Nowe narodzenie

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: Nowe narodzenie

Postautor: Kaznodzieya » pn lut 08, 2016 9:05 pm

Ann78 pisze:Przypomnijmy omawiane wersety z Ewangelii Jana 3:

3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. (4) Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? (5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. (6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. (7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić. (8) Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha. (...)(34) Albowiem Ten, którego posłał Bóg, głosi Słowa Boże; gdyż Bóg udziela Ducha bez miary. (35) Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w jego ręce. (36) Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim. J. 3

Nikodem, uczony Żyd, nauczyciel prawa, dowiedział się od Pana Jezusa, że musi się na nowo narodzić, żeby ujrzeć Królestwo Boże; nie rozumiał jednak, jak może się to stać? Pan Jezus tłumacząc mu, odwołał się do przykładu, mówiąc, że człowiek narodzony z Ducha jest przez Niego prowadzony (wiatr wieje dokąd chce...), nie on sam siebie prowadzi, ale Duch go prowadzi (gdyż Bóg udziela Ducha bez miary...) - tak rozumiem powyższe wersety.

Aniu a przyjrzyj się temu nieco inaczej.

Fragment: "Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha". kładzie nacisk na słowa: "nie wiesz". Innymi słowy człowiek nie narodzony z ducha nie rozpoznaje spraw bożych. Wielu kwestii i spraw ducha są dla niego jak wiatr, gdyż nie wie skąd przychodzi i dokąd podąża.

Dlatego Jezus podkreśla też dalej Nikodemowi w wersecie 11 i 12: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie. Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich ?

Porównać należy koniecznie !!! ... inne wypowiedzi z tej samej ewangelii: 7:27,8:14, 9:29-30 aby nabrać pewnego obrazu całości słów Chrystusa

Pozdrawiam Serdecznie

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt lut 09, 2016 4:57 pm

Ciekawe jest to, co piszesz, Kaznodzieyo.

Podane przez Ciebie wersety można by jeszcze uzupełnić o J. 1, od 11:
Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. (12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.

Jedno z drugim się zazębia (Żydzi nie przyjmowali świadectwa Pana Jezusa, nie mogli więc na nowo się narodzić). W J. 1, 12 też jest mowa o nowonarodzeniu, przyjęciu Pana Jezusa, tak samo jak w Jana 3.

Wracając do wersetu:
Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha. J. 3, 8

Ciekawie on wygląda, kiedy połączyć go z Mat. 11:
(27) Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. (28) Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (30) Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.

Syn objawia nam Ojca, daje nam ukojenie, zaprasza, abyśmy do Niego przyszli i obiecuje ukojenie dla dusz naszych; mówi, że Jego jarzmo jest miłe i lekkie. Pan Jezus zaprasza wszystkich do Siebie...
Kiedy przyjdziemy, narodzimy się z z Boga i staniemy się dziećmi Bożymi prowadzonymi przez Ducha Bożego. Nie będziemy już chodzić obciążeni swoimi ciężarami, codziennymi troskami, bo zrzucimy je przed Panem, to On je poniesie, dając nam w zamian brzemię lekkie i miłe.
To tak jakby porównać wiosłowanie o własnych siłach we mgle z podróżą łódką z motorem i nawigacją...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

