Nowe narodzenie

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Nowe narodzenie

Postautor: Datsun » czw lut 18, 2016 3:26 pm

ŚIVA pisze:Jasne, oczywiście, rozumiem, że jest to forum chrześcijańskie. Ale to jest tylko umowna formuła. Nie wszystko można uregulować surowymi nieugiętymi przepisami. Ale chrześcijańskiemu Forum oraz chrześcijanom chyba nie powinno przeszkadzać dyskutowanie z wyznawcami innych religii nawet wtedy, gdy ci prezentują swoje poglądy. Znam Biblię, a w niej pisze, że chrześcijanin powinien chętnie podejmować rozmowy z niechrześcijanami, tak aby ci mogli poznać Chrystusa. Można by chyba na to spojrzeć z tej strony prawda, a nie jedynie od strony nieprzejednanych reguł.

Przykro mi ale wiem lepiej od Ciebie po co stworzyłem to forum. :)
Wielu byłych świadków zostało zwiedzionych na różne sposoby do przeróżnych sekt lub ideologii. Niestety czytając Twoje wypowiedzi widzę jasno i wyraźnie, że dałeś się sprowadzić na manowce:
Kol. 2:8
8. Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
(BW)

Na Twoim miejscu padłbym na kolana i w pokucie zwrócił się do Chrystusa, a nie nawracał nas na swoje filozofie.

Tak więc nie widzę tutaj miejsca na dyskusje o Sivie.
Bardzo więc proszę abyś uszanował moją prośbę, którą wyraźnie napisałem w poprzednim poście.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw lut 18, 2016 5:21 pm

ŚIVA pisze: .... zaprezentowanych przeze mnie faktów... Wam tutaj niezwykły cud.... który jest ponad wszelkimi cudami... przedstawionych przeze mnie faktów Boskiego Cudu ... Mam nadzieję że odniesiesz się rzeczowo do przedstawionych przeze mnie faktów ...

Nie ma tu ani cudu, ani tym bardziej faktów w rozumieniu literalnym i naukowym. Taki mój komentarz i odniesienie się.

Nie wiem co w życiu robisz albo co zrobiłeś, że aż tak odjechałeś teologicznie ale nikt myślący i znający słowo Boga nie porówna go do Siwy.
Ja także proszę abyś nie zaśmiecał autorowi wątku.

ŚIVA

Postautor: ŚIVA » czw lut 18, 2016 7:10 pm

No dobrze Drogi Datsunie, zgodnie z twoją wolą nie będę więcej tu pisać o Najwyższej Osobie Boga Panu ŚIV'IE, OK, nie mam z tym problemu. No dobrze, chcesz temat niż ŚIVA, to, ok, bardzo proszę. Wyrzucając mnie stąd, choć sam tak tego wprost nie nazywasz wyrzuceniem, ale do tego się to wszystko sprowadza, poruszyłeś mimochodem sprawę celowości założenia tego forum. W jakim to celu założono owo forum? Jako grupa wsparcia dla tych którzy poznając Chrystusa uwolnili się od świadków Jehowy? Ok, jest to grupa wsparcia! Dla tych którzy opuścili świadków Jehowy? Jest sprzeczność sama w sobie, która nie świadomie przyznaje świadkom Jehowy niebagatelne znaczenie i daje im jedynie broń do ręki, w takiej postaci, że oto, żeby uwolnić się od nich nie wystarczy poznanie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, ale potrzebne jest jakieś ludzkie wspieranie. W pewnym sensie to rozumiem, ale wtedy świadkowie Jehowy są taką Prawdą za jaką się podają, że zetknięcie się z nimi pozostawia w Duszy człowieka tak trwały ślad że potrzebne są jakieś specjalne dodatkowe antyświadkowskie terapie, spotkania i grupy wsparcia, albo są takim kłamstwem diabelskim, że rzeczywiście potrzebne im jest takie duchowe leczenie. Załóżmy, że to jest prawda ten drugi wariant, iż są potężnym diabelskim zwiedzeniem. No i co wtedy mamy, z jaką sytuacją mamy do czynienia? Tylko że jest jeden w tym bardzo poważny problem. Otóż porównując świadków Jehowy, przy założeniu że jest to diabelskie zwiedzenie, do innych diabelskich zwiedzeń, wcale aż tak bardzo nie wyglądają diabelsko. Są po prostu jedną z wielu "normalnych i przeciętnych religii". Religa przeciętna, taka jak każda inna, ani lepsza ani gorsza. A właściwie gorsze to są. Katolicyzm plasuje się na tym samym poziomie co świadkowie Jehowy, przynajmniej w w oczach protestantów, a szczególnie tych z grup wsparcia w ramach działalności np. Fundacji Nadziei od Pana Tadeusza Połgenska. I to jest fakt! Jeżeli więc byłby to fakt, a tak uważam, że jest, to w takim razie dlaczego dla wszystkich innych nie ma grup wsparcia. Skoro katolicyzm jest taki sam jak świadkowie, a może nawet czasami gorszy od nich, to dlaczego nikt nie garnie się do odciągania katolików od Kościoła i organizowania dla takich jakichś grup wsparcia?! To są dla mnie śmieszne takie strony. Nie wiem w jakim celu są tworzone. Dla mnie to jest jakaś dziwna sprawa. Najpierw był Iszbin, potem Połgensek a teraz to! Po co? Aby uhonorowywać świadków Jehowy tym, iż są tak wielką Prawdą, iż byłym świadkom potrzebne są aż grupy wsparcia? To tyle krytyki jaką mam do tego forum i do wszelkiego wspierania grup wsparcia dla tych, którzy odciągani są od świadków. Jeżeli Chrystus jest potężną Mocą, to nie mogąc do końca uwolnić byłych świadków Jehowy, wtedy ma ją w znikomym zakresie, skoro nie potrafi całkowicie uzdrowić, tych którzy go poznają.
Inny temat: Jeżeli mam stąd odejść, choć tak naprawdę to do końca nie wiem dlaczego, to może przypomnę szanownym Państwu uważającym się za chrześcijan o zasadach chrześcijańskiej gościnności, wspaniałomyślności, wielkoduszności, tolerancji... Przecież te właśnie to Chrystus.
Przedstawiłem tu fakty Boskiego Cudu. Uczyniłem to na przykładzie niewielu słów, bo tylko czterech. Ale są to właśnie fakty ewidentne i niezaprzeczalne. I zero komentarzy merytorycznych i rzeczowych a jedynie samo wyklinanie od czci i wiary. Jednak jeżeli znaleźliby spośród Państwa jacyś chętni do rozmowy ze mną na tematy Najwyższej Osoby Boga jaką jest Pan ŚIVA oraz temat objawienia, którego mi udzielił, bardzo serdecznie zapraszam do miłych i rzeczowych rozmów drogą mailową: jerzyk2@poczta.onet.eu Zapraszam Bardzo Serdecznie!

