KONSEKWENTNIE traktuje te dwa miejsca jako... przeciwstawne a nie jako synonimy tego samego.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt mar 25, 2016 5:20 pm

Kogucie jesteś głuchy moim zdaniem. 3/4 z tego nie zozumiałeś skutkiem czego wypaczyłeś. Nie czytasz tego co piszę a jak czytasz to przez pryzmat ram i kieratu teologii w jakiej chodzisz. Dlatego podnosisz i atakujesz nie zrozumiałe dla Ciebie kwestie zarzutami jak wyżej. Do tego nie jesteś człowiekiem z jakim można dyskutować w zdrowym duchu co ukazujesz w prawie każdym poście na tym forum. Twoja argumentacja moim zdaniem to jedna wielka ściema bazująca na cwanej inteligentnej manipulacji naukami biblijnymi i osobami nie mającymi wiedzy biblijnej. Podobnie jak większość nauki Strażnicy na jakiej się wychowałeś. Wybacz ale szkoda mi czasu na przepychanki jakich odemnie oczekujesz i do jakich starasz się prowokować.

Jesteś w niewoli teologii Świadków Jehowy. Ja już mam tę fałszywą naukę za sobą, podobnie jak sposób prowadzenie rozmów na Twoim poziomie.

kogut

Postautor: kogut » ndz mar 27, 2016 6:27 am

Kaznodzieya pisze:Kogucie jesteś głuchy moim zdaniem. 3/4 z tego nie zozumiałeś skutkiem czego wypaczyłeś. Nie czytasz tego co piszę a jak czytasz to przez pryzmat ram i kieratu teologii w jakiej chodzisz. Dlatego podnosisz i atakujesz nie zrozumiałe dla Ciebie kwestie zarzutami jak wyżej. Do tego nie jesteś człowiekiem z jakim można dyskutować w zdrowym duchu co ukazujesz w prawie każdym poście na tym forum. Twoja argumentacja moim zdaniem to jedna wielka ściema bazująca na cwanej inteligentnej manipulacji naukami biblijnymi i osobami nie mającymi wiedzy biblijnej. Podobnie jak większość nauki Strażnicy na jakiej się wychowałeś. Wybacz ale szkoda mi czasu na przepychanki jakich odemnie oczekujesz i do jakich starasz się prowokować.

I znów rozczarowujesz.
Wykazałem ci, że rozmydliłeś pojęcie ziemi i nieba i traktujesz je jako synonimy. A ty... powyższe brednie.
Twój argument sprowadza się już tylko do tego:
Jesteś w niewoli teologii Świadków Jehowy. Ja już mam tę fałszywą naukę za sobą, podobnie jak sposób prowadzenie rozmów na Twoim poziomie.

Kurcze! Taką masz linię rozumowania. Jeśli ktoś pisze jak świadek Jehowy to jest w niewoli. Jeśli coś tylko 'pachnie' świadkową nauką to dostajesz alergii i się rzucasz :-D
To dość prymitywne, rzekłbym, bo jeśli oni nie mają racji to zapewne dość łatwo mógłbyś to wykazać. Jednak nie potrafisz.... :-(
Rzekłbym nawet, że to właśnie owa awersja do świadków jest podstawą twojej aktualnej teologii. Po prostu, wymyśliłeś sobie takie nauki 'biblijne', byleby jak najmniej przypominały naukę świadków Jehowy, mniejsza z tym, czy się kupy trzymają :-D
A to nieuczciwe...

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » ndz mar 27, 2016 8:45 am

Znowu moim zdaniem nieco bredzisz, tak o mnie jak o świadkach i biblii. Manipulujesz także sensem moich wypowiedzi. Równie dobrze mógłbym łatwo wykazać że ktoś kto jest gejem nie grzeszy. Wiesz doskonale że pewne kwestie można do końca świata interpretować i wykazywać a ktoś będzie obstawał przy "swojej prawdzie". Świadkowie na tym właśnie robię swój "kapitał". Pływaniu z dekady na dekadę jak i ty to robisz przy czym czują się bezkarni jak i ty. Ale to wszystko do czasu.

Może ktoś to podejmie z Tobą. Ja dostatecznie dużo zmarnowałem dla Ciebie czasu. Gdyby nie forum i świadectwo dla innych, to już po 3 poście odpuścił sobie wszelkie dyskusje z Tobą z wiadomego nam obojgu powodu oraz Twojej opinii na forach.

Bywaj ...

