V konferencja dla ofiar sekt — 2.12.2017 Dąbrowa Górnicza

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Natan

Re: V konferencja dla ofiar sekt — 2.12.2017 Dąbrowa Górnicza

Postautor: Natan » pn lis 20, 2017 7:53 pm

Datsun pisze:Czy może ktoś z Was się wybiera na tę konferencję?

Ja się wybieram, ale nie nocuję tam. Zamierzam z Braćmi obrócić jednego dnia w tę i z powrotem.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn lis 20, 2017 8:04 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:A kto tu mówi o zachwycie? ;)

Tak odbieram słowo: Zaszczyt. Zaszczyt to spotkać kogoś uznanego, kogoś, kto jest sławny, autorytetem, zwierzchnikiem itp.
Ty jak widzę też masz swoją wymówkę, bo jak każdy, to znaczy Korba też :)

Oczywiście tylko, że ja tam nie będę, gdyż nie popieram takich spotkań. Równie dobrze mógłbym się angażować w bojówki anty-pisowskie.
Wolę chodzić na spotkania budujące a nie zwalczające. Do których zachęca Biblia? Jak myślisz?

Korbo, ale Ty jesteś sławny....na forum ;) .

Ile trzeba mieć nienawiści do ludzi, aby tego typu konferencje przyrównać do bojówek anty-pisowskich, czy Ty wiesz co piszesz? :(
I po co się powołujesz na Biblię?

Ilyad

Postautor: Ilyad » pn lis 20, 2017 9:51 pm

korba pisze:Ciekawy temat o 'mocy' Słowa Bożego.
Byłem zbudowany tymi myślami, przykładami i wypowiedziami.

Przyjedź do Białegostoku. Jak będziesz chciał, to poznam Cię z ŻYWYMI PRZYKŁADAMI mocy Słowa Bożego z mojego zboru :)

christianinroman

Postautor: christianinroman » czw lis 23, 2017 11:38 am

Korba. Wejdź sobie na stronę Wspólnota Biblijna KWCH Wrocław i usługę z 12 listopada 2017r. pod tytułem ,, Misja Więzienna Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej Kłodzko". Posłuchaj świadectw dwóch nawróconych byłych przestępców. To są prawdziwe CUDA.

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw lis 23, 2017 4:05 pm

christianinroman pisze:Korba. Wejdź sobie na stronę Wspólnota Biblijna KWCH Wrocław i usługę z 12 listopada 2017r. pod tytułem ,, Misja Więzienna Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej Kłodzko". Posłuchaj świadectw dwóch nawróconych byłych przestępców. To są prawdziwe CUDA.

Na pewno masz rację Romanie. Fakt, że bardziej widać żywym okiem zmianę u takich osób.

Ja uważam, że najtrudniej nawrócić się do Boga tym "porządnym" ludziom, co to nikogo nie zabili, nie okradli, nie cudzołożą, są moralni i "zaślepieni" swoją "dobrocią". Z zewnątrz wszystko wydaje się okey, bo jesteśmy "lepsi" od tych co kradną, zabijają, łamią wszelkie zasady współżycia społecznego itp. Niemniej jakie naprawdę jest nasze wnętrze, to tylko przyznać przed Bogiem w pokorze, że jesteśmy takimi samymi grzesznikami (może bardziej moralnymi ;) ) i też potrzebujemy Bożej Łaski, pokuty i szczerego oddania się Bogu.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw lis 23, 2017 7:05 pm

Iskierka pisze:
christianinroman pisze:Korba. Wejdź sobie na stronę Wspólnota Biblijna KWCH Wrocław i usługę z 12 listopada 2017r. pod tytułem ,, Misja Więzienna Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej Kłodzko". Posłuchaj świadectw dwóch nawróconych byłych przestępców. To są prawdziwe CUDA.

Na pewno masz rację Romanie. Fakt, że bardziej widać żywym okiem zmianę u takich osób.