ŚIVA

Postautor: ŚIVA » śr lut 17, 2016 11:25 pm

Witam! Jestem tu całkiem nowy. Ja byłem przez jakiś czas świadkiem Jehowy, ale między czasie, cały czas szukałem i badałem różne religie chrześcijańskie oraz judaizm. I nic nie zaspokoiło mojego głodu duchowego. Nic i nikt, żadne duchowe autorytety. Właściwie to całe życie szukałem. Badałem Biblię skrupulatnie pod każdym względem, poprzez jej różne przekłady a także przekłady interlinearne, tak Biblii Hebrajskiej (Stary Testament) jak i Nowy Testament, a także dzieła mistyków chrześcijańskich, różnych wyznań, łącznie z protestanckimi (np. Luter... ) Biblia nie zaspokajała w pełni mojego duchowego głodu. Dopiero teraz pod koniec swojego życia wiem dlaczego tak jest. Otóż Biblia nie jest pełnią Wiedzy i Boskiego Poznania. Jest jedynie częścią tego, podobnie zresztą jak wszystkie inne pisma objawione. Boże Poznanie jest obecnie rozsiane wśród wielu pism świętych. Sam z siebie, z Bożą Łaską odnalazłem najstarsze źródło poznania Boga, a jest nim Wiedza Wedyjska rozsiana pośród wielu pism świętych świata, a szczególnie w tym , co obecnie nazywamy Wiedzą Wedyjską (Cztery Wedy, Upanisady, Bhagavadgita, Śrimad Bhagavatam) oraz... Nowy Testament.
Musiałem niejako zrestartować w swoim umyśle i sercu wszelkie dotychczasowe utarte poglądy i autorytety i wszystko zacząć od nowa, od zera, oczywiście w pewnym sensie.
Tak właściwie to przez całe życie, mniej bardziej świadomie, z większą lub mniejszą determinacją szukałem Prawdy Absolutnej (BÓG), za wszelką możliwą cenę, bez względu na koszty czy to materialne czy duchowe, aż do zaparcia się samego siebie. Doszedłem w swoich duchowych poszukiwaniach aż do punktu zerowego lub z innego punktu widzenia - samego dna.
Jeżeli człowiek świadomie i dobrowolnie dochodzi do takiego punktu, to wtedy i dopiero wtedy zaczyna działać Boska Łaska.
I tak też stało się ze mną. Szukałem Boga w chrześcijaństwie i judaizmie a objawił mi się sam Bóg, i to nie jako Bóg chrześcijański lub judaistyczny (Jehowa, Jahwe, JHWH, Trójca Święta, Jezus...), ale ten objawiony w rozproszonej Wiedzy Wedyjskiej, sam... ŚIVA (SHIVA). ŚIVA objawił mi się w swoim Boskim Kosmicznym Języku, a właściwie w kodzie do wszystkich słów wszystkich języków świata. Polega to na tym, iż każde słowo każdego języka świata, łącznie z językami biblijnymi takimi jak hebrajski, aramejski i grecki, zostało złożone z jednej lub z kilku sylab (spółgłosek) alfabetu sanskryckiego. Wszystkie słowa wszystkich świata (języki) nie rozwinęły się drogą jakiego rozwoju of form prostszych po dzisiejsze, jak chcieliby tego materialiści i ateiści, ale zostały ułożone jak puzzle lub klocki, gdzie nawet nasze końcówki gramatyczne są oddzielnymi słowami sanskryckimi w postaci sanskryckich sylab. Takich sanskryckich sylab, będących budulcem językowym dla wszystkich słów świata jest 33, a w praktyce, po połączeniu podobnych 24.
Oprócz tego, co najważniejsze każda sylaba alfabetu sanskryckiego jest innym imieniem ŚIV'Y. Dla zademonstrowania tego, podam jedynie cztery przykłady, jedne z wielu milionów. Będą to; angielskie LOVE (MIŁOŚĆ); polskie DOM, WODA, DAR.

LOVE:

La (ŚIVA; Miłość);
O (W);
Va (ŚIVA; Miłość);
E (W); razem: LOVE; znaczenie: W Miłości W ŚIV'IE; W ŚIV'IE W Miłości

DOM:

Dha (ŚIVA; Dom);
O (W);
Ma (ŚIVA; Dom); razem: DhOM; znaczenie: W Domu W ŚIV'IE; W ŚIV'IE W Domu

WODA:

Va (ŚIVA; Woda);
O (W);
Dha (ŚIVA; Woda);
A (W); razem: VODhA; znaczenie: W Wodzie W ŚIV'IE; W ŚIV'IE W Wodzie

DAR:

Da; Dha (ŚIVA; Dar);
A (W);
Ra (ŚIVA; Dar); razem: DAR; DhAR; znaczenie: W ŚIV'IE W Darze; W Darze W ŚIV'IE

Drodzy Forumowicze! Na tych czterech zaledwie przykładach podałem Wam Boski Cud, którego dostąpiłem z Łaski ŚIV'Y. Jeżeli ktoś z Was, byłby zainteresowany szeregiem innych spektakularnych przykładów oraz dyskusją na te wielce fascynujące tematy, to serdecznie zapraszam wszystkich złaknionych Prawdy Absolutnej.
Sługa ŚIV'Y