Zibi

Postautor: Zibi » ndz mar 27, 2016 12:26 pm

Natan pisze:
kogut pisze:Zaskakujesz mnie Natanie... choć chcesz uchodzić z 'guru' w środowisku exŚJ :-D
Jednak do Biblii!

Co ciekawe, że właśnie Saduceuszom Jezus zacytował Pięcioksiąg na dowód że zmartwychwstanie jest realne.
Jak to jest, że dla Jezusa Pięcioksiąg DOSTARCZA dowodów na zmartwychwstanie, natomiast Natanowi nie?
Może trzeba tobie też tak POWIEDZIEĆ wprost: 'Jesteś w błędzie, gdyż nie znasz ani Pism, ani mocy Bożej'?
Znów mam dylemat kto tu mówi prawdę, Natan czy Jezus? ;-)

Ja całkowicie się zgadzam z Chrystusem, że jest podstawa w Pięcioksięgu do nauki o zmartwychwstaniu. Napisałem tylko, że on nie mówi wprost o tej prawdzie, czyli w bezpośredni, wyrazisty sposób, tak jak to robią inne księgi. A ja wcale nie chcę uchodzić za guru wśród byłych Świadków. To Bóg jednego człowieka wywyższa, a innego poniża; jednego powołuje do danej służby, a drugiego nie wyznacza do niej. Panie Robercie, Pan mnie nie zna jako człowieka, więc proszę mnie pochopnie nie oceniać.

Rozważmy jednak ważny, lecz przeoczony przez Pana fakt:

(Łukasza 20:37) "Co zaś do zmartwychwstania, to już Mojżesz zaznaczył je w rozdziale o krzaku, gdzie nazywa Pana Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba.
(Łukasza 20:38) Nie jest to przecież Bóg umarłych, lecz żywych, bo dla niego wszyscy są żyjącymi" (Kowalski).

Zatem, według Słów Chrystusa, fakt, że Bóg jest nadal Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba dowodzi, iż oni nadal żyją, czyli potwierdza życie zmarłych w okresie między śmiercią ciała a zmartwychwstaniem, a w to chyba Pan już nie wierzy?

Obawiam się, że Pan przecedza komara, a połyka wielbłąda. Nie widzi Pan jednak ogromnego postępu w Objawieniu Bożym. Przez wieki przemawiali do ludu prorocy, którzy mówili tyle, ile Bóg im o Sobie objawił. Na koniec Bóg przemówił przez Swojego Jedynego Syna, który doskonale Go objawił, bo jako Jedyny, odwieczny Syn ma w Sobie pełnię atrybutów Boskich i zna Boga z autopsji, a nie z Objawienia. Proszę przeczytać pierwszy rozdział Listu do Hebrajczyków, to się Pan przekona.

Nic takiego nie potwierdza, masz opaczne zrozumienie..Nie wiesz czym jest śmierć..

Zatem, według Słów Chrystusa, fakt, że Bóg jest nadal Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba dowodzi nie ze oni nadal żyją, tylko ze wierzyli w TEGO SAMEGO BOGA. Żyją w sensie symbolicznym, bo zostali zachowani w księdze żywota u Stwórcy.

Natan podobno wierzysz w trojce zatem przeczytaj Łukasza 1:35

Anioł Jej odpowiedział: "Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym..

Jeśli Duch to osoba to dlaczego to nie do niego Jezus nie mówi ojcze?
W wersecie pisze o Jezusie w czasie przyszłym, gdzie zatem była trójca zanim Jezus przyszedł na świat?

Krytykując wierzenia innych, dobrze jest umieć obronić swoje..

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt mar 29, 2016 11:10 am

Myślę że Natan umie obronić swoje. Jednak ot po prostu nie jest to zawsze właściwie rozumiane tak jakby tego chciał.

Zibi

Postautor: Zibi » wt mar 29, 2016 11:50 am

Nawet nie próbował obrony..

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt mar 29, 2016 12:02 pm

To nie tak myślę. Ja też gdybym na każde pytania miał odpowiadać to nic innego bym nie robił.

Uwierz mi.

bernard

Postautor: bernard » ndz cze 26, 2016 11:20 am

? !

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » sob lip 30, 2016 9:03 pm

Kaznodzieya pisze:To nie tak myślę. Ja też gdybym na każde pytania miał odpowiadać to nic innego bym nie robił.

Uwierz mi.

Gdyby odpowiadał na każdy zarzut to nie miałby czasu nawet na to żeby pójść do toalety... Wiem ile ma zajęć i to o wiele ważniejszych niż odpowiadanie na pytania w stylu ,,to pokaż mi w Biblii.... "

Wróć do „"Nowe światła"”