Biblijny chrzest

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Iskierka

Biblijny chrzest

Postautor: Iskierka » ndz cze 02, 2019 5:45 pm

Biblijny Chrzest

https://chlebznieba.pl/index.php?id=1072

To istotny temat dla byłych Świadków Jehowy. Każdy kto pragnie być ochrzczony ma dylemat - gdzie, bo w wielu przypadkach wiąże się to z przystąpieniem do społeczności, która takiego chrztu udziela. Ważniejsze jednak pytanie jest - dlaczego chcę być ochrzczony/a, co to zmieni w moim życiu.

Wątpliwości wielu Świadków - jaki chrzest jest prawidłowy?
1. W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego?
2. Tylko w Imię Jezusa?
3. W Imię Jeszu? - ostatnio "gorący" temat dyskusyjny.

Powyższy link do artykułu może dać pewien wgląd w temat, myślę, że warto go przeczytać, chociaż jak w każdym temacie i tu mogą pojawić się rozbieżności w podejściu do tego zagadnienia. :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Biblijny chrzest

Postautor: tadeusz2904 » pn cze 03, 2019 4:43 pm

Iskierka pisze:Biblijny Chrzest

https://chlebznieba.pl/index.php?id=1072

To istotny temat dla byłych Świadków Jehowy. Każdy kto pragnie być ochrzczony ma dylemat - gdzie, bo w wielu przypadkach wiąże się to z przystąpieniem do społeczności, która takiego chrztu udziela. Ważniejsze jednak pytanie jest - dlaczego chcę być ochrzczony/a, co to zmieni w moim życiu.

Wątpliwości wielu Świadków - jaki chrzest jest prawidłowy?
1. W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego?
2. Tylko w Imię Jezusa?
3. W Imię Jeszu? - ostatnio "gorący" temat dyskusyjny.

Powyższy link do artykułu może dać pewien wgląd w temat, myślę, że warto go przeczytać, chociaż jak w każdym temacie i tu mogą pojawić się rozbieżności w podejściu do tego zagadnienia. :)

No mądra Iskierka się odezwała :D
1.Teraz trzeba roztrząsać kogo trzeba wiecej.
2.Nie ważne oddanie sprawie - a czyż nie jest napisane czy Ojciec nie jest uwielbiony w związku z Synem?.
3.Jakoś nikt nie chce zderzyć się z Jeszuą - bo sprawa jest wysoce zmanipulowana pomiędzy spadkobiercami zachowującymi słowa JHWH a jednocześnie zachowującymi wypowiedzi Pana Jezusa a uzuportami mieniącymi się przynależnością do Żydów.

A może chrzcić się wszędzie może gdzieś się trafi? - tyle tego wszystkiego jest.
Żeby choć dawali katerig, no i kąpiel jest zdrowotna.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw cze 13, 2019 11:01 am

tadeusz2904 pisze:
A może chrzcić się wszędzie może gdzieś się trafi? - tyle tego wszystkiego jest.
Żeby choć dawali katerig, no i kąpiel jest zdrowotna.

Tadeuszu, chrzest wiary jest ważną sprawą w życiu nawróconego i nowonarodzonego człowieka. To nie są emocje, a przynajmniej nie powinny być. To świadomy i poważny krok i nie powinien odbywać się na tzw. "łapance do chrztu", aby po jakimś czasie ktoś nie powiedział - "żałuję, że dałem się ochrzcić w Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego..." , bo takie słowa ostatnio usłyszałam. Dla mnie szok. Zarówno Ojciec, Syn i Duch Święty ma udział w naszym zbawieniu, ale co niektórzy akcentują tylko Osobę Syna........

Ciekawe w tym temacie, dla przypomnienia, jest kazanie nieżyjącego już Brata Jana Guńki.

https://chlebznieba.pl/index.php?id=37& ... adomym.mp3

https://chlebznieba.pl/index.php?id=41& ... wienia.mp3

Sadlor

Postautor: Sadlor » pt cze 14, 2019 6:12 pm

.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Sadlor

Postautor: Sadlor » sob cze 15, 2019 9:15 am

Istnieją pewne kontrowersje wokół wersetu z ( Mat 28 : 19 ) i jego trynitarnego brzmienia, znamy PNŚ i chodź słowo Boże chronione jest mocą Ducha Świętego i przesłanie jego nie może zostać zafałszowane to nie tylko ŚJ próbowali przepchnąć swoje doktryny maczając swoje palce w Biblii.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt cze 18, 2019 10:40 am

Sadlor pisze:Istnieją pewne kontrowersje wokół wersetu z ( Mat 28 : 19 ) i jego trynitarnego brzmienia, znamy PNŚ i chodź słowo Boże chronione jest mocą Ducha Świętego i przesłanie jego nie może zostać zafałszowane to nie tylko ŚJ próbowali przepchnąć swoje doktryny maczając swoje palce w Biblii.

Najstarsza, zachowana formuła chrzcielna poza Biblią jest zawarta w Didache:

Didache 7,1-4:

„Co zaś do chrztu, to tak chrzcijcie: Powiedziawszy to wszystko, chrzcijcie w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego w wodzie żywej; a kiedy nie masz wody żywej, to chrzcij w innej wodzie; jeśli nie możesz w zimnej, tedy w ciepłej. Gdy obu brak, wylej trzykrotnie wodę na głowę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Przed chrztem niech poszczą, chrzczący i ten, który ma być ochrzczony i inni, którzy mogą; rozkaż, by ten, który ma być ochrzczony, pościł dzień lub dwa.”

Zdaniem wielu, ten tekst jest starszy od niektórych ewangelii. Justyn (II w.) ma tak samo. Czy "czepianie się" trynitarnej formuły chrzcielnej nie jest przypadkiem komplikowaniem prostych rzeczy ?

Wróć do „Potrzeby duchowe”