W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności

W tym dziale można zamieszczać wszelkiego rodzaju artykuły o tematyce religijnej, które według Ciebie mogą być przydatne dla chrześcijanina.
Agnieszka

W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności

Postautor: Agnieszka » czw mar 16, 2017 7:40 am

Dla zainteresowanych kolejną książką Rymonda Franz , polska wersja - tłumaczenie zbiorowe w PDF na którą tylko rzuciłam okiem i orginal w jezyku angielskim "In Search of Christian Freedom".
https://drive.google.com/file/d/0B-4_r4 ... NwTms/view

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... cKfoKGe-Ng

Natan

Re: W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności

Postautor: Natan » pt mar 17, 2017 5:36 pm

Agnieszko,

Dziękuję Ci w imieniu Wszystkich, że zamieściłaś te linki.

Czytałem tę księgę (ok. 750 stron) w oryginale angielskim (dostałem papierowe wydanie od samego Autora) w roku 2000 r., i chłonąłem ją z wielkim zainteresowaniem. Polskie tłumaczenie w PDF jest niewystarczająco starannie opracowane edytorsko, ale da się czytać. Brak w nim także arcyważnych dodatków, jakie są w oryginale. Trzeba być jednak bardzo wdzięcznym tym, którzy się nad polską wersją natrudzili.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pt mar 17, 2017 11:20 pm

Natan pisze:Agnieszko,

Dziękuję Ci w imieniu Wszystkich, że zamieściłaś te linki.

Czytałem tę księgę (ok. 750 stron) w oryginale angielskim (dostałem papierowe wydanie od samego Autora) w roku 2000 r., i chłonąłem ją z wielkim zainteresowaniem. Polskie tłumaczenie w PDF jest niewystarczająco starannie opracowane edytorsko, ale da się czytać. Brak w nim także arcyważnych dodatków, jakie są w oryginale. Trzeba być jednak bardzo wdzięcznym tym, którzy się nad polską wersją natrudzili.

Natanie , ja jestem w trakcie czytania również po angielsku , a polskie tłumaczenie znalazłam przypadkiem w necie i zamieściłam ponieważ nie wszyscy biegle znają język angielski albo w ogóle nie znają angielskiego.
Ja pewnie też nie dalabym rady przetłumaczyć perfekcyjnie na język polski :-) i już nie zawsze potrafię stylistycznie po polsku coś skleic :-) ale świetnie , że znalazły się osoby które włożyły swoją pracę , poświęciły czas na opracowanie w jezyku polskim.
P.S. Też z wielkim zainteresowaniem czytam tą księgę - prawie każdego dnia po kilkanaście stron - jestem na 231 stronicy :-)

Natan

Postautor: Natan » ndz mar 19, 2017 4:02 pm

Agnieszka pisze: P.S. Też z wielkim zainteresowaniem czytam tą księgę - prawie każdego dnia po kilkanaście stron - jestem na 231 stronicy :-)

To świetnie, że czytasz to dzieło z taką pasją. Do wszystkich innych zalet Brata Raymonda, trzeba dodać i tę, że był bardzo utalentowanym pisarzem. Jego artykuły i książki bardzo angażują uwagę czytelnika i pobudzają go do myślenia.

Praktycznie od dzieciństwa jestem bibliofilem. Książkę Kryzys sumienia zaliczam do jednych z najwybitniejszych książek, jakie kiedykolwiek czytałem. Druga książka Brata Franza, W poszukiwaniu wolności chrześcijańskiej też jest wybitnym dziełem. Przede wszystkim obydwie książki są głosem w obronie osób niewinnych i szlachetnych, które zostały napiętnowane przez organizację Strażnicy. Rozważania Br. Raymonda to coś w rodzaju rozmowy z kimś, kto przeszedł trudną drogę przed nami i komu dane było widzieć więcej niż nam.

Wróć do „Książki lub opracowania, które polecasz”