Spotkania dotyczące podstaw wiary

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Awatar użytkownika
Ann78

Spotkania dotyczące podstaw wiary

Postautor: Ann78 » śr paź 11, 2017 7:06 pm

IMG_2628.JPG
IMG_2628.JPG (379.88 KiB) Przejrzano 953 razy

W najbliższy poniedziałek - 16.10 - w Kościele Ewangelicznym Misja Łaski w Warszawie przy ul. Okocimskiej 3 rozpocznie się cykl spotkań "NIEZŁOMNA WIARA" poświęconych podstawom wiary.
Będą to spotkania odbywające się w co drugi poniedziałek.

Najbliższe spotkanie: Biblia - czym jest, jak powstała, skąd się wzięła, czy jest nieomylna itp.

Po każdym spotkaniu - dyskusja przy kawie :)
Serdecznie zapraszam!

Awatar użytkownika
Ann78

Re: Spotkania dotyczące podstaw wiary

Postautor: Ann78 » ndz paź 29, 2017 5:49 pm

Zapraszamy na kolejne spotkanie dotyczące podstaw wiary.
Spotkania biblijne 2 - Boży plan zbawienia

Już jutro, w poniedziałek 30.10.2017 o godz. 19.00, spotkanie z cyklu "Niezłomna Wiara"

Czym jest zbawienie, jak się dokonało, kto może go dostąpić i jaka jest w tym moja odpowiedzialność.

Kościół Misja Łaski w Warszawie, ul. Okocimska 3

Formuła spotkania swobodna, przewidujemy - jak Pan pozwoli - bezpośrednią transmisję na youtube i facebook.

Bądź z nami :)

niezłomna wiara 2.jpg
niezłomna wiara 2.jpg (223.93 KiB) Przejrzano 896 razy

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz paź 29, 2017 5:57 pm

Linki do transmisji:

Facebook
https://www.facebook.com/JW.Pomoc

YouTube:
https://www.youtube.com/user/ggwopoland
Jeżeli nie możesz otworzyć nabożeństwa w powyższym linku, spróbuj tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=vOwIAgx ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz lis 12, 2017 5:24 pm

Kolejne spotkanie dotyczące podstaw wiary.
Spotkania biblijne 3 - Dlaczego Jezus?

Już jutro, w poniedziałek 13.11.2017 o godz. 19.00, spotkanie z cyklu "Niezłomna Wiara"

Kościół Misja Łaski w Warszawie, ul. Okocimska 3

Formuła spotkania swobodna, przewidujemy - jak Pan pozwoli - bezpośrednią transmisję na youtube i facebook.

IMG_2732.JPG
IMG_2732.JPG (1016.32 KiB) Przejrzano 848 razy

linki do transmisji:

Facebook
https://www.facebook.com/JW.Pomoc

YouTube:
https://www.youtube.com/user/ggwopoland
Jeżeli nie możesz otworzyć nabożeństwa w powyższym linku, spróbuj tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=vOwIAgx ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob gru 09, 2017 8:55 pm

IMG_2933.JPG
IMG_2933.JPG (376.25 KiB) Przejrzano 755 razy

Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "NIEZŁONA WIARA". Tym razem mówić będziemy o jednym z najbardziej niepopularnych słów: "GRZECH" - czym jest, co oznacza dla mnie, jaki jest na niego sposób, co się dzieje gdy wierzący człowiek upada, a co gdy niewierzący... i wiele innych trudnych pytań. :)
Zapraszamy!

Miejsce spotkania: Kościół Misja Łaski w Warszawie
Transmisja internetowa: Tak
Możliwość rozmowy: Tak

Linki do transmisji w poście powyżej.

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw gru 14, 2017 12:00 pm

Ann78 pisze:
IMG_2933.JPG

Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "NIEZŁONA WIARA". Tym razem mówić będziemy o jednym z najbardziej niepopularnych słów: "GRZECH" - czym jest, co oznacza dla mnie, jaki jest na niego sposób, co się dzieje gdy wierzący człowiek upada, a co gdy niewierzący... i wiele innych trudnych pytań. :)
Zapraszamy!

Miejsce spotkania: Kościół Misja Łaski w Warszawie
Transmisja internetowa: Tak
Możliwość rozmowy: Tak

Linki do transmisji w poście powyżej.