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw lut 18, 2016 8:44 pm

ŚIVA pisze:Droga Ann! Nie zamierzam się tu z nikim kłócić. Tak naprawdę, jedyne to czego pragnę, to usłyszeć od Ciebie i innych uczestników tego forum, jaki jest Wasz stosunek do zaprezentowanych przeze mnie faktów

Drogi Siva,
Pozwól, ze pozostanę przy Osobie mojego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który umarł za mnie i za moje grzechy, abym mogła żyć wiecznie w Jego Świętej Obecności. Nie chce rozmawiać nt. innych bogów. "Inni bogowie wybawić nie mogą" - jak mówi jeden z Psalmów.
Tobie tez radzę zawołać do Chrystusa. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym (1J. 5,20).
Będę się modlić za Ciebie.
Pozdrawiam serdecznie.

A co do grup wsparcia, przyjmij, ze są ludzie, którzy prawdziwie potrzebują pomocy, o czym możesz przeczytać w specjalńie w tym ćelu założonym wątku.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lut 18, 2016 9:09 pm

Siva, nie krytykuj rzeczy, których najwyraźniej jak widać nie rozumiesz.
Na tym forum nie znajdziesz sobie ludzi, którzy będą słuchać Twoich nauk. Pogódź się z tym i nie czepiaj m.in. Tadeusza Połgenska oraz celowości grup wsparcia. Tadeusza znam i bardzo szanuję. Ten człowiek uratował od potępienia i przyprowadził do Chrystusa co najmniej kilkudziesięciu ludzi.
Sugeruję brać z niego przykład oraz innych uczniów Jezusa zamiast krytykować. ;)
Aha, i przeczytaj przynajmniej kilka razy to co Ann78 napisała do Ciebie.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt lut 19, 2016 8:32 am

Śiwa !

Moim zdaniem umiejętnie manipulujesz pewnymi prawdami, faktami i twierdzeniami, jak polityk i to już wykazałeś. Trudno się z Tobą będzie skomunikować nie z tego powodu że nie masz wiedzy, ale że ubierasz ją w inne barwy niż jest to w rzeczywistości. Myślę, że w życiu masz podobnie z ludźmi. Indywidualista i w duszy samotnik. Sorki nie pisze aby Ciebie dyskredytować czy obrazić, ale aby uzmysłowić że forma jaka przybierasz oraz sposób na rozmowę jest bezowocna, w konsekwencji pusta, przez co także osamotniona. Każdy z argumentów jaki poruszyłeś swoim poście można by rozebrać i to wykazać, ale ty zdaje się wolisz rzucać argumentacją hurtowo w swoich interlokutorów - zamiast czynić ją czytelną dla wszystkich.