Ja uważam, że najtrudniej nawrócić się do Boga tym "porządnym" ludziom, co to nikogo nie zabili, nie okradli, nie cudzołożą, są moralni i "zaślepieni" swoją "dobrocią". Z zewnątrz wszystko wydaje się okey, bo jesteśmy "lepsi" od tych co kradną, zabijają, łamią wszelkie zasady współżycia społecznego itp. Niemniej jakie naprawdę jest nasze wnętrze, to tylko przyznać przed Bogiem w pokorze, że jesteśmy takimi samymi grzesznikami (może bardziej moralnymi ;) ) i też potrzebujemy Bożej Łaski, pokuty i szczerego oddania się Bogu.

Byłbym ostrożny ażeby świadectwom przypisywać, aż taką wagę .
-----------------------------------------nie przypisywać ----------------.
,,Wtedy zgromadzili się wokół niego (Pana Jezusa)... .{Mk 7:1}
,,Ten lud czci mnie wargami ,lecz ich serce daleko jest ode mnie.{Mk7:6b}.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw lis 23, 2017 8:19 pm

tadeusz2904 pisze:
Iskierka pisze:

-----------------------------------------nie przypisywać ----------------.
,,Wtedy zgromadzili się wokół niego (Pana Jezusa)... .{Mk 7:1}
,,Ten lud czci mnie wargami ,lecz ich serce daleko jest ode mnie.{Mk7:6b}.

... a kogo masz na myśli? Czyżbyś nie wierzył, że dużo osób szczerze nawraca się do Boga?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw lis 23, 2017 9:26 pm

Tadeusz:

Dlaczego ? Przecież świadectwa budują wiarę i motywują by nieść Ewangelię potrzebującym.

Sadlor

Postautor: Sadlor » czw lis 23, 2017 11:41 pm

To jasne że świadectwa nie zastąpią Ewangelii i Żywego Słowa. Ja jednak uważam że w świecie fałszywych znaków i cudów i pogoni za "niewiadomo czym" to właśnie świadectwo odmienionego życia, jest prawdziwym nadnaturalny przejawem Bożej Mocy, który tak często możemy obserwować i który jest autentyczny bardziej niż uzdrowienia, egzorcyzmy, wzbogacenia itp itd.
Pamietam jak kiedyś gdy przeżywałem kryzys wiary spowodowany walką z grzechem w której co i rusz przegrywałem, rozmawiałem z jednym Bratem któremu spowiadałem się z moich problemów i powiedział mi mniej wiecej taką rzecz: Popatrz na swoje życie wstecz kim byłeś z iloma problemami borykałeś się i nie potrafiłeś wygrać dopuki nie spotkałeś Pana Jezusa, teraz już tego nie ma, Jesteś Dzieckiem Bożym, a w twoim życiu zostało wykonane pondanaturane Dzieło Boże, więc odwróć się od grzechu i nie pozwól oskarażać szatanowi. ( to oczywiście parafraza kilkugodzinnej rozmowy ).
Być może nie każdego muszą poruszać czyjeś świadectwa uważam jednak że to one najlepiej we współczesnych czasach pokazują że Bóg działa, ma Moc i nic nie jest dla niego niemożliwe, bo można przenieśc góry, osuszyć morza, ale tylko Bóg może zmienić serce grzesznika w pokutujące Dziecko Boże.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt lis 24, 2017 5:47 am

Sadlor pisze:....
Być może nie każdego muszą poruszać czyjeś świadectwa uważam jednak że to one najlepiej we współczesnych czasach pokazują że Bóg działa, ma Moc i nic nie jest dla niego niemożliwe, bo można przenieśc góry, osuszyć morza, ale tylko Bóg może zmienić serce grzesznika w pokutujące Dziecko Boże.

Przed paru laty bardzo poruszyło mnie świadectwo Artura C. i jego zony który dziś jest leaderem Kościoła Mocy...
To,co ten człowiek dzisiaj głosi i jak to robi zastanawia mnie czy to w ogóle było nawrócenie...
Owszem z takich świadectw można czerpać siły duchowe...
Ja jednak po obserwacji niektórych po jakimś czasie od nawrócenia, podchodzę do tego z większą dozą realizmu...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”