Trzy najwieksze współczesne herezje

Jeśli mógłbyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami lub tekstem Biblii, który szczególnie Ciebie poruszył to zapraszamy do opisania tego w tym dziale
Ilyad

Re: Trzy najwieksze współczesne herezje

Postautor: Ilyad » wt sty 17, 2017 3:51 pm

Agnieszka pisze:P.S. Dorzucę jeszcze "pięć groszy" - zdajesz sobie sprawę czy ci przywódcy którzy są pedofilami , homoseksualisami, mordercami - wielu z nich ma krew na rękach w imię swoich religii które sami pozakladali - czy oni zdają sobie sprawę z tego , że będą smażyć się w wiecznym ogniu w piekle ? , albo zginą w armagedonie? Wierni muszą zdawać sobie z takich nauk sprawę , przywódców zaś pewnie chroni immunitet :-) ;-)

Agnieszko. To nie jest odpowiedź na moje pytanie :) Powiedz mi. Jak myślisz ? Czy gdyby wszyscy Chrześcijanie stosowali Twoje metody interpretacyjne, czy Kościół by się jednoczył czy dzielił ? Czy więcej ludzi by się nawracało z religii do Chrystusa ? Czy Ewangelia by się rozprzestrzeniała, czy może jej poselstwo by się gdzieś zupełnie rozmyło w tym całym zamieszaniu ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt sty 17, 2017 4:10 pm

...Nie wiem czy zauważyłaś, ale dla Apostołów i pierwszych uczniów Ewangelia była czymś konkretnym. Czymś tak drogim za co wielu z nich przypłaciło życiem i to w cierpieniu (np. na stosach i na arenach), przy czym nie sądzę by byli to sami apologeci i znawcy języków oryginalnych:

"Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze."
List Jakuba 1:21

"z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie."
List do Filipian 2:13

"Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie; (33) ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie".

Ew. Mateusza 10:32-33

"Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój i naśladuje mnie. (35) Bo kto by chciał duszę swoją zachować, utraci ją, a kto by utracił duszę swoją dla mnie i dla ewangelii, zachowa ją. "
Ew. Marka 8:34-35

Ciekawe ilu z tych męczenników byliby gotowych do takiego poświęcenia, GDYBY MIELI TWOJE WYOBRAŻENIE BOGA ? :?:

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt sty 17, 2017 4:19 pm

Ilyad pisze:
Agnieszka pisze:P.S. Dorzucę jeszcze "pięć groszy" - zdajesz sobie sprawę czy ci przywódcy którzy są pedofilami , homoseksualisami, mordercami - wielu z nich ma krew na rękach w imię swoich religii które sami pozakladali - czy oni zdają sobie sprawę z tego , że będą smażyć się w wiecznym ogniu w piekle ? , albo zginą w armagedonie? Wierni muszą zdawać sobie z takich nauk sprawę , przywódców zaś pewnie chroni immunitet :-) ;-)

Agnieszko. To nie jest odpowiedź na moje pytanie :) Powiedz mi. Jak myślisz ? Czy gdyby wszyscy Chrześcijanie stosowali Twoje metody interpretacyjne, czy Kościół by się jednoczył czy dzielił ? Czy więcej ludzi by się nawracało z religii do Chrystusa ? Czy Ewangelia by się rozprzestrzeniała, czy może jej poselstwo by się gdzieś zupełnie rozmyło w tym całym zamieszaniu ?

Przede wszystkim to ja nie oczekuję jak sJ czy KRK żeby jak to napisałeś WSZYSCY stosowali moje metody interpretacyjne i kolejny raz aż do znudzenia powtórzę, że zagościłam tu na forum aby podzielić się tym w jaki sposób ja osobiście badam Słowo Boże - a refleksje zawsze pozostawiam czytelnikom - zauważyłeś wreszcie różnicę ?
Ja jakoś przybliżyłam się i dopiero na prawdę poczułam i przyjęłam Chrystusa do swojego serca bez żadnej religii.
Kościół to ludzie, nie instytucja.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt sty 17, 2017 4:33 pm

Ilyad pisze:...Nie wiem czy zauważyłaś, ale dla Apostołów i pierwszych uczniów Ewangelia była czymś konkretnym. Czymś tak drogim za co wielu z nich przypłaciło życiem i to w cierpieniu (np. na stosach i na arenach), przy czym nie sądzę by byli to sami apologeci i znawcy języków oryginalnych:

"Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze."

"Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie; (33) ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie".

"Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój i naśladuje mnie. (35) Bo kto by chciał duszę swoją zachować, utraci ją, a kto by utracił duszę swoją dla mnie i dla ewangelii, zachowa ją. "

Ciekawe ilu z tych męczenników byliby gotowych do takiego poświęcenia, GDYBY MIELI TWOJE WYOBRAŻENIE BOGA ? :?:

Chmmmm....., szacujesz w ilości tzw. wiernych dokładnie jak czynią to sJ ; to ja jeszcze raz napiszę - Bóg nie jest ekonomistą i liczy się jakość, nie ilość.
Widocznie nie zrozumiales mojego przekazu o religii i bez religii :-)
Czujesz się męczennikiem? Bo ja nie! Dopiero teraz czuję, że żyje - w pozytywnym tego słowa znaczeniu, czuję że oddycham a męczennikiem czułam się będąc wśród śJ, mieszkając z fanatycznym ojcem śJ.
Chrystus powiedział : "Chcę bardziej miłosierdzia niż ofiary" - miłosierdzia również między nami ludźmi i wiesz co ? Nawet Cię polubiłam :-) ;-) Na prawdę świetnie mi się z Tobą dyskutuje :-)
P.S. Dusza to człowiek.
Wiesz , bardzo często mówi się o kimś kogo nie ma już z nami , że pamięć o tym człowieku jest zawsze żywa , o artystach np. że w tej jego muzyce żyje dusza :-)
Ostatnio zmieniony czw lis 02, 2017 10:12 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt sty 17, 2017 4:49 pm

........
Ostatnio zmieniony czw lis 02, 2017 10:11 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr sty 18, 2017 7:43 am

Agnieszka pisze:
Ilyad pisze:...Nie wiem czy zauważyłaś, ale dla Apostołów i pierwszych uczniów Ewangelia była czymś konkretnym. Czymś tak drogim za co wielu z nich przypłaciło życiem i to w cierpieniu (np. na stosach i na arenach), przy czym nie sądzę by byli to sami apologeci i znawcy języków oryginalnych:

Chmmmm....., szacujesz w ilości tzw. wiernych dokładnie jak czynią to sJ ; to ja jeszcze raz napiszę - Bóg nie jest ekonomistą i liczy się jakość, nie ilość.
Widocznie nie zrozumiales mojego przekazu o religii i bez religii :-)
Czujesz się męczennikiem? Bo ja nie! Dopiero teraz czuję, że żyje - w pozytywnym tego słowa znaczeniu, czuję że oddycham a męczennikiem czułam się będąc wśród śJ, mieszkając z fanatycznym ojcem śJ.
Chrystus powiedział : "Chcę bardziej miłosierdzia niż ofiary" - miłosierdzia również między nami ludźmi i wiesz co ? Nawet Cię polubiłam :-) ;-) Na prawdę świetnie mi się z Tobą dyskutuje :-)
P.S. Dusza to człowiek.
Wiesz , bardzo często mówi się o kimś kogo nie ma już z nami , że pamięć o tym człowieku jest zawsze żywa , o artystach np. że w tej jego muzyce żyje dusza :-)
Zaraz zapodam Ci coś na miły wieczór; -)

