Modlitwa Arcykapłańska

Jeśli mógłbyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami lub tekstem Biblii, który szczególnie Ciebie poruszył to zapraszamy do opisania tego w tym dziale
Awatar użytkownika
Grzes55555
Posty: 650
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 10:17 pm

Modlitwa Arcykapłańska

Postautor: Grzes55555 » pn paź 05, 2015 8:44 am

Warto sobie przypomnieć słowa z 17 rozdziału Ewangelii Jana, słowa zawarte w tej modlitwie zawsze bardzo mnie poruszają.

To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: «Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył  i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.  Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania.  A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.
Prośba za uczniów
 Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje.  Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał.  Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi.  Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą.  Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.  Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo.  Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni.  Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata.  Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego.  Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. 18 Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem.  A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie.

Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie;  aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.  Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata.  Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał.  Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich. ( BT ).

Iskierka
Posty: 1281
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

Re: Modlitwa Arcykapłańska

Postautor: Iskierka » sob sty 30, 2016 6:57 pm

Jest to piękny rozdział mówiący tak dużo o relacji między Ojcem, Synem i uczniami Syna Bożego. Każdy werset zasługuje na uwagę. Tu nie ma czego pominąć.
Ostatnio jednak zdałam sobie sprawę z wagi wypowiedzi Pana Jezusa zawartej w 20 wersecie "A nie tylko za nimi proszę, ale i ZA TYMI, którzy PRZEZ ICH SŁOWO uwierzą we mnie".
ON mnie widział, zanim przyszłam na świat.
Teraz, mimo, że wielokrotnie czytałam ten werset, dotarło do mnie, że już dawno Syn Boży Jezus Chrystus osobiście modlił się za mnie.
Modlił się do swojego Ojca, ponieważ jak podkreślił ONI SĄ TWOI. (w.9).

Nasuwa się refleksja, jak bardzo jesteśmy cenni w oczach Stwórcy, że pomimo naszego skażenia, grzeszności, widzi On swoje dzieci, daleko wcześniej zanim pojawiliśmy się na świecie.

Jak wielka musi być miłość Syna Bożego do Ojca, że zatroszczył się o owce, które dał Mu Ojciec w czasie Jego ziemskiego życia, ale jednocześnie myślał też o tych, którzy przyjdą po nich.

Cenimy tych, którzy za nas wznoszą modlitwy. My sami też to robimy, bo zależy nam na zbawieniu bliźnich.

Jakże zatem nie dziękować TEMU, który to uczynił, gdy nas jeszcze nie było na świecie?

Czasami wydaje nam się to normalne. Przyjęliśmy zbawienie, mówimy o tym, owszem jesteśmy też wdzięczni.
Jednak analizując głęboko każdy werset, zobaczymy niekiedy to, co przez lata nam umyka.

Dziękuję Ci Grześ, że przypomniałeś tę wspaniałą modlitwę Arcykapłańską. :)


Wróć do „Słowa, które dodają sił...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość