Świat religii i sekt - Walter Martin

W tym dziale można zamieszczać wszelkiego rodzaju artykuły o tematyce religijnej, które według Ciebie mogą być przydatne dla chrześcijanina.
Ilyad

Re: Świat religii i sekt - Walter Martin

Postautor: Ilyad » śr lip 13, 2016 7:19 pm

Widac nigdzie nie lubi się tych, którzy głoszą imię Boga Jahwe. To daje dużo do myślenia :D

Mieniąc się Chrześcijaninem, swoją arogancką, szyderczą postawą znieważasz imię Boże.

Rz 2:24: "Albowiem z waszej winy, jak napisano, poganie bluźnią imieniu Bożemu."

Szaweł

Postautor: Szaweł » śr lip 13, 2016 9:38 pm

Ilyad pisze:
Widac nigdzie nie lubi się tych, którzy głoszą imię Boga Jahwe. To daje dużo do myślenia :D

Mieniąc się Chrześcijaninem, swoją arogancką, szyderczą postawą znieważasz imię Boże.

Rz 2:24: "Albowiem z waszej winy, jak napisano, poganie bluźnią imieniu Bożemu."

Większą arogancją czy szyderstwem wykazują się ci, którzy imię Jahwe wyrzucają z Biblii. Po czym poznajesz moją arogancję ?
Nie cytuj wersetów, które świadczą przeciwko takim, którzy non stop prowadzą nagonkę przeciwko tym, którzy uświęcają imię Jahwe.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 14, 2016 4:45 am

Ja poznaję arogancję po chamskim i prymitywnym zachowaniu. Niestety prawie w każdej wypowiedzi u Ciebie jest to widoczne. Pewnie tego nie widzisz, bo nie chcesz. W domu i realu też tak robisz, czy tylko w necie?

Szaweł

Postautor: Szaweł » czw lip 14, 2016 8:48 am

Datsun pisze:Ja poznaję arogancję po chamskim i prymitywnym zachowaniu. Niestety prawie w każdej wypowiedzi u Ciebie jest to widoczne. Pewnie tego nie widzisz, bo nie chcesz. W domu i realu też tak robisz, czy tylko w necie?

Co ja mogę powiedzieć - wiesz jak faryzeusze patrzeli na Jezusa ? Pomyśl.... On tez nie miał lekko na ziemi. Ja tylko piszę o tym co czytam w Biblii. Ja widze w Biblii imię Jahwe a wy tu twardo, że albo go nie ma albo to jest tylko tetragram albo że nie wolno mi tego imienia używać.
Jezus twoim zdaniem też był chamski i arogancki w stosunku do faryzeuszy ? Mam popierać fałszywe nauki takie jak o trójcy czy np kulcie Matki Boskiej ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw lip 14, 2016 11:47 am

Co ja mogę powiedzieć - wiesz jak faryzeusze patrzeli na Jezusa ? Pomyśl.... On tez nie miał lekko na ziemi
.
Pominąłeś ważny szczegół. Pana Jezusa OSKARŻANO FAŁSZYWIE. Powiedz: jesteś uczniem Jezusa (tzn. Chrześcijaninem) ?

Ja tylko piszę o tym co czytam w Biblii. Ja widze w Biblii imię Jahwe a wy tu twardo, że albo go nie ma albo to jest tylko tetragram albo że nie wolno mi tego imienia używać.

Dobrze że czytasz. Pora byś zadał sobie pytanie: CZY CZYTASZ BY LEPIEJ NAŚLADOWAĆ CHRYSTUSA , czy z jakiegoś innego powodu ? Twój ton wypowiedzi pozwala wyciągnąć wniosek że POMYLIŁEŚ DROGI.:

Kol 4:6: "Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą, abyście wiedzieli, jak macie odpowiadać każdemu."

Jezus twoim zdaniem też był chamski i arogancki w stosunku do faryzeuszy ?

Nie był. Więc dlaczego Ty w taki sposób próbujesz z nami rozmawiać ?

Mam popierać fałszywe nauki takie jak o trójcy czy np kulcie Matki Boskiej ?

Nikt Ci nie każe, ale w ten sposób nikogo raczej do niczego nie przekonasz. Tracisz czas.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 14, 2016 12:34 pm

Szaweł pisze: Ja widze w Biblii imię Jahwe a wy tu twardo, że albo go nie ma albo to jest tylko tetragram albo że nie wolno mi tego imienia używać.

Niesamowite jak można być ślepym. Zapomniałeś dodać, że wielokrotnie też było do Ciebie napisane, że my wiemy, że Bóg ma na imię Jahwe i nikogo tutaj nie trzeba o tym uświadamiać.
Ile jeszcze razy będziesz to powtarzał?

Szaweł

Postautor: Szaweł » czw lip 14, 2016 12:59 pm

Datsun pisze:
Szaweł pisze: Ja widze w Biblii imię Jahwe a wy tu twardo, że albo go nie ma albo to jest tylko tetragram albo że nie wolno mi tego imienia używać.

Niesamowite jak można być ślepym. Zapomniałeś dodać, że wielokrotnie też było do Ciebie napisane, że my wiemy, że Bóg ma na imię Jahwe i nikogo tutaj nie trzeba o tym uświadamiać.
Ile jeszcze razy będziesz to powtarzał?

Dobrze , że wiesz jak Bóg ma na imię. Pytanie jak je uświęcasz i czy je głosisz innym ludziom jak chce tego Jahwe.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 14, 2016 5:17 pm

Na pewno nie robię tego jak Ty obrażając ludzi i szydząc z nich. Lepiej skup się na sobie, bo chyba belki w oku nie dostrzegasz. ;)

Szaweł

Postautor: Szaweł » czw lip 14, 2016 8:20 pm

Datsun pisze:Na pewno nie robię tego jak Ty obrażając ludzi i szydząc z nich. Lepiej skup się na sobie, bo chyba belki w oku nie dostrzegasz. ;)

Nie skupiam się na sobie, jeśli ty tak robisz to źle robisz - zaślepiasz swój umysł na prawdę, prawdę o Jahwe...

Wróć do „Książki lub opracowania, które polecasz”