P.S. Tak również Rzymianie zniewalali ludzi paląc ich na stosach , ja też nie dawno byłam zastraszana, ale wiesz co? Strach jest zgubny - tracisz wówczas swoją osobowość i jesteś tym jak pozwolisz żeby Cię traktowano...... Zbyt literalne odczytujesz Biblię i tak jak w filmie - nie pamiętam którym ; albo "Kod Leonardo Da Vinci" albo "Anioły i demony" gdzie pokazane było w jaki sposób aktor torturowal siebie i innych robiąc z siebie fanatyka męczennika.
To ludzie ludziom zgotowali okrutny los.
Jeżeli tak wszystko dosłownie interpretujesz , to w Biblii znajdziesz również werset żeby karcic swoje dzieci rozga i wiesz jak bardzo mój ojciec bil nas aż nieraz do krwi tak literalnie i doslownie odczytywal niestety pasujące mu teksty , bo już ten , żeby pozbawić siebie części ciała które grzesza nie interpretowal dosłownie.
Mateusza 11 : 28-30 gdzie jarzmo Chrystusa jest słodkie a brzemię lekkie.
Wiesz dlaczego Ci ludzie cierpieli - bo "nie tanczyli jak im przywódcy / władcy / królowie tego świata grali".

christianinroman

Postautor: christianinroman » czw sty 26, 2017 10:40 am

Agnieszko, czy Ty naprawdę nie widzisz, że Kościół to ludzie narodzeni z wody i Ducha? Jak Kościół Pana Jezusa może rosnąć do wymiarów pełni Chrystusa, gdy każdy będzie żył według swego ,, widzimisię " ( list Pawła do Efezjan 4.10-16 ). Cały czas ignorujesz Słowo Boże, które tutaj Bracia i Siostry pokazują jak wygląda życie w Chrystusie i z Chrystusem i Jego Kościołem. Swój przekaz budujesz na językach oryginałów i na opiniach innych ludzi, tzw. uczonych tego świata.
Tylko Duch Święty daje prawdziwe, rzetelne poznanie i zrozumienie Słowa Bożego, a nie znajomość greckieo,hebrajskiego i aramejskiego. Do ZBAWIENIA wystarczy WIARA, POKUTA i TRWANIE w nauce Jezusa z Nazaretu. ,, Wszelki co przystępuje, a nie zostaje w nauce Chrystusowej, BOGA NIE MA; kto zostaje w nauce Chrystusowej, TEN I OJCA I SYNA MA." - 2 list Jana 9.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw sty 26, 2017 12:07 pm

christianinroman pisze:Agnieszko, czy Ty naprawdę nie widzisz, że Kościół to ludzie narodzeni z wody i Ducha? Jak Kościół Pana Jezusa może rosnąć do wymiarów pełni Chrystusa, gdy każdy będzie żył według swego ,, widzimisię " ( list Pawła do Efezjan 4.10-16 ). Cały czas ignorujesz Słowo Boże, które tutaj Bracia i Siostry pokazują jak wygląda życie w Chrystusie i z Chrystusem i Jego Kościołem. Swój przekaz budujesz na językach oryginałów i na opiniach innych ludzi, tzw. uczonych tego świata.
Tylko Duch Święty daje prawdziwe, rzetelne poznanie i zrozumienie Słowa Bożego, a nie znajomość greckieo,hebrajskiego i aramejskiego. Do ZBAWIENIA wystarczy WIARA, POKUTA i TRWANIE w nauce Jezusa z Nazaretu. ,, Wszelki co przystępuje, a nie zostaje w nauce Chrystusowej, BOGA NIE MA; kto zostaje w nauce Chrystusowej, TEN I OJCA I SYNA MA." - 2 list Jana 9.

A znasz werset chyba też w Efezjan , żeby nie pokladac ufności ani w dostojnikach ani w ksiazetach u których nie wybawienia . Czy kościół Chrystusowy to instytucja z księżmi, pastorami itp. - dostojnikami tego świata????