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lut 18, 2016 5:44 am

Witaj
To forum jest o charakterze chrześcijańskim i wyraźnie jest to w regulaminie forum określone -czytałeś?
Bardzo więc Ciebie proszę abyś nie próbował rozpowszechniać tutaj innych ideologii. To nie te forum.
Pozdrawiam, admin :)

ŚIVA

Postautor: ŚIVA » czw lut 18, 2016 9:01 am

Jasne, oczywiście, rozumiem, że jest to forum chrześcijańskie. Ale to jest tylko umowna formuła. Nie wszystko można uregulować surowymi nieugiętymi przepisami. Ale chrześcijańskiemu Forum oraz chrześcijanom chyba nie powinno przeszkadzać dyskutowanie z wyznawcami innych religii nawet wtedy, gdy ci prezentują swoje poglądy. Znam Biblię, a w niej pisze, że chrześcijanin powinien chętnie podejmować rozmowy z niechrześcijanami, tak aby ci mogli poznać Chrystusa. Można by chyba na to spojrzeć z tej strony prawda, a nie jedynie od strony nieprzejednanych reguł. Najważniejsze ponad wszystko powinno być dążenie do Prawdy za wszelką możliwą cenę. Wszystko inne powinno być nieważne. Ja tak to rozumiem, Ty również Drogi Adminie?! Jeżeli więc tak, to nie obawiaj się niczego złego z mojej strony. Podejmij więc rzeczową i konstruktywną rozmowę na temat naszych wierzeń. Ty jako chrześcijanin na pewno wszędzie prezentujesz swoją wiarę w Chrystusa, prawda, na wszelkie możliwe sposoby? A wszelkie próby odsuwania Ciebie od głosu na ten temat bierzesz jako część prześladowania Ciebie, prawda?! Zrozum więc również mnie. Jeżeli więc miłujesz Prawdę ponad wszystko, to nie bój się skonfrontować spokojnie swojego spojrzenia na Nią ze spojrzeniem niechrześcijanina.
Przedstawiłem pewne fakty. Boskie fakty! I ciekawi mnie stosunek do tych faktów. Ja myślę że warto się do nich odnieść! Stosunek do przedstawianych faktów, w ogóle jest wspaniałym probierzem duchowości człowieka. Jeżeli jednak nie życzysz sobie obecności mojej osoby na tym forum, to może jednak zgodziłbyś na dyskusję ze mną poza tym forum, np. drogą mailową? Mój adres: jerzyk2@poczta.onet.eu Zapraszam do miłej, rzeczowej, opartej na faktach rozmowy! Zapraszam też innych uczestników tego forum! Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » czw lut 18, 2016 9:25 am

@ŚIVA

Proszę nie zaśmiecać mojego wątku ! Za Ciebie, za mnie i za KAŻDEGO człowieka na globie Zmarł i Zmartwychwstał jedyny doskonały Człowiek o imieniu Jezus Chrystus ! Tylko w tym imieniu jest zbawienie !
Tak więc ze Swoimi teoriami nie masz co tutaj robić !
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw lut 18, 2016 9:51 am

ŚIVO,

Jesteś inteligentny facet i mówisz gładkimi słowami. Napisałeś - "chrześcijanin powinien chętnie podejmować rozmowy z niechrześcijanami, tak aby ci mogli poznać Chrystusa". Tyle, że Ty już poznałeś Chrystusa ( a może tylko Ci się wydaje, że poznałeś) i Twoim celem nie jest trwanie przy Chrystusie, ale odciągnięcie innych od wiary chrześcijańskiej. "Wyszli spośród was lecz nie byli z nas, gdyby bowiem byli z nas byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas (1Jana 2:19).
Wspomniałeś wcześniej, że "sam z siebie z Bożą Łaską odnalazłeś najstarsze źródło poznania Boga czyli wiedzę wedyjską rozsianą pośród wielu pism świętych świata". Dla Ciebie więc Biblia nie jest Słowem Bożym.
"Sam z siebie poznałeś" - jak sam to określiłeś, to bardzo zakrawa na pychę.
Nie będę się teraz rozwodzić, niemniej tylko wspomnę, że nie ma wspólnej płaszczyzny do rozmowy. Nie znam ksiąg wedyjskich, nie mam potrzeby ich poznawać, skoro jednak Ty znasz Biblię, to na tej płaszczyźnie możemy tu wszyscy dyskutować o Bożych sprawach. Czy jesteś gotowy na dyskusję w oparciu o Biblię?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw lut 18, 2016 10:00 am

