Karmienie się Słowem

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: Karmienie się Słowem

Postautor: Kaznodzieya » wt gru 22, 2015 11:05 am

Jeżeli tak mnie odebrałaś Aniu to Ciebie bardzo przepraszam, ale naprawdę nie miałem nic złego na myśli. Po prostu nie zgadzam się z kilkoma kwestiami o których piszesz i sposobie ich konstrukcji. Chciałem to delikatnie zaakcentować w krótkiej wypowiedzi i tyle :)

Naprawdę nie ma najmniejszego, powodu abyś źle się czuła i było Ci przykro.
Tego właśnie chciałem uniknąć nie rozwijając kwestii ... a wyszło jak wyszło.

Uwierz mi proszę że mi też trudno o pewnych rzeczach pisać będąc konsekwencji świadomym a jednocześnie zachować publicznie własną tożsamość. Pewne rozmowy zazwyczaj zawsze prowadzą do niechcianych sporów, okaleczeń, przykrości, emocji temu towarzyszących i tego chciałbym uniknąć. Z doświadczenia piszę gdyż przerabiałem to już wiele razy. Gdyby jeszcze tylko istniała ewidentna szansa na dobry wynik, ale wiele tematów jest po prostu nierozstrzygniętych i pozostaje w mroku dociekań i sporów teologicznych od wieków. Lepiej się zatem budować niż rujnować, pisać o tym co łączy a nie o tym co dzieli.

Pozdrawiam Serdecznie

Ann78 pisze: Nie piszę na tym forum, po to, aby sprawdzać swoją wiedzę na temat Biblii, czy popisywać się nią lub nauczać kogokolwiek, ale aby dzielić się z innymi tym, co Bóg uczynił i czyni w moim życiu. Chcę to robić, ponieważ czuję taką wewnętrzną potrzebę, przynaglenie. Robię to nie dla siebie, Kaznodziejo.

I chwała Bogu. Tak trzymać. To jest odpowiednie miejsce ku temu.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt gru 22, 2015 1:23 pm

Aniu, jestem pewien, że Kaznodzieya nie chciał w żaden sposób sprawić Tobie przykrości. Uważam, że wiele dobrego wnosisz do tego forum. Twoje posty są bardzo mądre i widać, że chcesz pomóc świadkom i byłym świadkom. Jestem też pewien, że niejednemu jeszcze pomożesz. To czy ktoś jest kobietą czy też nie, nie ma żadnego znaczenia w pojmowaniu istoty Boga. Powiem więcej: szacun dla Ciebie, że jak gdzieś napisałaś wolisz czasami karmić się mlekiem niż jak niektórzy ludzie brać się za nauczanie gdy nie ma się o czymś bladego pojęcia.
Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt gru 22, 2015 1:27 pm

Przyłączam się do tych słów bez dwóch zdań.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » śr gru 23, 2015 11:05 pm

Drodzy Bracia,
dziękuję za słowa miłe :)

Z powodu nowych kwestii, które zaistniały w tym temacie, pozwoliłam sobie otworzyć w tym samym dziale nowy temat dotyczący pytania czym właściwie jest wiara?

Może zainteresuje Was, Bracia i Siostry? Każdy ma pewnie inne doświadczenia i przemyślenia na ten temat.

Pozdrawiam :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Potrzeby duchowe”