Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

W tym dziale można zamieszczać wszelkiego rodzaju artykuły o tematyce religijnej, które według Ciebie mogą być przydatne dla chrześcijanina.
Awatar użytkownika
Grzes55555
Posty: 642
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 10:17 pm

Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Grzes55555 » pt lip 14, 2017 4:59 pm

Pojawiła się nowa broszura do rozpowszechniania wśród Świadków Jehowy - ,,Bóg Jehowa- kim jest dla Ciebie?"
Broszurę można pobrać ze strony www.apollos.org.pl
http://apollos.org.pl/Content/repositor ... Ciebie.pdf

Obrazek

Awatar użytkownika
Datsun
Posty: 2802
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Datsun » pn lis 13, 2017 4:24 pm

korba pisze:Nudy. 95% treści jest dobrze znana ogółowi świadków J. i tego wcale nie negują.
Pozostałe 5% to typowa negacja religii jako takiej.

Typowe trollowanie... :roll:
A mógłbyś się merytorycznie odnieść do tej treści?
Napisać, że to nuda albo że "negacja" to każdy potrafi.

Awatar użytkownika
Datsun
Posty: 2802
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Datsun » wt lis 14, 2017 3:30 pm

Do sąsiadów zwracam się po imieniu lub per "Pan". To zależy jak się z kim znam. :)
Jeśli zaś chodzi o tę broszurę to wcale nie twierdzę, że się z nią w każdym miejscu zgadzam, bo przecież nie muszę. Grześ wrzucił broszurę na forum i jeśli ktoś coś ma przeciwko jej treści to oczekiwałem jedynie merytorycznych argumentów i nic więcej.

Natan
Posty: 852
Rejestracja: ndz wrz 20, 2015 6:04 am

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Natan » śr lis 15, 2017 4:59 am

korba pisze:Ciekawym, czy niejaki Natan nie jest jej autorem przypadkiem...? ;-)


Nie, to nie ja jestem jej autorem.

Sadlor
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 18, 2016 4:43 pm

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Sadlor » pn gru 11, 2017 11:55 am

Czytałem tę broszurę i uważam że jest bardzo pomocna nie tylko dla ŚJ, nie zauważyłem tam też forsowanego Trynitarnego sposobu przedstawienia Boga, ale pragnie nam pokazać że najważniejsza jest relacja z Bogiem i jego Synem.
Chodź jest pewnien błąd, który moze wprowadzać pewne zamieszanie jakoby Ojciec dał swoje Imię Synowi.

str 17 ( Jana 17 : 11 ) "I już nie jestem na świecie, ale oni są na świecie, a ja przychodzę do ciebie. Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś, żeby oni byli jedno, tak jak my."

prawidłowy przekład zgodnie z oryginałem brzmi tak:

"I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my." BW

"A nie jestem już na świecie, ale oni są na świecie, a ja idę do ciebie. Ojcze święty, zachowaj w twoim imieniu tych, których mi dałeś, aby byli jedno jak my. " UBG

źródło: http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR

bład jest niewielki jednak zasadniczo zmienia treść i sens wypowiedzi zaprzeczając jednocześnie reszcie Biblii.

Tak jak w ( Rzy 11 : 20 ) "Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż."

powinno być : "Słusznie, z powodu niewiary zostały odłamane, ty zaś trwasz przez wiarę. Nie pysznij się, ale się bój. " UBG
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Iskierka
Posty: 1267
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Iskierka » śr gru 20, 2017 11:15 am

Wielu Świadków Jehowy, jak nie wszyscy, chlubią się tym, że znają Boga, ponieważ znają Jego Imię. Ba, nawet od tego Imienia nazwali siebie. Czy faktycznie znają Boga o Imieniu Jahwe, dla Świadków w tłumaczeniu Jehowa? W jakim stopniu jest to dla Nich ważne, samo wypowiadanie Imienia Bożego?

