Czym jest prorokowanie

W tym dziale można zamieszczać wszelkiego rodzaju artykuły o tematyce religijnej, które według Ciebie mogą być przydatne dla chrześcijanina.
Awatar użytkownika
Grzes55555

Re: Czym jest prorokowanie

Postautor: Grzes55555 » pn lut 27, 2017 1:54 pm

bernard pisze:Dlatego Pan przestrzega : «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł.Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą;

Łuk 21;8 8 Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi!

Obrazek

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn lut 27, 2017 3:44 pm

Nasz Pan wskazał po czym rozpoznać fałszywego proroka...
Niekoniecznie po nie spełnionych proroctwach,bo to oznacza jedynie,że ten ktoś prorokiem nie był...
Ale... rzekł:
5 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach.] Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.
Wnioski:
_ przychodzą w owczej skórze,
- wewnątrz to drapieżne wilki,
-poznawać po owocach (dobre czy złe są) czyli po uczynkach.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn lut 27, 2017 6:47 pm

"Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią. Ja wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody. Nawet z pomiędzy was samych powstaną mężowie mówiący rzeczy przewrotne aby uczniów pociągnąć za sobą. Przeto czuwajcie...... Dz. Ap. 20: 28- 31.

Błędem jest doszukiwanie się fałszywych proroków w konkretnej denominacji. To świadkowie z uporem maniaka twierdzą, że u nich jest religia "prawdziwa", a poza organizacją "religie fałszywe". Jest "białe" i "czarne" i basta! Tak powtarzane, jak mantra, słowa utwierdzają ludzi w myśleniu, że z pomiędzy nich samych nie mogą powstać fałszywi prorocy. Niemniej apostoł Paweł wyraźnie mówi do starszych zboru, biskupów, że niestety nawet z pomiędzy nich, czyli tych których Duch Święty ustanowił biskupami, znajdą się ludzie przewrotni, których celem będzie pociągnąć uczniów za sobą. Mówił tu o zborze chrześcijańskim, o ludziach wierzących.
Zatem gdziekolwiek się znajdziemy musimy być czujni, aby niekiedy "fajne" towarzystwo wierzących, nie przysłoniło nam umysłu na wkradające się do zborów Pańskich zwiedzenie.

Wróć do „Książki lub opracowania, które polecasz”