ŚIVA pisze:Jasne, oczywiście, rozumiem, że jest to forum chrześcijańskie. Ale to jest tylko umowna formuła. Nie wszystko można uregulować surowymi nieugiętymi przepisami.

Może nie wszytko, ale to można uregulować. Tutaj NA PEWNO to celowo regulujemy, gdyż to forum ma własną "specjalizację w zakresie działania na polu nauk "Świadków Jehowy" i Chrystianizmu. Gdy widzę Twoje wypowiedzi to myślę że doskonale to rozumiesz.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw lut 18, 2016 11:10 am

ŚIVA pisze: Znam Biblię, a w niej pisze, że chrześcijanin powinien chętnie podejmować rozmowy z niechrześcijanami, tak aby ci mogli poznać Chrystusa.

Drogi ŚIVA"

Proszę odpowiedz na dwa pytania:
1. Znasz Biblię, ale czy jest Ona dla Ciebie autorytetem, natchnionym Słowem Bożym?
2. Czy rzeczywiście chcesz poznać Chrystusa?

Pozytywna odpowiedź na pierwsze pytanie daje możliwość dalszej rozmowy. Negatywna ją zamyka.

Pozdrawiam Cię serdecznie.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

ŚIVA

Postautor: ŚIVA » czw lut 18, 2016 2:24 pm

Droga Ann! Nie zamierzam się tu z nikim kłócić. Tak naprawdę, jedyne to czego pragnę, to usłyszeć od Ciebie i innych uczestników tego forum, jaki jest Wasz stosunek do zaprezentowanych przeze mnie faktów, a mianowicie tego, iż to sam ŚIVA (SHIVA) OBJAWIŁ mi kod (budulec) lub szyfr Boskiego Kosmicznego Języka. Przedstawiłem Wam tutaj niezwykły cud, który jest ponad wszelkimi cudami, że sam ŚIVA objawił mi się we wszystkich słowach wszystkich języków świata. Przedstawiłem to na przykładzie czterech słów: angielskiego LOVE; polskich: DAR; WODA i DOM. Proszę o skomentowanie tych przedstawionych przeze mnie faktów Boskiego Cudu.
Co do Twoich pytań postawionych kategorycznie, to Biblia i Jezus Chrystus mają dla mnie wiele większe znaczenie niż dla wielu tzw. nowonarodzonych chrześcijan, którzy jedynie obłudnie paradują z imieniem Chrystusa i z Biblią a w cale nie kochają tak naprawdę ani Jezusa ani jego Słowa, Biblii. Biblia jest dla mnie częścią Słowa Bożego całej natchnionej ale rozsianej Wiedzy Wedyjskiej i sama zawiera jedynie jej część a nie całość.
A Chrystusa już nie muszę poznawać, gdyż znam Go bardzo dobrze, lepiej od tzw. chrześcijan, gdyż jest On dla mnie żywą osobą Boską, Osobą czynną i aktywną, o wiele bardziej niż realną niż kiedykolwiek przedtem, gdy byłem chrześcijaninem. I o wiele bardziej poważniej biorę sobie TERAZ do serca wiele Jego nauk, które są tylko pochodną od wiele starszej niż Biblia Wiedzy Wedyjskiej. Jezus jest teraz dla mnie naprawdę Synem Boga i Jego z najważniejszych awatarów. Jest Synem samego ŚIV'Y. I ja również Ciebie pozdrawiam Droga Ann!

p.s. Mam nadzieję że odniesiesz się rzeczowo do przedstawionych przeze mnie faktów na temat objawienia mi przez ŚIV'Ę swojego Boskiego Kosmicznego Języka!

Wróć do „Potrzeby duchowe”