Inowrocław, Janikowo i okolice

Tutaj znajdziesz grupy chrześcijan, które spotykają się w różnych miastach. Jeśli mieszkasz w pobliżu -skontaktuj się. Jeśli jesteś chrześcijaninem i mógłbyś wyciągnąć do kogoś pomocną rękę -zamieść swoje ogłoszenie.
Awatar użytkownika
Natan

Inowrocław, Janikowo i okolice

Postautor: Natan » czw sty 28, 2016 1:55 pm

Znam wspaniałych wierzących ludzi z Inowrocławia i Janikowa, którym nieobcy jest temat Świadków. Chętnie porozmawiają, wysłuchają i pomogą. Służę kontaktami poprzez prywatną wiadomość.

Ireneusz

Re: Inowrocław, Janikowo i okolice

Postautor: Ireneusz » wt mar 21, 2017 5:25 pm

Drogi Natanie z wielką chęcią skontaktowałbym się z takimi osobami, sam mieszkam w Inowrocławiu i szukam od pewnego czasu osób, które pokładają ufność w Słowie Bożym i byłyby chętne do wspólnego czytania i rozumienia Biblii...

Awatar użytkownika
Natan

Postautor: Natan » wt mar 21, 2017 5:33 pm

Ireneusz pisze:Drogi Natanie z wielką chęcią skontaktowałbym się z takimi osobami, sam mieszkam w Inowrocławiu i szukam od pewnego czasu osób, które pokładają ufność w Słowie Bożym i byłyby chętne do wspólnego czytania i rozumienia Biblii...

Witam Cię ponownie. Te znajome osoby należą do jednego z kościołów ewangelicznych, mają ustalone spotkania i wyznają Trójcę. Więc może to będzie dla Ciebie problem? Jeśli nie, to napisz prywatną wiadomość, a ja Tobie podam ich namiary.

Ireneusz

Postautor: Ireneusz » wt mar 21, 2017 5:40 pm

Natan pisze:
Witam Cię ponownie. mają ustalone spotkania i wyznają Trójcę.

Natanie nie chciałbym angażować kogoś kto jest "trynitarzem", gdyż moje rozumienie jest inne, antytrynitarne... Ale szczere podziękowania za okazaną chęć pomocy...

Awatar użytkownika
Natan

Postautor: Natan » wt mar 21, 2017 5:47 pm

Ireneusz pisze:
Natan pisze:
Witam Cię ponownie. mają ustalone spotkania i wyznają Trójcę.

Natanie nie chciałbym angażować kogoś kto jest "trynitarzem", gdyż moje rozumienie jest inne, antytrynitarne... Ale szczere podziękowania za okazaną chęć pomocy...

Przykro mi, że nie mogę Ci pomóc, ale mówię, jak jest, jak Mariusz Max Kolonko.

bernard

Postautor: bernard » wt mar 21, 2017 5:49 pm

:lol:

bernard

Postautor: bernard » wt mar 21, 2017 5:51 pm

Ireneuszu ,szukasz osób podzielających Twoje zrozumienie, czy jesteś otwarty na szukanie prawdy ?

Ireneusz

Postautor: Ireneusz » wt mar 21, 2017 6:11 pm

bernard pisze:Ireneuszu ,szukasz osób podzielających Twoje zrozumienie, czy jesteś otwarty na szukanie prawdy ?

Bernardzie cały czas szukam prawdy i modlę się o Boże zrozumienie wielu kwestii biblijnych... Nie chcę angażować kogoś kto wierzy w trójcę tylko i wyłącznie ze względu na szacunek do takiej osoby, oczywiście mogę się spotkać z każdym tylko nie chciałbym, aby to spotkanie zamieniło się w dyskusję i serwowanie wersetami... W takim spotkaniu obie strony musiałyby być otwarte na prawdę... Takich dyskusji przeżyłem już bardzo dużo i niestety w większości przypadków nie prowadziły do właściwego zrozumienia Pism, tylko na obronie swoich przekonań, a to nie jest Boża sprawa i nie jest to chrześcijańskie postępowanie... Dlatego szanując innych ludzi nie chcę ich na te złe emocje narażać... Aczkolwiek zawsze może być inaczej, to tylko od Boga zależy...

bernard

Postautor: bernard » wt mar 21, 2017 6:16 pm

Zapewne różnica poglądów , szczególnie na tematy związane z Trojcą ,niosą pewien bagaż emocjonalny.
Mówisz ze szukasz prawdy lecz chyba co do kwestii nauki o Trojcy to masz chyba sprawę zamkniętą i niezmienną?

Ireneusz

Postautor: Ireneusz » wt mar 21, 2017 6:28 pm

bernard pisze:Zapewne różnica poglądów , szczególnie na tematy związane z Trojcą ,niosą pewien bagaż emocjonalny.
Mówisz ze szukasz prawdy lecz chyba co do kwestii nauki o Trojcy to masz chyba sprawę zamkniętą i niezmienną?

Bernardzie to prawda, jest to jeden z filarów mojej wiary w Boga Wszechmogącego i jego Syna a naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa... Nie można całe życie wchodzić i wychodzić do różnych rzek tylko z ciekawości... Mam już trochę lat i jakiś już czas poszukuję prawdy Bożej i dzięki modlitwie o zrozumienie prawd biblijnych oraz logicznemu myśleniu jestem pewien tego elementu mojej wiary... Nie chcę tutaj szermować wersetami, bo to nie miejsce ku temu, a ponadto nie dążę nigdy do jałowych dyskusji akademickich i udowadnianiu za wszelką cenę swoich racji... Jeśli Bóg komuś nie objawi pewnych spraw to człowiek tym bardziej tego nie zrobi... Pozdrawiam z Bożym błogosławieństwem... :)

Wróć do „POLSKIE "GRUPY WSPARCIA"”