Ciekawy temat i myślę, że warto się nad nim zastanowić.
Może dla przypomnienia wkleję link:
https://www.youtube.com/watch?v=oKGSd9A_7ME

Mnie zainteresował wykład szczególnie od 41 minuty - jak Bóg karci wierzących. To co uderzyło mnie najbardziej ( to dla mnie nowość) to wyjaśnienie, że Bóg "karci" wierzącego-zbawionego m.in. pozbawiając Go życia i zabiera do nieba................
Nie wiem czy ja dobrze zrozumiałam? Czy niebo jest miejscem dalszego karcenia, czy miejscem przebywania ze Świętym Bogiem,bo to jest celem wierzącego, który wytrwa w wierze?

Jakie jest Wasze zrozumienie?
Pytam dlatego, że kiedyś w KWCh wyjaśniano mi werset z 1 Kor.5:5 "oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański" mający być dowodem na to, że człowiek jak jest zbawiony (nauka o nieutracalności zbawienia) to nie może utracić zbawienia, co najwyżej Bóg Go uśmierci w ciele, aby dusza Jego poszła do nieba i będzie zbawiona.
Powiem szczerze nic z tego nie rozumiem, bo nasuwają się inne pytania, np.
- Jakim trzeba być dzieckiem Bożym, w którym mieszka Duch Święty, skoro nie reaguje On na pouczenia i trwa w zatwardziałości serca? Czy nie przejawia wtedy taki człowiek ducha diabelskiego?
- jak jest z tym niebem? Czyżby zatwardziałe "dziecko Boże" wcześniej poszło do domu Ojca, a niektórzy "śpiący w śmierci" apostołowie i inni wierni na przestrzeni wieków, dopiero wtedy, gdy przyjdzie po Nich Pan Jezus i zabierze Ich do siebie, jak powiada Pismo? (1 Tes.4:13-17).

Sadlor

Postautor: Sadlor » czw gru 14, 2017 6:08 pm

Nie wiem na jakiej podstawie zostały w tym nauczaniu użyte wersety: od 57 minuty.

( 1 Jan 5 : 16 )"Jeżeli ktoś widzi, że brat jego popełnia grzech, lecz nie śmiertelny, niech się modli, a Bóg da mu żywot, to jest tym, którzy nie popełniają grzechu śmiertelnego. Wszak jest grzech śmiertelny; nie o takim mówię, żeby się modlić,"

( Jak 5 : 20 ) "Niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów."

Odnosząc się dodatkowo do tego nauczania, nie mogę się w pełni zgodzić z tym że Pan Jezus oddał życie za nasze przyszłe grzechy i sa nam one wybaczone, zgadzam się z tym pod jednym warunkiem, są one wybaczone jeżeli będziemy pokutować i je wyznamy, "przyjdziemy z ufną odwagą do tronu łaski", "jezeli wyznajemy grzechy swoje wierny jest Bóg i oczyści nas", Jeżeli nie to "kłamcę z Boga robimy" dostaliśmy Łaskę i możemy z niej skorzystać, jeżeli jednak "znieważamy ducha Łaski" to czeka nas "sąd bez miłosierdzia".

Przeczytałem jeszcze jeden fragment który został podany. Saul popełnił samobójstwo, czy można zatem na podstawie tego nauczania uznać że samobójcy tez idą do nieba?
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt gru 15, 2017 11:16 am

Sadlor pisze:Nie wiem na jakiej podstawie zostały w tym nauczaniu użyte wersety: od 57 minuty.

( 1 Jan 5 : 16 )"Jeżeli ktoś widzi, że brat jego popełnia grzech, lecz nie śmiertelny, niech się modli, a Bóg da mu żywot, to jest tym, którzy nie popełniają grzechu śmiertelnego. Wszak jest grzech śmiertelny; nie o takim mówię, żeby się modlić,"

( Jak 5 : 20 ) "Niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów."

Odnosząc się dodatkowo do tego nauczania, nie mogę się w pełni zgodzić z tym że Pan Jezus oddał życie za nasze przyszłe grzechy i sa nam one wybaczone, zgadzam się z tym pod jednym warunkiem, są one wybaczone jeżeli będziemy pokutować i je wyznamy, "przyjdziemy z ufną odwagą do tronu łaski", "jezeli wyznajemy grzechy swoje wierny jest Bóg i oczyści nas", Jeżeli nie to "kłamcę z Boga robimy" dostaliśmy Łaskę i możemy z niej skorzystać, jeżeli jednak "znieważamy ducha Łaski" to czeka nas "sąd bez miłosierdzia".

Przeczytałem jeszcze jeden fragment który został podany. Saul popełnił samobójstwo, czy można zatem na podstawie tego nauczania uznać że samobójcy tez idą do nieba?

Temat wogóle jest ciekawy i kontrowersyjny, ale ponieważ upubliczniony więc rozumiem, że trzeba pytać i wyjaśniać. :)

Ciekawe pytanie dotyczące Saula. Może dla przypomnienia zacytuję wcześniejsze wersety jako kontekst.

1 Samuela 28 rozdział.
w.5,6 „a gdy Saul zobaczył obóz Filistyńczyków, zląkł się i serce jego bardzo się zatrwożyło. I pytał się Saul Pana ale Pan nie dał mu odpowiedzi ani przez sny, ani przez święte losy, ani przez proroków”.

w.7 „Wtedy rzekł Saul do swoich sług : poszukajcie mi kobiety wywołującej duchy, a pójdę do niej i zapytam jej....” (Samo udanie się do wróżki było sprzeczne z nakazem Boga, 5 Moj. 18:10-14).

w.11-19 „kobieta rzekła- kogo mam Ci wywołać? I rzekł Samuela mi wywołaj...Samuel zaś rzekł do Saula, czemu mnie niepokoisz, każąc mi przyjść?....I rzekł Samuel, dlaczego tedy pytasz mnie, skoro Pan odstąpił od ciebie i stał się twoim wrogiem?....wyda Pan Izraela wraz z tobą i jutro będziesz ty i twoi synowie ze mną .....

Gdzie był Samuel, czy w krainie umarłych czy w domu Ojca w niebie, bo jeśli w niebie, w domu Ojca, to jak Samuel mógł opuścić dom Ojca aby spotkać się z Saulem, skoro sam Święty Bóg nie chciał z nim rozmawiać? Mało tego ale pośrednikiem w rozmowie była wróżka, medium. Czy jedno nie kłóci się z drugim?

Jak zginął Saul opisuje 31 rozdział – targnął się na własne życie, obcięto mu głowę, ciało rozwieszono na murach.....

Nie bardzo więc rozumiem nauczanie, że Saula przyprowadził do swego domu Bóg Ojciec. Tym bardziej nie rozumiem, bo Ew. Jana 3:13 mówi „ Nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy”. „Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go” Jana 1,18.
Czyżby Samuel, Saul i inni np. Samson dostąpili tego przywileju aby być z Ojcem, zanim Pan Jezus przyszedł na ziemię, a przecież to tylko On jest tą Drogą?

:)

Inna sprawa poruszona w wykładzie - Ananiasz i Safira, Dzieje Apostolskie 5:1-11

".... Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego....cóż cię skłoniło do tego, żeś tę rzecz dopuścił do serca swego? Nie ludziom skłamałeś lecz Bogu. Ananiasz zaś, słysząc te słowa, upadł i wyzionął ducha. I wielki strach ogarnął wszystkich, którzy słyszeli"(w.3-5).
"A Piotr do niej: dlaczego zmówiliście się, by kusić Ducha Pańskiego? Oto nogi tych, którzy pogrzebali męża twego, są i drzwi i ciebie wyniosą. I upadła zaraz i nóg jego i wyzionęła ducha....i wielki strach ogarnął cały zbór i wszystkich, którzy to usłyszeli".

Czy powyższe wersety mogą być dowodem, że Ci ludzie poszli do domu Ojca w niebie? Czy Ich śmierć to kara, czy nagroda bycia z Ojcem w Jego domu?

Jak jest z tym grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, skoro taki grzech ma nie być nigdy odpuszczony (Mat. 12:32), jak to rozumieć? Bo skoro w Dziecku Bożym pracuje Duch Święty, a dziecko nadal pozostaje krnąbrne i zatwardziałe, głuche na głos Ducha, to doznaję takiego przekonania, że albo Duch Boży jest za słaby do naszego ducha i przegrywa, albo w tym "Dziecku Bożym" nie działa wcale Boży Duch, tylko zwyczajnie diabelski, który usidla i to może nie jest Dziecko Boże, a dziecko diabelskie, dlatego zgubne w skutkach może być przekonywanie takiej osoby, że mimo wszystko jest Dzieckiem Bożym, chociaż świadectwo Jego życia temu zaprzecza.

Z pewnością Bóg nas kocha, ale nie da się też z Siebie naśmiewać, nie wystawiajmy więc Go na próbę. :)

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt gru 15, 2017 12:48 pm

Iskierko:
Ciekawe pytanie dotyczące Saula. Może dla przypomnienia zacytuję wcześniejsze wersety jako kontekst.

1 Samuela 28 rozdział.
w.5,6 „a gdy Saul zobaczył obóz Filistyńczyków, zląkł się i serce jego bardzo się zatrwożyło. I pytał się Saul Pana ale Pan nie dał mu odpowiedzi ani przez sny, ani przez święte losy, ani przez proroków”.

w.7 „Wtedy rzekł Saul do swoich sług : poszukajcie mi kobiety wywołującej duchy, a pójdę do niej i zapytam jej....” (Samo udanie się do wróżki było sprzeczne z nakazem Boga, 5 Moj. 18:10-14).

w.11-19 „kobieta rzekła- kogo mam Ci wywołać? I rzekł Samuela mi wywołaj...Samuel zaś rzekł do Saula, czemu mnie niepokoisz, każąc mi przyjść?....I rzekł Samuel, dlaczego tedy pytasz mnie, skoro Pan odstąpił od ciebie i stał się twoim wrogiem?....wyda Pan Izraela wraz z tobą i jutro będziesz ty i twoi synowie ze mną .....

Gdzie był Samuel, czy w krainie umarłych czy w domu Ojca w niebie, bo jeśli w niebie, w domu Ojca, to jak Samuel mógł opuścić dom Ojca aby spotkać się z Saulem, skoro sam Święty Bóg nie chciał z nim rozmawiać? Mało tego ale pośrednikiem w rozmowie była wróżka, medium. Czy jedno nie kłóci się z drugim?

Bardzo ciekawy fragment. Wszyscy umierający ludzie do czasu Chrystusa szli po śmierci do tzw. "Krainy Umarłych" - "Szeolu". Nigdzie nie czytamy w Biblii by to miejsce zostało nazwane "Domem Ojca". Wg. żydowskiej tradycji Szeol był podzielony na 2 części: Raj Sprawiedliwych, "Trzecie Niebo", oraz miejsce cierpienia niesprawiedliwych, w Ew. Łuk. 16 to miejsce bogacza po śmierci. Tak właśnie wierzyli Faryzeusze, z którymi Pan za ziemskiego życia rozmawiał. Jak sama nazwa wskazuje że to kraina i jedno nie wyklucza drugiego. Przykład: Podlasie to kraina w której jest Białystok. Białystok to Podlasie, ale nie całe Podlasie jest Białymstokiem. Mechanizm, w jaki sposób wróżce udało się wywołać z Szeolu Samuela, nie jest do końca znany, ale było to możliwe, ponieważ tak naucza w tym miejscu Słowo Boże. Dlatego w Biblii mamy zakaz komunikowania się ze zmarłymi w Szeolu i mamy też rozgraniczenie wywoływania duchów i wzywania zmarłych. Z kolei niebo wg. tejże wspomnianej, żydowskiej tradycji miał siedem poziomów, gdzie siódmy poziom to miejsce przebywania Boga. Tak wierzył przed nawróceniem apostoł Paweł.
Ostatnio zmieniony pt gru 15, 2017 1:32 pm przez Ilyad, łącznie zmieniany 1 raz.

Ilyad

Postautor: Ilyad » pt gru 15, 2017 1:31 pm

Iskierko:
Czyżby Samuel, Saul i inni np. Samson dostąpili tego przywileju aby być z Ojcem, zanim Pan Jezus przyszedł na ziemię, a przecież to tylko On jest tą Drogą?

Jak wcześniej napisałem, że Szeol nigdzie nie jest nazwany domem Ojca. Pastor zapewne użył skrótu myślowego, nazywając tak Raj (Trzecie Niebo). Fakt że Samuel poszedł do Nieba, nie oznacza automatycznie że trafił do miejsca przebywania Boga.

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”