Boża Łaska

Jeśli mógłbyś podzielić się z innymi swoimi przeżyciami lub tekstem Biblii, który szczególnie Ciebie poruszył to zapraszamy do opisania tego w tym dziale
Iskierka

Boża Łaska

Postautor: Iskierka » ndz sty 22, 2017 12:37 pm

Boża Łaska

Z całą pewnością Bóg żywy, który natchnął Pismo i objawił się w Jezusie Chrystusie jest łaskawy.

Jak cenna jest Twoja łaska, o Boże! Dzięki niej ludzie chronią się w cieniu Twoich skrzydeł” (Ps. 36:8)

"Bóg obdarza nas swoją łaską czyli czyni dla nas i chce dokonać w nas to, czego nigdy nie bylibyśmy w stanie osiągnąć sami. Co więcej, robi to całkowicie bezinteresownie, dlatego że nas kocha i pragnie nas pozyskać dla Siebie. Nic dziwnego, że jednym z ulubionych hymnów chrześcijańskich jest pieśń, w której z radością śpiewamy o cudownej, zadziwiającej i zaskakującej łasce.

Ale to jeszcze nie wszystko. Słowo Boże przestrzega nas przed przyjmowaniem łaski nadaremnie ( 2Kor 6:1,2), lekceważeniem jej (Gal 2:21), znieważaniem Ducha łaski (Hebr 10,29) i traktowaniem łaski Boga jako przyzwolenia na rozwiązłość (Judy 4) czy też używaniem jej jako parawanu dla życia w grzechu (Rz 5:20-6:2).
Objawiła się bowiem łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi. Poucza nas ona, abyśmy wyrzekli się bezbożności oraz świeckich żądz i żyli w obecnym wieku rozsądnie, sprawiedliwie i pobożnie. Wzywa nas również do czekania na spełnienie się cudownej nadziei i objawienie się chwały naszego wielkiego Boga i Zbawcy, Jezusa Chrystusa. On wydał za nas samego siebie, aby nas wykupić od różnego rodzaju nieprawości i oczyścić sobie lud wybrany na szczególną własność, oddany szlachetnym czynom. O tych sprawach mów, do nich zachęcaj i w oparciu o nie karć z całą powagą. Niech cię nikt nie lekceważy” (Tyt 2:11-15).

Wynika z tego, że możemy mieć skłonności do opacznego, złego pojmowania i wykorzystywania tej wspaniałej prawdy, że Bóg jest łaskawy.

Bóg mocą łaski chce zaprowadzić swój porządek w naszym życiu. A to znaczy, że Jego łaska uczy nas, karci i ćwiczy, abyśmy wyparli wszelką bezbożność z naszego życia w każdym jej przejawie (wyrzekli się każdej rujnującej pożądliwości) i żyli teraz rozsądnie, sprawiedliwie i pobożnie. Taki jest cel dzieła Jezusa: abyśmy byli szczególną własnością Pana, ludźmi wykupionymi z mocy grzechu, oddanym Jemu i szlachetnym czynom.

Oto misja Jego łaski w nas. Paweł zobligował Tytusa, żeby o tym właśnie mówił, do tego zachęcał i w oparciu o to karcił z całą powagą (Tyt 2:15). Nie lekceważmy tej niezwykle istotnej lekcji ze Słowa Bożego, nie gardźmy nią.

Dziecko Boże jest otwarte na pouczenie, karcenie i wychowanie ze strony swojego kochającego Ojca w niebie. To wierzący zdający sobie sprawę, że Ten, który rozpoczął w nas dobre dzieło zamierza je kontynuować (Flp 1:6), a wiele jest jeszcze do zmiany. To uczeń gotowy nawracać się i uniżać przed swoim Bogiem, żeby On mógł go kształtować.

Czy jestem takim chrześcijaninem? A jeśli nie, czy chcę nim być i widzę potrzebę takiej postawy serca? Takim właśnie jest człowiek Bożej łaski."

Powyższy tekst jest fragmentem artykułu, który niedawno czytałam, wiem że był on podstawą wygłoszonego kiedyś kazania w kościele. Dla mnie osobiście jest pewną refleksją, jak powinnam podejść do Bożej Łaski.

Awatar użytkownika
morwa

Re: Boża Łaska

Postautor: morwa » ndz sty 22, 2017 1:24 pm

1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Wróć do „Słowa, które dodają sił...”