Olsztyn i okolice

Tutaj znajdziesz grupy chrześcijan, które spotykają się w różnych miastach. Jeśli mieszkasz w pobliżu -skontaktuj się. Jeśli jesteś chrześcijaninem i mógłbyś wyciągnąć do kogoś pomocną rękę -zamieść swoje ogłoszenie.
korba

Re: Olsztyn i okolice

Postautor: korba » pt lis 11, 2016 9:36 pm

Natan pisze:Przepraszam Was, że jestem może zbyt ostrożny. Ale ostatnio na sąsiednim forum były złe doświadczenia. Przepraszam Ciebie, Korba, ale nie przedstawiłeś się, jak to robią wszyscy na forum, i stąd moja nieufność.

Rozumiem. Tylko jakie to wsparcie tak naprawdę? Przepraszam, że są jakieś reguły przedstawiania się. Tylko czy to cokolwiek coś daje Tobie? Przecież fora są anonimowe i tak naprawdę każdy może napisać co tylko chce.

Grupa w Olsztynie została zawiązana zupełnie niedawno. Odwiedził ich Tadeusz z Fundacji Słowo Nadziei i przedstawił im m.in. temat zmartwychwstania. Większość członków grupy to Świadkowie na wylocie organizacji, którzy jeszcze formalnie do niej należą.

ok. może i ta grupa istnieje. Mam pytanie, czy tą grupa NIE chce być utajniona? Tzn. czy nie chce, aby ktoś do niej dołączył? Można tam przyjść, tak po prostu z ulicy? O co biega z tą ostrożnością, bo nie pojmuje

Obecnie zadali sobie temat: Czy po zmartwychwstaniu będziemy sądzeni z uczynków dokonanych za życia doczesnego, czy też śmierć gładzi wszystkie doczesne grzechy? Mają w domu rozważyć rozdziały 5-8 Listu do Rzymian, a potem podzielić się spostrzeżeniami na najbliższym spotkaniu.

Ja dorzuciłbym Jana 5:28,29 z tym zmartwychwstaniem do życia i zmartwychwstaniem na sąd :-)

Nie wiem, jaką formę przybiorą spotkania tej grupy. Na razie widać, że będą po prostu rozważać Słowo Boże. Czasami zaproszą jakiegoś mówcę spośród byłych Świadków.

Czy to są tylko exSJ czy też osoby z innych denominacji? Bo to ma znaczenie. Jak tylko byli swiadkowie J. to raczej będą omawiać słowo Boze przez pryzmat samych świadków Jehowy. A to raczej mało kogo interesuje.

Awatar użytkownika
Natan

Postautor: Natan » sob lis 12, 2016 7:14 am

Witaj od rana, Korba.

Proponuję, byś zadzwonił do gospodarza tej grupy, a on Ci już odpowie na te pytania. Podałem Ci jego numer telefonu w osobnym mailu.

korba

Postautor: korba » sob lis 12, 2016 7:23 am

Dzięki

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob lis 12, 2016 8:59 am

Obecnie zadali sobie temat: Czy po zmartwychwstaniu będziemy sądzeni z uczynków dokonanych za życia doczesnego, czy też śmierć gładzi wszystkie doczesne grzechy?

Bardzo dobry temat. Jego zrozumienie niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje w eschatologii. Uważam że zrozumienie SJ i Badaczy to jeden z najpoważniejszych błędów doktrynalnych.

Awatar użytkownika
Natan

Postautor: Natan » sob lis 12, 2016 12:40 pm

Ilyad pisze:
Obecnie zadali sobie temat: Czy po zmartwychwstaniu będziemy sądzeni z uczynków dokonanych za życia doczesnego, czy też śmierć gładzi wszystkie doczesne grzechy?

Bardzo dobry temat. Jego zrozumienie niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje w eschatologii. Uważam że zrozumienie SJ i Badaczy to jeden z najpoważniejszych błędów doktrynalnych.

Zgadzam się z Tobą. Poza tym ściśle się to wiąże z doktryną restytucji i drugiej szansy dla tych, którzy w minionym czasie nie przyjęli Ewangelii.

Tomasz

Postautor: Tomasz » ndz kwie 23, 2017 1:20 pm

Witam, poproszę namiary na grupę w Olsztynie.
Natanie napisałem do Ciebie PW Proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz kwie 23, 2017 2:46 pm

Witaj Tomaszu
Powiadomię Natana przez SMS
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Natan

Postautor: Natan » śr maja 17, 2017 8:12 am

Natan pisze:Drodzy Forumowicze,

Miło mi Was poinformować, że zupełnie niedawno zawiązała się grupa wsparcia w Olsztynie. Jest w niej kilkanaście osób i odbyli już kilka spotkań. Zamierzają regularnie się zgromadzać na rozważanie Słowa Bożego.

Chętnym mogę udostępnić telefon kontaktowy w prywatnej wiadomości.

Drodzy Forumowicze,

Z przykrością Was zawiadamiam, że ta grupa wsparcia się praktycznie rozpadła. Powodem jest fakt, że część członków obrała sobie nowego "niewolnika", pewnego byłego Świadka, który stał się ich niepodważalnym urzędem nauczycielskim. Ślepo przyjęli oni jego nauki i idą za nim jak w ogień.

Jednak Brat Ryszard z żoną są stali w wierze opartej tylko na Biblii (nie poszli za tym nowym "niewolnikiem") i chętnie pomogą każdemu, kto wychodzi z organizacji. Jak pisałem, kontakt do Brata Ryszarda udostępniam w prywatnej wiadomości.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr maja 17, 2017 12:46 pm

Zasmuciłem się ta sytuacją w Olsztynie, bracie Natanie.
Dobrze, że są tam też bracia którzy nie dali się zwieść i nie poszli za człowiekiem.
Pozdrawiam.

Wróć do „POLSKIE "GRUPY WSPARCIA"”