Dobra rada od Kaznodzieyi. Poruszaj jeden wąski aspekt z którym można polemizować zamiast obrzucać wszytko i wszystkich pamiętając w każdym napisanym zdaniu żeś tu tylko gościem, a wiec powinno się uszanować miejscowe zwyczaje gospodarza, nie obrażać goszczącego, nie wyrzucać mu sposobu umeblowani i jak mieszka. Nikt Cibie nie wyrzuca a jedynie zwraca uwagę na zasady poruszania się po forum oraz etykietę korzystania z gościnności.

To forum z założenia jest chrześcijańskie i rozpatruje kwestie i problemy związane z jego wewnętrznymi sprawami a jest wyspecjalizowane w problematyce ŚJ. Nie będziemy na nim podważać Boga chrześcijan ani Żydów oraz promować innego. Ty było by bałwochwalstwem w naszym rozumieniu a w Twojej wiedzy powinieneś to doskonale rozumieć.

ŚIVA

Postautor: ŚIVA » pt lut 19, 2016 7:17 pm

Witaj Kaznodzieyo! Jaki piękny nick?! Kojarzy mi się z Kaznodzieją Salomonowym. Jako Wedysta akceptuję całą tę Księgę. Jest bardzo pożyteczna, oczywiście w połączeniu z Księgą Przysłów!
Dziękuję, że w ogóle reagujesz na moje wpisy, nawet gdyż bez potrzeby i bez zasadniczej przyczyny ciągle atakujesz mnie. Nie wiem czym sobie na to zasłużyłem! Tyle przypisujesz mi podstępu i zła, że nie wiem, iż można tak ciiągle komuś przypisywać ciągle samo zło. Samym tym że nie jestem w pełni chrześcijaninem? Choć jestem nim w pełni, ale nie według twojego zrozumienia istoty chrystianizmu.
Co do twoich stwierdzeń, że kogoś tu obrażam, to przydałoby się na potwierdzenie tego przynajmniej kilka cytatów, bo w moim odczuciu zachowują się tu tak nadzwyczaj kulturalnie i cicho, jak mysz pod miotłą. Och, sorry, przepraszam, tak przynajmniej ja odbieram to i postrzegam. Uważam nawet, iż ie tylko nikogo tu nie obraziłem, ale sytuacja pod tym względem wygląda raczej wręcz odwrotnie, a mianowicie, że to ja raczej cały czas jestem tu obrażany napiętnowywany przy ciągłym, w czymkolwiek się nie odezwę, przypisywaniu mi złych intencji. Może tak nie jest?! Spójrz obiektywnie na wszystkie moje wpisy i wpisy moich adwersarzy, łącznie z twoimi wpisami. Poza tym, jak dotąd nie usłyszałem ani jednego jakiegokolwiek odniesienia się do faktów, które przytoczyłem odnośnie tego, iż jestem w posiadaniu od BOGA Wiedzy, z której wynika, że wszystkie słowa wszystkich języków świata zostały przez KOGOŚ INTELIGENTNEGO poukładane i to precyzyjnie jak puzzle czy klocki z 24 (33) sylab alfabetu sanskryckiego. Nikt jak dotąd nie raczył się odnieść do tego rzeczowo i merytorycznie, a jedynie same uszczypliwości. Co do moich jak piszesz indywidualizmu i samotności, nawet przy założeniu że tak jest, to jakie to ma znaczeniu, gdy głoszę samą czystą PRAWDĘ. A Pan Jezus i apostołowie, czy mieli posłuch dla swoich osobliwych jak dla tamtego społeczeństwa nauk. Z początku słuchali ich tylko nieliczni. Mnie nie przeraża samotność, załóżmy, że tak można nazwać moje położenie, w sytuacji, gdy mam BOGA i głoszę go innym ludziom. Gdy ma się świadomość prawdziwej drogi, należy robić swoje i na nic się nie oglądać, na żadne kpiny i szyderstwa i poczucie chwilowej samotności. Wiem, że nawet mnie nikt nie słucha, lub prawie nikt, to jest chwilowe, jak w przypadku Pana Jezusa i apostołów na początku ich działalności. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pt lut 19, 2016 9:26 pm

Dziękuję za Twoją wypowiedź.

Moja troska leży po obojgu stronach i wynika z pragnienia dobrej komunikacji i atmosfery na forum. Natomiast treść mego postu z doświadczenia na forach tego typu. Czas zapewne pokaże kto miał rację a kto był w błędzie.

Życzę sobie abym się co do Ciebie mylił.

Wróć do „Potrzeby duchowe”