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » sob sty 28, 2017 10:11 pm

christianinroman pisze:Agnieszko, czy Ty naprawdę nie widzisz, że Kościół to ludzie narodzeni z wody i Ducha? Jak Kościół Pana Jezusa może rosnąć do wymiarów pełni Chrystusa, gdy każdy będzie żył według swego ,, widzimisię " ( list Pawła do Efezjan 4.10-16 ). Cały czas ignorujesz Słowo Boże, które tutaj Bracia i Siostry pokazują jak wygląda życie w Chrystusie i z Chrystusem i Jego Kościołem. Swój przekaz budujesz na językach oryginałów i na opiniach innych ludzi, tzw. uczonych tego świata.

Romku , nie znasz mnie ani ja nie znam Ciebie i nie wiesz jak żyję ani ja nie wiem jak Ty zyjesz i z góry oceniles mnie , że ignoruje Slowo Boże , ze żyje wg swego "widzimisię" i że jakoby potrzebuję specjalnej troski braci i sióstr którzy pokazują mi jak wygląda życie w Chrystusie i z Chrystusem narzucając mi jednocześnie Jego Kościół. Co to miało być? Promocja / promowanie kościoła ewangelicznego?
Czyny mówią więcej niż słowa i to czyny są najlepszym przykładem a nie tzw. kazania jak żyć , bo największym przykazaniem Chrystusa jest wzajemne milowanie się. Wiem , że nie zawsze jest łatwo , ale to również nie oznacza żeby szykanowac kogoś , że ignoruje Słowo Boze albo co gorsza , ze nie ma Boga, jeżeli komuś np. powinie sie noga , bo takie słowa mogą zranić i zrazic do siebie innych...... - przynieść więcej szkody niż pożytku , poza tym nigdy nie wiemy czy nam nie zdarzy się upaść - pewnie nie raz.
Napominajcie jedni drugich w miłości.
Rozmowa na tematy doktrynalne które mogą różnić się pojmowaniem i mamy do tego prawo , to przede wszystkim nie życie wg własnego widzimi się .
Kiedyś przyszedł do naszego rodzinnego domu brat starszy i kiedy powiedziałam mu , ze nie wierzę w Armagedon , powiedział mi , że nie mam Boga - tylko na takiej podstawie ocenił mnie. Teraz spotyka mnie dokładnie to samo lecz w wirtunym świecie - kazanie i wbijanie igły w serce.
Czy pojmowanie doktryn nas zbawia????? Czy to wiara - zaufanie Chrystusowi i staranie się żyć zgodnie z Jego wolą - WZAJEMNEJ MIŁOŚCI KTÓRA PRZEWYŻSZA WSZYSTKO???
Wybacz Romku ale od takich właśnie ludzi uciekam ..... którzy próbują przejąć kontrolę nad moim życiem - i tu - chociaż nic o nim nie wiedza.
Wrzuciles mnie do "piekła" ;-)
P.S. To jest tylko forum , gdzie każdy z nas jest inny - wyjątkowy , niepowtarzalny i dzieli się tym jak czuję i pojmuje......
Nie zagoscilam tu w sensie "zwabienia" mnie do jakiejś denominacji ;-)

christianinroman

Postautor: christianinroman » ndz sty 29, 2017 4:15 pm

Agnieszko, przepraszam bardzo, ale gdzie w moim poście wysłałem Cię do piekła, gdzie napisałem że MUSISZ być w jakiejś denominacji. Ilyad na podstawie SŁOWA Bożego wskazał, że pierwsi chrześcijanie trwali we wspólnocie. Ta dyskusja nie ma sensu, bo nie widzisz tego że właśnie Oblubienica PANA, inaczej ciało
( organizm - mój przypis ) musi mieć staranie o siebie samych, por. 1 do Koryntian 12 rozdział.
Miłość obejmuje również napominanie, strofowanie, karcenie, modltwy za świętych,itd.
To jest dla dobra naszego wspólnego .
Pozdrawiam

Wróć do „Słowa, które dodają sił...”