Słowo dla ateisty

Jeśli mógłbyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami lub tekstem Biblii, który szczególnie Ciebie poruszył to zapraszamy do opisania tego w tym dziale
bernard

Słowo dla ateisty

Postautor: bernard » pn paź 03, 2016 9:35 am

Na krzyżu nasz Pan przemówił do ateistów, do komunistow, do agnostykow, do niewierzacych, do odszczepieńców, do tych wszystkich którzy przezywają wewnetrzne piekło - w szczególności do tych, którzy mieli Wiarę i ją utracili. Piekło nie zaczyna się w przyszłym świecie. Zaczyna się ono tutaj. W jaki sposób ateista, agnostyk lub niewierny mogłby zostać zbawiony, jeśli Pan na krzyżu nie podjąłby środków aby odkupić ich wszystkich? Nasz Zbawiciel podjął się zatem cierpieć ową samotność, izolację i oddzielenie od Boga, które są udziałem wszystkich ateistów. Zgodził się zatem trwać bez jakiegokolwiek Boskiego pocieszenia i znaleźć się na skraju piekła, aby poczuć jak to jest być potępionym. W owym momencie, kiedy słońce się zaćmiło, jakby samo wstydziło się rzucać promienie na zbrodnię bogobójstwa, nasz Pan w ciemnościach tego dnia przyoblekł swą duszę w ciemność i w zadośćuczynieniu za wszystkich ateistów zawołał: "Boże Mój, Boże Mój, czemuś Mnie opuścił?" Ten czyn pozwolił Stalinowi,Hitlerowi i innym zbawić swoją duszę, o ile tylko usłyszeli to wołanie. Nasz Pan doświadczył piekła Voltaire'a, Camusa, Sartre'a, Juliana Apostaty i tych wszystkich, którzy wyparli się swego Boga. Od tego czasu wystarczy tylko, że zawołają do Niego, aby zostali zbawieni. Ale muszą zawołać.

Ilyad

Re: Słowo dla ateisty

Postautor: Ilyad » pn paź 03, 2016 11:28 am

Od tego czasu wystarczy tylko, że zawołają do Niego, aby zostali zbawieni. Ale muszą zawołać.

i żałować grzechów....
Amen.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr paź 11, 2017 5:35 am

Znalezione dzisiaj...

" Rozmawiałem z pewnym ateistą. Powiedział, że wiara wydaje mu się głupia, nierozsądna. Odpowiedziałem, że ja osobiście nie mam wystarczająco wiary, aby być ateistą. Trzeba mieć olbrzymią wiarę, kiedy zobaczysz dzieło sztuki, aby uznać, że to dzieło sztuki nie ma autora, jest wynikiem niczego. Nie mam takiej wiary. Mam wiarę, że to, co widzę jest dziełem kogoś. Tak, jak dzieło sztuki jest dziełem artysty, tak największe dzieło sztuki - człowiek, ziemia, wszechświat jest dziełem Największego Artysty, Wszechmocnego Boga."

Radek Siewniak
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr paź 11, 2017 6:19 am

morwa pisze: Znalezione dzisiaj...

" Rozmawiałem z pewnym ateistą. Powiedział, że wiara wydaje mu się głupia, nierozsądna. Odpowiedziałem, że ja osobiście nie mam wystarczająco wiary, aby być ateistą. Trzeba mieć olbrzymią wiarę, kiedy zobaczysz dzieło sztuki, aby uznać, że to dzieło sztuki nie ma autora, jest wynikiem niczego. Nie mam takiej wiary. Mam wiarę, że to, co widzę jest dziełem kogoś. Tak, jak dzieło sztuki jest dziełem artysty, tak największe dzieło sztuki - człowiek, ziemia, wszechświat jest dziełem Największego Artysty, Wszechmocnego Boga"

Radek Siewniak

"Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista Jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę" (Rzym.1,20).

bernard pisze:Na krzyżu nasz Pan przemówił do ateistów, do komunistow, do agnostykow, do niewierzacych, do odszczepieńców, do tych wszystkich którzy przezywają wewnetrzne piekło - w szczególności do tych, którzy mieli Wiarę i ją utracili. Piekło nie zaczyna się w przyszłym świecie. Zaczyna się ono tutaj. W jaki sposób ateista, agnostyk lub niewierny mogłby zostać zbawiony, jeśli Pan na krzyżu nie podjąłby środków aby odkupić ich wszystkich? Nasz Zbawiciel podjął się zatem cierpieć ową samotność, izolację i oddzielenie od Boga, które są udziałem wszystkich ateistów. Zgodził się zatem trwać bez jakiegokolwiek Boskiego pocieszenia i znaleźć się na skraju piekła, aby poczuć jak to jest być potępionym. W owym momencie, kiedy słońce się zaćmiło, jakby samo wstydziło się rzucać promienie na zbrodnię bogobójstwa, nasz Pan w ciemnościach tego dnia przyoblekł swą duszę w ciemność i w zadośćuczynieniu za wszystkich ateistów zawołał: "Boże Mój, Boże Mój, czemuś Mnie opuścił?" Ten czyn pozwolił Stalinowi,Hitlerowi i innym zbawić swoją duszę, o ile tylko usłyszeli to wołanie. Nasz Pan doświadczył piekła Voltaire'a, Camusa, Sartre'a, Juliana Apostaty i tych wszystkich, którzy wyparli się swego Boga. Od tego czasu wystarczy tylko, że zawołają do Niego, aby zostali zbawieni. Ale muszą zawołać.

Nie tylko ateistów.... "demony również wierzą i drżą" (Jak.2,19).
Ogólnie społeczeństwo jest tzw. wierzące. Niektórzy nawet powołują się na Pana Jezusa, że "prorokowali,uzdrawiali w Jego imieniu i czynili cuda", ale usłyszą słowa Pana - nigdy was nie znałem, idźcie precz ode mnie....."(Mt.7,22,23).

Ilyad pisze:
Od tego czasu wystarczy tylko, że zawołają do Niego, aby zostali zbawieni. Ale muszą zawołać.

i żałować grzechów....
Amen.

Nawrócenie, pokuta, to pierwszy krok w kierunku Naszego Zbawiciela, bo tylko On jest Drogą, Prawdą i Życiem (J 14,6).

christianinroman

Postautor: christianinroman » pt paź 13, 2017 2:01 pm

Nikt z ludzi nie będzie miał wymówki ( także i ja), że nie wiedział nic o Bogu i Jego planie zbawienia. To co zostało tu napisane w tym wątku jest zgodne z proroctwem Pana panów i Króla królów, że Ewangelia Królestwa ( też o Królestwie Bożym)będzie głoszona po całym świecie. I rzeczywiście nikt z ludzi się nie wymówi przed Bogiem. Gdy Pan powiedział do rodziców 12 letniej umarłej dziewczynki, że nie umarła lecz śpi, TO GO WYŚMIALI. Nic się nie zmieniło od tamtej pory. Tak samo się śmieją, gdy mówimy że wierzymy w jakiegoś Jezusa, żywego Jezusa ( nie w figurkę ).

Wróć do „Słowa, które dodają sił...”