Wolność w Chrystusie czym jest w istocie Twoim zdaniem

Jeśli mógłbyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami lub tekstem Biblii, który szczególnie Ciebie poruszył to zapraszamy do opisania tego w tym dziale
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Wolność w Chrystusie czym jest w istocie Twoim zdaniem

Postautor: Ann78 » wt sty 05, 2016 9:25 pm

Iskierka pisze:Radość z wyzwolenia, którą teraz mam jest warta każdej ceny. Nie odeszłam od Boga Jahwe a wręcz przeciwnie, stał się On dla mnie żywym Bogiem i jeszcze bardziej poznałam i doceniłam rolę Jego Syna. Mogę głosić ewangelię o Chrystusie i nie jestem zniewolona ani zmuszona tym by wykazywać w raporcie ilość czasu jaki poświęcam na głoszenie. Nie kupczę przed Bogiem „służbą dla Niego” jakąś godzinką czy godzinami, po to by wykazać, że jestem czynnym głosicielem. Takie podejście nie daje chwały mojemu Bogu, licytowanie czasu dla Niego.

O Iskierka, jak ładnie to napisałaś :)

Po co właściwie są te raporty?
Czy ktoś może wytłumaczyć to inaczej, niż tylko sposobem kontrolowania wiernych?
Nazywane to jest owocem, prawda?
Jaki to owoc, czyżby chodziło o:
(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich. Mat. 7
Napisałam to trochę z przymrużeniem oka ;) , ale boję się, że może właśnie o to chodzić :? ....

Iskierka pisze:Ponieważ jestem wolna w Chrystusie dlatego mówię o Nim, bo CHCĘ a nie dlatego, że MUSZĘ bo inny mnie oceni. Jarzmo Jezusa jest lekkie jak sam powiedział, dopiero w pełni to zrozumiałam, gdy pozwoliłam na to aby On był dla mnie Drogą, Prawdą i Życiem. „Jeśli więc Syn was wyswobodzi prawdziwie wolnymi będziecie”- Jan 8:36. Reasumując, dla mnie wolność w Chrystusie to uznawanie Prawdy Bożego Słowa, nie narzucanie zniewalających doktryn i sposobu życia, trzymanie się Drogi Chrystusowej pomimo, że znajdą się i tacy chrześcijanie, którzy poprzez swoją wiedzę, elokwencję, mądrość, chcieliby mnie ograbić z prostoty serca i radości jaką mam w moim Zbawicielu. Nie dam się już jednak zniewolić aby przypodobać jednostce czy jakiejś grupie. Mój Zbawiciel zapłacił za mnie zbyt wysoką cenę abym miała to zmarnować (1 Kor 7:23). :)

(15) Tak jest aż po dzień dzisiejszy, ilekroć czyta się Mojżesza, zasłona leży na ich sercu; (16) lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta. (17) A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność. (18) My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem. 2 Kor. 3
:)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt sty 05, 2016 11:05 pm

No fajnie siostry kochane ale ktoś z niewierzących powie, co to za wolność skoro znowu muszę słuchać jakiś ewangelicznych nakazów :)
To się Bogu podoba a to nie, to gdziem tu wolność w Chrystusie ? :mrgreen:

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr sty 06, 2016 9:15 am

Kaznodzieyo,
Nie jest istotne co powie niewierzący. Jeśli dla mnie autorytetem jest Pismo Święte i pragnę służyć Bogu z miłości, to Jego Słowo nie jest dla mnie zniewoleniem ale wskazówką jak mam żyć. Nikt na siłę nie musi słuchać ewangelicznych nakazów, jeśli w taki sposób postrzega to co Bóg mówi do nas. Jest przecież wolnym człowiekiem, ma wolną wolę.
Dla mnie słowo z 5 Moj. 30:19,20. jest istotne: „Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię. Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie abyś żył ty i twoje potomstwo. Miłując Pana, Boga twego, słuchając jego głosu i lgnąc do niego, gdyż w tym jest twoje życie i przedłużenie twoich dni, abyś mieszkał na ziemi, którą Pan przysiągł dać twoim ojcom Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi”.
Z niewolnika nie ma pracownika, jak mówi przysłowie. Jeśli coś robimy musimy być o tym przekonani. Pan Jezus też wspomniał, że są w zborach najemnicy a nie pasterze (Jan 10:11-15).
Zauważyłam, że nie tylko niewierzący może nie słuchać nakazów ewangelicznych. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie jednego wierzącego „świerzbi” ucho, jeśli usłyszy inny punkt widzenia oparty na Biblii, niż do tej pory słyszał i utrwalił sobie pewne doktryny. Zauważyłam to na tym forum, gdy podawane są wersety biblijne, a są i tacy, że i tego nie przyjmą ani nie chcą pochylić się nad tematem co by to miało „zburzyć” ich wiarę. Tak bardzo boją się utracić „swojego fundamentu wiary”, że inna opcja nie wchodzi w grę. A przecież musimy przyznać, że nie wszystko co do tej pory nam wpajano, było zgodne z Pismem.
„A jeśliby się wam wydawało, że źle jest służyć Panu, to wybierzcie sobie dzisiaj, komu będziecie służyć............Lecz ja i dom mój służyć będziemy Panu” (Joz 24:15).
W tym wątku „Wolność w Chrystusie, czym jest w istocie Twoim zdaniem” – właśnie wyraziłam swoje zdanie zgodnie z oczekiwaniem osoby, która ten temat otworzyła. :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr sty 06, 2016 9:43 am

Naprawdę bardzo pięknie to podsumowałaś, Iskierko :)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » śr sty 20, 2016 10:32 am

Witam po krótkiej nieobecności.

To prawda. Ładnie też wybrnęłaś z mojej maleńkiej prowokacji :)
Pozwoliłem sobie zacytować jeden z najpopularniejszych tekstów z jakimi się czasem spotykam podczas prób ewangelizacji.

Mi też się bardzo podoba jak to napisałaś i jak uzasadniłaś. JA często tez mawiam ze wolność w Chrystusie to nie swawola, chciejstwo czy anarchia.
Te pojęcia często bywały już w historii mylone.

Wróć do „Słowa, które dodają sił...”