W swojej publikacji pod tytułem „ Imię Boże, które pozostanie na zawsze”, napisali: „Jeżeli jesteś religijny, to jak wielu innych zapewne wierzysz w Istotę Najwyższą i odnosisz się z głębokim szacunkiem do znanej modlitwy, której Jezus nauczył swoich naśladowców i która się nazywa Modlitwą Pańską albo „Ojcze nasz”. Początek tej modlitwy brzmi: „Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje”(Mt.6,9). Czy się już zastanawiałeś, dlaczego na pierwszym miejscu w tej modlitwie Jezus postawił uświęcanie imienia Bożego?”( str.3).

W publikacji tej zwrócono uwagę przede wszystkim na to, ile razy w Biblii użyto Imienia Bożego Jahwe/Jehowa, a jest to dla świadków równoznaczne z uświęceniem Bożego Imienia. Zwrócono też uwagę, że to Imię znajduje się również w świeckich źródłach. Są liczne zdjęcia, m.in. z kościołów, gdzie w różnych miejscach, na tablicach widnieje Imię Boże albo w postaci tetragramu, albo już w tłumaczeniu Jehowa. Pokazano wycinki Pism z Imieniem Bożym. Trzeba przyznać, że publikacja może zrobić wrażenie.

Zachodzi jednak pytanie – jak to się ma do znajomości Boga? Czy chodzi tylko o przeczytanie tego Imienia w różnych źródłach, zobaczenia w Biblii, w kościele, na monetach, czy spieranie się o to, jakie samogłoski dodano do tetragramu i jak wymawiać to Imię?

W tej samej publikacji zacytowano wypowiedź ze Słownika Biblijnego - „Analiza słowa „imię” w ST pozwala zrozumieć, jak wielkie znaczenie ma ono w języku hebrajskim. Nie jest to tylko etykietka. Mówi o prawdziwej osobowości tego, kto je nosi” (str.4).I tu jest sedno sprawy, ponieważ według Pisma Świętego imię to całokształt tego wszystkiego, co daną istotę charakteryzuje, wszystkiego, kim i czym dana istota jest i co sobą reprezentuje, a więc jej charakter, cechy, znaczenie, dążenia, posłannictwo itd. Imię reprezentuje osobę, która je nosi.

....................................

Broszura wydana przez chrześcijan „Bóg Jehowa, Kim jest dla Ciebie?” jest również pomocna dla ludzi. Zwraca uwagę na Osobę Boga i relacje z Nim. Daje się zauważyć różnicę między intelektualnym poznaniem Boga, wyczytaniem Jego Imienia w Piśmie, a znajomością Boga poprzez osobiste doświadczenie, osobistą relację. O takim poznaniu Ojca mówi nasz Pan Jezus Chrystus, bo do Ojca możemy się zbliżyć tylko za pośrednictwem Jezusa Chrystusa.
Jeżeli chcemy mieć jedność z Ojcem, najpierw musimy mieć jedność z Synem, taka jest bowiem kolejność, gdyż Jezus jest Drogą do Ojca (Jan 14,6). Gdyby tylko chodziło o wymawianie Imienia Jahwe/Jehowa jako jedynego, to jak zrozumieć słowa Pana Jezusa skierowane do apostołów. „..będziecie MOIMI świadkami...aż po krańce ziemi” (Dz.Ap.1,8). Czyżby tymi słowami Syn Boży chciał pomniejszyć znaczenie Imienia – Jahwe/Jehowa i tym samym zniesławić Ojca? Czy chrześcijanie byli świadkami Jehowy czy świadkami Jezusa? Myślę, że o to potykają się Świadkowie Jehowy.

Dobrze uświadomić sobie, że osobiste relacje z Synem, który objawił Ojca, są niezbędne dla naszego zbawienia. Zacytuję końcowe słowa z tej publikacji - „ przyjdź z wiarą i modlitwą do Boga Ojca przez Pana Jezusa, przyjmij z całego serca Ewangelię Chrystusową. Odłóż wszelkie „pomoce religijne” do studium Biblii i czytaj SŁOWO BOŻE z usilną modlitwą płynącą prosto z serca i poszukiwaniem żywego Boga. Poznasz wówczas Boga Jehowę w takim stopniu, o jakim nawet nie marzyłeś. Stanie się On dla Ciebie kochającym Ojcem, z którego ramion nikt nie zdoła Cię wydrzeć!

