Przykro gdy ktoś tak do mnie mówi

Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś nurtujące Ciebie pytania, dręczą jakieś wątpliwości lub zwyczajnie chciałbyś popisać na jakiś głębszy temat to jest to odpowiednie do tego celu miejsce.
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Przykro gdy ktoś tak do mnie mówi

Postautor: Ann78 » pt paź 16, 2015 6:49 pm

...słyszałam takie stwierdzenie, że "bije się Biblią po głowie"...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob paź 17, 2015 4:09 pm

Pismo Święte reguluje pewnego rodzaju wątpliwości:

Rzym. 14:1-8
1. A słabego w wierze przyjmujcie, nie wdając się w ocenę jego poglądów.
2. Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada.
3. Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął.
4. Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
5. Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
6. Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.
7. Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera;
8. Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.
(BW)

Wśród wierzących panuje wiele różnych poglądów odnośnie zrozumienia proroctw, nauk itp. Niektórzy pragną za wszelką cenę ujednolicić poglądy zamykając kopalnię wiedzy jaką kryje Biblia w rozmaitych dogmatach, które nie każdy jest w stanie przyjąć lub się z nimi zgodzić. Wiem, że wynika to z dobrych chęci ale jak ktoś mądrze wspomniał- "piekło nimi wybrukowane". Takie chęci prowadzą do podziałów, waśni i odszczepieństwa i ciężko doszukać się w tym choćby cienia miłości. Przyjmujmy brata w wierze jako współpracownika Pańskiego bo kiedyś każdy z nas zda sprawę gdy staniemy przed Nim na rozliczenie (talenty, miny). Jeżeli ktoś będzie bić współsługi- o czym mówił Pan Jezus (Mat.24:45-51) to lepiej niech nie liczy na pochwałę.
Inny tekst, który sobie przypomniałem to:

Mat. 7:12
12. A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.
(BW)

Relatywnie sprawę ujmując: nie rańmy innych gdy nie chcemy być sami kaleczeni. ;)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob paź 17, 2015 10:23 pm

Jedni drugich brzemiona noście, a tak wypełnicie zakon Chrystusowy. Gal. 6. 2
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
exe

Re: Witam wszystkich

Postautor: exe » wt gru 15, 2015 1:04 pm

bernard pisze:Cos w tym jest co mowisz.Nachalne ,,wymachiwanie" sloganami typu ,,Przyjdz do Jezusa" ,,Jezus Cie kocha " itd przynosi czasami odwrotny skutek.
Zgadzam się z bratem bernardem, jako że prawda może być dla nieprzygotowanych przez Bożą łaskę, po prostu zabójczą:

" Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca." (Hbr 4, 12).

Wynika to stąd, że nie powinniśmy "po ludzku wychodzić przed szereg:

" Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana" (Mt, 10, 24),

a jedynie pełnić wolę naszego Pana:

" Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego." (Mt 10, 25).

Wróć do „Potrzeby duchowe”