Ty, Panie znasz mnie

Jeśli mógłbyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami lub tekstem Biblii, który szczególnie Ciebie poruszył to zapraszamy do opisania tego w tym dziale
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Ty, Panie znasz mnie

Postautor: Ann78 » pn lis 30, 2015 8:18 pm

Panie, zbadałeś mnie i znasz.
Ty wiesz, kiedy siedzę i kiedy wstaję, Rozumiesz myśl moją z daleka.

Ty wyznaczasz mi drogę i spoczynek,
Wiesz dobrze o wszystkich ścieżkach moich.
Jeszcze bowiem nie ma słowa na języku moim, A Ty, Panie, już znasz je całe.

Ogarniasz mnie z tyłu i z przodu I kładziesz na mnie rękę swoją.

Zbyt cudowna jest dla mnie ta wiedza, Zbyt wzniosła, bym ją pojął.

Ps.139, 1-6

Tyś policzył dni mojej tułaczki, Zebrałeś łzy moje w bukłak swój.
Czyż nie są zapisane w księdze twojej?

Ps.56, 9

Czyż On nie widzi moich dróg i nie liczy wszystkich moich kroków?
Job. 31, 4

Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone.
Nie bójcie się; jesteście więcej warci niż wiele wróbli.

Mat. 10, 30-31
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Iskierka

Re: Ty, Panie znasz mnie

Postautor: Iskierka » wt gru 01, 2015 10:19 am

Piękne słowa, które nam przypominają KIM tak naprawdę jest nasz OJCIEC. Widać w tych wersetach nie tylko Jego moc, bo wszystko ogarnia, ale współczucie i troskę o nas. ON nas zna. Pomimo, że jesteśmy grzeszni, dla Boga jesteśmy więcej warci niż wróble.
Dla mnie też pokrzepiające są słowa z Joba 36:5 „Oto Bóg jest potężny, LECZ NIKIM NIE GARDZI, potężny siłą i sercem”.
Treny 3:22 „ Niewyczerpane są objawy łaski Pana, miłosierdzie Jego nie ustaje”.
Co ja osobiście mogę dać mojemu Bogu?
... niewiele, ale powtórzę za psalmistą te słowa „ Będę śpiewał Panu PÓKIM ŻYW. Będę grał Bogu memu, PÓKI JESTEM. Oby mu miła była pieśń moja! Ja radować się będę w Panu! „ – Psalm 104: 33,34.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt gru 01, 2015 10:37 pm

Dziękuję Iskierka :)
Piękne słowa!

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr gru 02, 2015 4:12 pm

Ty Panie znasz mnie... Psalm 139

https://www.youtube.com/watch?v=RLNxgHeSD60

Będę śpiewał Tobie mocy moja..
https://www.youtube.com/watch?v=Gd7axfQRsIE
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr gru 02, 2015 9:22 pm

Dziękuję Morwa, za ten link. Pieśni są piękne. Zawsze mi brakowało takiego uwielbienia naszego Pana w pieśniach. Pierwszą pieśnią, którą usłyszałam gdy pierwszy raz poszłam na nabożeństwo do społeczności chrześcijańskiej, to była pieśń nr 15 ze Śpiewnika Pielgrzyma, chwyciła mnie za serce i zapamiętałam zwrotkę.. "gdy życia mnie przytłacza ciężkie brzemię, gdy jest na śmierć zraniona dusza ma, OJCOWSKA TWOJA DŁOŃ, gdy ciężar zdejmie, pomoże nieść, co się nieznośnym zda". Potem były następne pieśni i następne. Pamiętam, że słuchałam i nie mogłam sama wydobyć głosu ze wzruszenia, tylko były łzy radości i wdzięczności do Boga.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt gru 04, 2015 7:01 am

Iskierka pisze:Dziękuję Morwa, za ten link. Pieśni są piękne. Zawsze mi brakowało takiego uwielbienia naszego Pana w pieśniach. Pierwszą pieśnią, którą usłyszałam gdy pierwszy raz poszłam na nabożeństwo do społeczności chrześcijańskiej, to była pieśń nr 15 ze Śpiewnika Pielgrzyma, chwyciła mnie za serce i zapamiętałam zwrotkę.. "gdy życia mnie przytłacza ciężkie brzemię, gdy jest na śmierć zraniona dusza ma, OJCOWSKA TWOJA DŁOŃ, gdy ciężar zdejmie, pomoże nieść, co się nieznośnym zda". Potem były następne pieśni i następne. Pamiętam, że słuchałam i nie mogłam sama wydobyć głosu ze wzruszenia, tylko były łzy radości i wdzięczności do Boga.
pozdrawiam

Znam tę pieśń doskonale,śpiewamy ją również na naszych nabożeństwach...

Faktycznie porusza do głębi... i wzrusza...

Mnie zaś doprowadza do płaczu i wzruszenia inna pieśń nie wiem czy ją znasz,być może...

1.
Przez wiele lat szukałem szczęścia w życiu mym /G C G
O Bogu i Golgocie, nie wiedziałem nic /D G
Tak zmarnowałem życie, wciąż błąkając się /G C G
Aż Bóg mnie znalazł i jak dziecię powiódł swe /D A7 D

Ref.
/:Dzień to był najpiękniejszy, który Bóg mi dał /G C G
Gdy moim Zbawicielem Chrystus Pan się stał:/ 2x /D7 G

2.
Radości złudne i roskosze w świecie tym
Cześć, sława - te pokoju nie przyniosły mi
Szukałem szczęścia dniem i nocą w życiu mym
Aż Pana ja znalazłem, z Nim wieść chcę me dni

3.
Już życie pełne szczęścia i radości mam
Pan pokój Swój w me niespokojne serce wlał
Gdy spojrzę wstecz, na wszystko co przeżyłem tam
To wiem, że Jezus mi prawdziwe szczęście dał

http://dabhar.org/nagrania/kwasniewski/454.mp3

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob gru 05, 2015 9:09 pm

Morwo, ta pieśń jest też piękna i poruszająca. Zauważyłam, że te pieśni mają w sobie jakąś głębię, trudno tak obojętnie obok przejść. Odnoszę wrażenie że ją kiedyś słyszałam ale już dawno. Dziękuję również i za tę pieśń.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz gru 06, 2015 10:10 am

Iskierka pisze:Morwo, ta pieśń jest też piękna i poruszająca. Zauważyłam, że te pieśni mają w sobie jakąś głębię, trudno tak obojętnie obok przejść. Odnoszę wrażenie że ją kiedyś słyszałam ale już dawno. Dziękuję również i za tę pieśń.
pozdrawiam

Tak masz rację Iskierko,w pełni się zgadzam...
To na zebraniu SJ usłyszałam iż śpiew to jest forma modlitwy...
Dlatego bardzo dużą wagę przywiązywałam i przywiązuję do jakości śpiewania pieśni...
Może też dlatego że kiedyś uczyłam muzyki w szkole i wszelkie niedbalstwo w tym temacie raziło mnie...
Kocham muzykę a jesli jest ona połączona z wielbieniem Boga to jeszcze bardziej ją doceniam..
W macierzystym zborze SJ ta forma wielbienia bardzo kulała...Odczuwałam to jako brak ducha doceniania i wdzięczności....

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz gru 06, 2015 2:26 pm

Chwalcie Pana, Albowiem dobrze jest śpiewać Bogu naszemu, Bo to wdzięczna rzecz; pieśń chwały jest miła. Ps. 147, 1

(3) Chwalcie go na głośnych trąbach, Chwalcie go na harfie i cytrze! (4) Chwalcie go bębnem i pląsaniem, Chwalcie go na strunach i na flecie! (5) Chwalcie go na cymbałach dźwięcznych, Chwalcie go na cymbałach głośnych! (6) Niech wszystko co żyje chwali Pana! Alleluja. Ps. 150
:)

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz gru 06, 2015 8:29 pm

Morwo,
W zborze SJ przywiązywano dużą wagę do tego aby zebranie odbyło się godnie, zgodnie z planem, starano się aby wszystko było zapięte na ostatni guzik.
Natomiast jeśli chodzi o pieśni a właściwie o sposób ich śpiewania, to członkowie zboru nie wyrażali poprzez pieśń żadnej wdzięczności ani doceniania, nie było emocji ale tylko dlatego, że nie byliśmy tego nauczeni. Ani modlitwy ani pieśni nie były głównym tematem zebrań. Ja osobiście odbierałam to jak rytuał każdego zebrania, a że nie miałam porównania, więc tak bardzo nie zastanawiałam się nad tym. Jakże byliśmy z tego ograbieni, z tej radości śpiewania na chwałę Bożą, to dopiero zauważyłam teraz. Obecnie, gdy śpiewam pieśni, chcę tak jak niektórzy wznieść ręce do góry, pokazać że poprzez pieśń wielbię Pana i nie raz zakręci mi się łza w oku. Doceniam to,a ucho też mam wrażliwe bo kocham muzykę, śpiew, chociaż nie jestem profesjonalistą.Niemniej muzyka była mi bliska od zawsze jak pamiętam, doceniano ją w moim domu rodzinnym.

Wróć do „Słowa, które dodają sił...”