A teraz cytat z broszury wydanej przez Świadków Jehowy „Imię Boże, które pozostanie na zawsze” (str.31).
Informacje zawarte w tej broszurze powinny cię przekonać, że Stwórca ma imię, które wysoko ceni. Ty również powinieneś je bardzo cenić. Obyś zdał sobie sprawę z tego, jak ważne jest poznanie tego imienia i używanie go, zwłaszcza przy oddawaniu czci Bogu”...„Tylko jedna społeczność na świecie regularnie posługuje się imieniem Bożym w oddawaniu czci Bogu, jak to czynili jego czciciele w starożytności. Jest to społeczność Świadków Jehowy. A zatem imię Boże nie tylko wskazuje, kto jest Bogiem, lecz także pomaga dzisiaj rozpoznać prawdziwych Jego czcicieli na ziemi” (str. 30).

To, że Bóg ma imię przekonuje mnie Biblia, bo w niej to imię jest ujawnione, a nie informacje w broszurkach. Imię Boże znali/znają chrześcijanie ( ja słyszałam już w KK), a nie tylko grupa ludzi o nazwie Świadkowie Jehowy, którzy przyjęli swą nazwę w latach 30-tych XX wieku. Wykorzystując Boże Imię co najwyżej rozsławili swoją organizację......................

Jeśli poznaje się Boga, poznaje się Jego Imię, nie ma innej opcji. Jeśli zna się tylko Imię Boże jako wyraz zapisany w Piśmie, nie znaczy, że poznało się Boga, który je nosi.


korba pisze:Potem autor wyjaśnia, że osobista relacja z Bogiem jest możliwa tylko przez NOWE ZRODZENIE. Oczywiste, że nie można się z tym zgodzić, ale to już inny temat.


To ciekawe co napisałeś Korbo, czy możesz to rozwinąć?

Pstryk Provolone
Posty: 850
Rejestracja: śr sty 04, 2017 7:37 pm

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Pstryk Provolone » śr gru 20, 2017 1:15 pm

Mnie też ciekawi, to co napisał korba.
Korba uzasadnisz?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Sadlor
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 18, 2016 4:43 pm

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Sadlor » śr gru 20, 2017 9:46 pm

Myślę że Korba sie pomylił, to w końcu jeden z podstawowych wersetów w Biblii i podstawa Zbawienia, każdy kto chodź liznął Słowa Bożego rozumie znaczenie Nowego Narodzenia bądź Zrodzenia.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Pstryk Provolone
Posty: 850
Rejestracja: śr sty 04, 2017 7:37 pm

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Pstryk Provolone » pn lut 05, 2018 3:00 pm

Trudno żeby patriarchowie, prorocy, pomazańcy Boży, nie mieli relacji z Bogiem. Aleś dał argumenty... Pamiętaj że dziś nie mamy takich pośredników jak Mojżesz tylko pośrednika jakim jest Chrystus. Dzisiaj nie prowadzą cię pasterze izraelscy.. Kapłani, prorocy, sędziowie.. Co się zatem zmieniło? Jak myślisz?
Masz chybione spostrzeżenia (moim zdaniem).
Tu nie chodzi o to że: "kto nie jest na nowo zrodzony to tej relacji mieć nie będzie", tylko o to, że jak ktoś tej osobistej relacji mieć nie będzie to się na nowo nie narodzi. A to różnica.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone
Posty: 850
Rejestracja: śr sty 04, 2017 7:37 pm

Re: Nowa broszura do rozdawania Świadkom Jehowy

Postautor: Pstryk Provolone » pn lut 05, 2018 3:27 pm

Szatański system też nie był konieczny. A co potrzebne było do zbawienia wcześniej?
I jak się to ma w stosunku do czasów dzisiejszych?
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.


Wróć do „Książki lub opracowania, które polecasz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość