Mirosław Salwowski- ,,Tańce Kłamstwa i skromny ubiór"

W tym dziale można zamieszczać wszelkiego rodzaju artykuły o tematyce religijnej, które według Ciebie mogą być przydatne dla chrześcijanina.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Mirosław Salwowski- ,,Tańce Kłamstwa i skromny ubiór"

Postautor: Datsun » pn wrz 05, 2016 11:37 am

bernard pisze:Datsun
dyskoteki w wersji baptystycznej

Czyli jak ?

Przykładowo: byłem kiedyś na "ewangelizacji" w kościele Baptystów w Białymstoku. Ciężko nazwać to ewangeliacją bo był to koncert muzyczny dla młodych ludzi i taki hałas, że nie mogłem fizycznie wytrzymać i musiałem wyjść. Cieszyłem się, że nikogo nie zaprosiłem bo byłby zwykły wstyd. Za to młodzież świetnie się bawiła w swoim własnym gronie. Dyskoteka "ewangelizacyjna".

bernard

Postautor: bernard » pn wrz 05, 2016 12:04 pm

Hm , moze w zamysle organizatorów miala byc to impreza bez alkoholu , narkotykow cxy wyuzdania ? Taka alternatywa dla tradycyjnej dyskoteki .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn wrz 05, 2016 12:23 pm

bernard pisze:Hm , moze w zamysle organizatorów miala byc to impreza bez alkoholu , narkotykow cxy wyuzdania ? Taka alternatywa dla tradycyjnej dyskoteki .

Nie, to miała być "ewangelizacja" i nawet wydrukowali "ewangelizacyjne" zaproszenia do rozdawania.

bernard

Postautor: bernard » pn wrz 05, 2016 1:55 pm

Ewangelizacja przez np koncert itp , to rozumiem , ale ewangelizacja przez dyskotekę to juz , delikatnie mowiac , rozminiecie sie z tym czym jest i do czego powinna prowadzic ewangelizacja .

Natan

Postautor: Natan » pn wrz 05, 2016 3:43 pm

Znam od wielu lat autora tej książki. Bardzo myślący człowiek, starannie przeprowadzający swoją argumentację. Dla niektórych jest zbyt legalistyczny i surowy w swoich ocenach, zwłaszcza dla liberalnych chrześcijan. Odbyliśmy wiele wartościowych rozmów.

Prowadzi wraz ze swoją siostrą ciekawą stronę, zawierającą recenzje wielu filmów z punktu widzenia chrześcijańskiej etyki. Oto link:

http://kulturadobra.pl/ - Bardzo polecam, zwłaszcza rodzicom, którzy nie wiedzą, czy warto obejrzeć jakiś film z dziećmi, młodzieżą.

Inna książka Mirosława Salwowskiego, która cieszyła się takim zainteresowaniem, że znikła z rynku:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/64611/paulo-coelho---duchowy-mistrz-czy-falszywy-prorok - to poważne dzieło, demaskujące popularnego autora, Paulo Coelho.

Natan

Postautor: Natan » śr paź 19, 2016 10:33 am

Witajcie ponownie,

Okazuje się, że autor, Mirosław Salwowski ma nową stronę w internecie. Podaję link do niej:

http://salwowski.net/

Zaznaczam, że możecie być zaskoczeni treścią niektórych artykułów.

Życzę Wam błogosławionego dnia! :)

Wróć do „Książki lub opracowania, które polecasz”