Znalezione w sieci , ku pokrzepieniu serc

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Awatar użytkownika
morwa
Posty: 1243
Rejestracja: wt paź 27, 2015 10:20 am

Znalezione w sieci , ku pokrzepieniu serc

Postautor: morwa » sob sie 26, 2017 9:06 am

"Potęga miłości! W parku na ławce usiadłem obok starszego mężczyzny. Już po chwili rozmawialiśmy ze sobą. Okazał się niezwykle miłym człowiekiem i osobą o licznych zainteresowaniach. Wkrótce dowiedziałem się, że jego żona cierpi na ciężkie dolegliwości natury psychicznej. Podzielił się ze mną sytuacjami, z którymi musi się na co dzień zmagać. Nie narzekał jednak. Gdy wyraziłem współczucie z powodu trudów jego życia, uśmiechnął się i zaprzeczył. Powiedział, że każdy człowiek przechodzi przez jakieś życiowe trudności i są one całkowicie normalne. Kształtują nas i rozwijają, jeżeli podejdziemy do nich twórczo. Wtedy opowiedział mi o swoich znajomych, którzy przechodzą przez prawdziwe trudności. Ich dziecko urodziło się z poważną niepełnosprawnością psychiczną. Teraz ma 7 lat i prawie nie ma z nim kontaktu. Często znienacka zaczyna krzyczeć. Przespana noc przez rodziców należy do rzadkości. Gdy inni cieszą się szkolnymi osiągnięciami swoich dzieci, ci rodzice cieszą się, gdy ich syn spojrzy na nich, sprawiając wrażenie, że rozumie co do niego mówią. Ktoś niedawno im poradził, aby oddali go do specjalnego ośrodka dla dzieci upośledzonych. Oni popatrzyli zdziwieni i powiedzieli:
- Ale dlaczego mamy go oddać? Przecież my go kochamy."- Maciek Strzyżewski

„A teraz trwają wiara, nadzieja, miłość, te trzy. Z nich zaś największa jest miłość.“
‭‭1 Koryntian‬ ‭13:13‬
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun
Posty: 2810
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Znalezione w sieci , ku pokrzepieniu serc

Postautor: Datsun » sob sie 26, 2017 9:44 am

Dziękuję, Morwo. Pokrzepia...najlepiej zrozumie to każdy kto jest chory lub ma chorą bliską osobę.

Awatar użytkownika
morwa
Posty: 1243
Rejestracja: wt paź 27, 2015 10:20 am

Re: Znalezione w sieci , ku pokrzepieniu serc

Postautor: morwa » wt wrz 05, 2017 5:51 am

Religia vs Ewangelia

Religia jest bezwzględna dla ludzkich potknięć i słabości. Religijny człowiek, który dochodzi do jakiegoś standardu własnej, ciężko wypracowanej "świętości", jest gotów potępić każdą osobę niezbliżoną do takiego poziomu.

Ewangelia jest miłosierna, ponieważ mówi o Jezusie, który nie tylko "przyszedł na świat zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy", ale przyszedł do nas, kiedy byliśmy nieprzyjaciółmi i wrogami Boga, świadom, że my naszym grzechem Go zamordujemy. Radykalna Boża miłość przybrała kształt krzyża, na którym zawisł Boży Syn, zamiast nas. Ewangelia ratuje. Religia separuje.R. Siewniak
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa
Posty: 1243
Rejestracja: wt paź 27, 2015 10:20 am

Re: Znalezione w sieci , ku pokrzepieniu serc

Postautor: morwa » śr wrz 06, 2017 5:27 am

Religa vs Ewangelia (cd)


"Religia to deficyt miłości. Ewangelia to źródło miłości. Dlatego religia to próba kupna Bożej miłości. Ewangelia to jej przyjęcie. Na Bożą miłość się nie zasługuje. Bożą miłość się przyjmuje. Nie możesz jej kupić ani zapracować, możesz ją tylko przyjąć. Jeżeli chciałbyś kupić miłość, to sam wiesz, jak nazywają się ludzie, którzy próbują to robić. Jezus staje w bezkompromisowym sprzeciwie do jakichkolwiek prób kupna Bożej przychylności.

Bóg, który kocha nas za coś, to nie jest Bóg objawiony w Biblii. Gdyby Bóg kochał nas za coś, Jezus nie musiałby przychodzić na ziemię. Bóg nie kocha nas za coś, gdyż my niczego nie mamy. Bóg kocha nas ze względu na swą miłość. Religia rodzi niekochanych ludzi. Ewangelia rodzi ludzi szczęśliwych, bo kochanych. Religia rodzi najemników moralności. Ewangelia rodzi Boże dzieci. Religia to starszy syn, zagniewany w domu ojca na niego z powodu radości ojca nad zagubionym, który się odnalazł.

Ewangelia to porażająca chwila przemiany młodszego syna powracającego do ojca jako sługa, ale przez miłość ojca przywróconego do synostwa. Religia to gniew i strach. Ewangelia to miłość, w której nie ma lęku."

R. Siewniak
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Iskierka
Posty: 1276
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

Re: Znalezione w sieci , ku pokrzepieniu serc

Postautor: Iskierka » śr wrz 06, 2017 4:15 pm

Dzięki Morwo za te ciekawe cytaty. :)

Religia jest wytworem ludzkim, Ewangelia zaś Dobrem pochodzącym od Boga.
A z kim człowiek może się porównać?... tylko ewentualnie z drugim, ale i to nie jest wskazane, jak powiada Pismo: "Każdy zaś niech bada własne postępowanie, a wtedy będzie miał uzasadnienie chluby wyłącznie w sobie samym, a nie w porównaniu z drugim. Albowiem każdy własny ciężar poniesie"(Gal.6:4,5)


Wróć do „Potrzeby duchowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość