Ty, Panie znasz mnie

Jeśli mógłbyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami lub tekstem Biblii, który szczególnie Ciebie poruszył to zapraszamy do opisania tego w tym dziale
Iskierka

Re: Ty, Panie znasz mnie

Postautor: Iskierka » pn gru 07, 2015 12:37 pm

Dziękuję Ann78 za przypomnienie tych wspaniałych wersetów, mówiących o wysławianiu Boga przez muzykę i śpiew. Przypomniały mi się pewne wersety, które dobitnie podkreślają jak w Izraelu chwalono i wysławiano Boga. To nie była tylko pieśń, skromnie, cicho zaśpiewana. To były też emocje, wysławianie głośno Boga Izraela. 2 Kronik 5:13,14 „ I trębacze i chórzyści mieli jak jeden mąż i jednym głosem zaintonować pieśń chwały i dziękczynienia Panu – gdy więc wzbił się głos trąb i cymbałów i innych instrumentów do wtóru pieśni pochwalnej dla Pana, że jest dobry i że na wieki trwa łaska jego, świątynia, to jest świątynia Pana, napełniła się obłokiem. Tak iż kapłani nie mogli tam ustać aby pełnić swoją służbę z powodu tego obłoku, gdyż ŚWIĄTYNIĘ BOŻĄ NAPEŁNIŁA CHWAŁA PANA”.
Ezdrasza 3:11 „ I zanucili pieśń pochwalną i dziękczynną Panu, że jest dobry i że jego łaska nad Izraelem trwa na wieki. Także cały lud WZNOSIŁ GŁOŚNE OKRZYKI RADOŚCI, chwaląc Pana za to, że został położony fundament świątyni Pana”.
Zgodzę się z tym co zauważyła Morwa, że w zborze SJ ta forma wielbienia kuleje i ja też uważam, że jest to brak ducha doceniania i wdzięczności.
Sztywność w wielbieniu Boga nie oznacza większej pobożności......

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » wt gru 08, 2015 8:44 am

Ja lubię modlić się psalmami :)

Ktoś z was nucąc modlił się psalmami ?
Polecam jak ktoś jeszcze nie próbował.

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt gru 08, 2015 10:43 am

Psalmy zawierają głęboką treść. Uważam, że są wspaniałym dla nas wzorem aby wyrażać w modlitwie czy pieśniach te myśli jakie są w psalmach.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt gru 08, 2015 11:37 am

O tak, zgoda!
Popieram!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw gru 10, 2015 10:26 pm

Złożyłem w Panu całą nadzieję; On pochylił się nade mną i wysłuchał mego wołania. Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki. I włożył w moje usta śpiew nowy, pieśń dla naszego Boga.
Ps. 40, 2-4

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob gru 12, 2015 8:00 am

Piękny Psalm :)
Jak to dobrze, że każdy z nas może kierować uwagę na jakąś myśl. Wiesz Ann78, nigdy nie zwróciłam uwagi na słowa „i włożył w moje usta śpiew nowy, pieśń dla naszego Boga”. Dziękuję Ci za nie. Pieśnią dla Naszego Boga mogą być dziękczynne i wysławiające Go modlitwy. Oczywiście jak najbardziej śpiewanie pieśni, ale taką miłą pieśnią jest też nasze zaufanie do Niego, szczere oddanie swojego serca, całe nasze życie. Aby żyć pełnią warto na oścież otworzyć „drzwi swojego serca”. A co dla Was jest tą pieśnią?

"Zbaw nas, Panie, Boże nasz i zgromadź nas spośród narodów. Abyśmy dziękowali imieniu twemu świętemu i aby naszą chlubą było uwielbianie Ciebie!" - Ps.106:47

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz gru 13, 2015 3:00 pm

Pieśnią dla Boga może być życie w Jego pokoju i miłości oraz wypełnianie Jego woli :)

Wróć do „Słowa, które dodają sił...”