Historia Świadków Jehowy - proszę o uzupełnienie

Dział poświęcony informacjom związanym z powstaniem oraz różnego rodzaju zmianom jakie towarzyszyły tej religii.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Historia Świadków Jehowy - proszę o uzupełnienie

Postautor: Datsun » czw lis 16, 2017 9:01 am

"Kłamstwami", powiadasz? :shock:
Przy okazji się zapytam Ciebie o coś jeśli pozwolisz...
Jaki Biblia przewiduje koniec dla kłamców Twoim zdaniem?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw lis 16, 2017 3:34 pm

qwerty pisze:Jak widzę co niektórzy są mocno zafascynowani kłamstwami jakie zamieszczają zaciekli przeciwnicy Świadków Jehowy . Próbowałem kiedyś to czytać ale po prostu nie dąłem rady.

Ciekawe :roll:
Co konkretnie jest kłamstwem ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw lis 16, 2017 5:59 pm

qwerty pisze:Np to, że Bóg to nie jest Jehowa.

Kto tak twierdzi i gdzie ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw lis 16, 2017 7:17 pm

qwerty pisze:IlYad, no proszę nie prowokuj.....to może pogadaj w kościele z katolikami i zapytaj się ich kto z nich uważa Jehowę za ich Boga.
Idź do jakiegokolwiek zboru protestanckiego i zapytaj się kto z nich uznaje, ze Jehowa jest ich Bogiem.

Napisałeś że odstępcy tak twierdzą, więc zapytałem gdzie. Czy to trudno odpowiedzieć ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lis 16, 2017 8:22 pm

qwerty pisze:Ci, którzy rzucają kłamstwa co do tego co mówi do nas przez Biblię Jehowa czeka brak nadziei na zmartwychwstanie do życia wiecznego albo brak nadziei na przeżycie Armagedonu.

Rozumiem...

Pisywałeś już wcześniej na naszym forum pod innym nickiem?

Sadlor

Postautor: Sadlor » czw lis 16, 2017 9:56 pm

qwerty pisze:Nie osłabiaj mnie Ilyad, poczytaj różne internetowe fora, pogadaj z ludźmi, którzy odeszli od ŚJ - mało kto z nich obecnie przyznaje, że Bóg to Jehowa.
Wolą wierzyć w Trójcę czy w Boga-Jezusa.

Wiesz może i Trójca ma nieścisłości, ale większość jej zwolenników, prawdopodobnie zwyczajnie jej nie rozumie, sam tak miałem, dlatego zadawałem np Ani czy Natanowi, czasem naiwne pytania, na jej temat, bo po prostu nie mogłem tego pojąć i jestem pewien że 80% więżących w nią, nie będzie w stanie wyjaśnić tego na czym to na prawdę polega. I mimo, że nadal się z nią nie zgadzam, to uważam że jako sposób rozumienia istoty niepojętego Boga nie jest ona bluźnierstwem, ale nie o to chodzi.

To czy wieżą w Boga Jezusa nie jest aż tak zasadniczym problemem i zrównują go z Ojcem też nie jest aż tak ważne, bo pomimo że nie do końca godzi się z Biblią, to przynajmniej w moim rozumieniu nie jest to bluźnierstwem, Bóg Ojciec wywyższył Pana Jezusa i dał mu wszelką moc na niebie i na ziemi, to poprzez Jezusa mamy dostęp do Ojca a nie na odwrót, to w Imieniu Jezusa mamy zbawienie i wyznawanie Pana Jezusa i wynoszenie go jest zgodne z Wolą Boga.

ŚJ czczą "innego Jezusa" Jezusa który jest Archaniołem, a Pismo jasno nam mówi że oddawanie czci Aniołom jest w oczach Boga obżydliwością, i niestety taki Jezus i oddawanie mu czci jest bluźnierstwem tak jak czczenie Marii itp itd.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lis 17, 2017 5:35 am

qwerty pisze:Nigdy a dlaczego o to pytasz ? Masz jakieś uczulenie na ŚJ ?

"Uczulenie"? Ależ skąd :)
Gdybym miał uczulenie to nie starałbym się przebywać w alergennym środowisku. ;)

Wracając jednak do mojego pytania...
Przykładowo...
Człowiek pisał wcześniej na naszym forum, został zbanowany za łamanie regulaminu, potem znowu się rejestruje wbrew zasadom regulaminu i klikając "akceptuję regulamin forum " jawnie kłamie, że wcześniej tutaj nie pisał. Publicznie też pisze, że nigdy tutaj nie pisywał, kłamiąc znowu jednoznacznie. Według tego co napisałeś wcześniej nie ma szansy zmartwychwstania lub zginie w Armagedonie. Czy dopuszczasz jeszcze taką możliwość, że można kłamać ale w dobrych intencjach jak np. "głoszenie prawdy"?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lis 17, 2017 4:50 pm

qwerty pisze:Dalej nie rozumiem o co ci chodzi. Jednak jak widać masz alergię na prawdę o Jehowie.
Nie rozumiem o co ci chodzi jeśli chodzi o kłamanie w dobrych intencjach ? Czasami dopuszczam to np gdy ktoś jest śmiertelnie chory a lekarz mimo to pociesza pacjenta, że jeszcze długo będzie żył.
Piszesz nie na temat a do tego oskarżasz kogoś o kłamstwa. Nieładnie.

Pisywałeś na naszym forum pod innymi nickami takimi jak Arcykapłan, Szaweł, Paweł, Paulina i kilka jeszcze innych i byłeś banowany m.in. za agresywne zachowanie wobec innych forumowiczów. Sugeruję przemyśleć to co sam napisałeś powyżej na temat kłamców.
Nawiasem mówiąc to nie szkoda Ci czasu? Przecież za każdym razem usuwam wszystkie posty.
Żegnam po raz kolejny.

Wróć do „Historia i pochodzenie Świadków Jehowy”