Konferencja Apollos - 9 czerwca Gdańsk

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
pytanieodpowiedź

Re: Konferencja Apollos - 9 czerwca Gdańsk

Postautor: pytanieodpowiedź » pt cze 08, 2018 7:40 pm

Tadeusz:
Nie uważam,że osoby z Apollosa sá "be",ale,że grajá nie fair.
Poczytaj ich stronkę- i np.w wátku "jak pomóc ŚJ....." zadajá pytanie:" czy aby nie ksiádz nie przyczynił się do odejścia do ŚJ,albo,czy aby nie sucha wiara katolicka nie była tego przyczyną".Krytyka "subtelna",ale czemu nie piszá o pastorach i wierzę protestanckiej przyczyniajácej się do odejścia do ŚJ? Cóż,lepiej walić w nielubianego "sásiada",niż zobaczyć własne błędy.
W innym wátku o "prześladowania chrześcijan"podajá przykłady prześladowań tylko samych odłamów protestanckich-czy katolicy i prawosławni nie znoszá prześladowań?!Znoszá i to o wiele bardziej niż protestanci,ale Apollos ani słowem się nie zajáknáł o tym.
Pewnie,jak piszesz,nie wszystko jest białe albo czarne,ale te słowa napisz do tych z Apollosa,choć nie sádzę na zrozumienie-coś im przesłania widoczność.

Ilyad:
Twoje tłumaczenie"ponadwyznaniowości" jest całkowicie niewłaściwe.
Chrześcijaństwo nie składa się tylko z protestantyzmu,który jest raczej karykaturá chrześcijaństwa(jest to taki mix max-od luteran,po unitarian uniwersalistów).Chrześcijaństwo to także,a może i przede wszystkim katolicyzm,prawosławie i nie kościoły Wschodu,które sięgajá od czasów Chrystusa i to one kształtowały kanon biblijny.
Powtarzam,Apollos powinien jasno określić swe oblicze protestantyzujáce i że jest ośrodkiem kierujácym tylko do tzw.odłamów protestanckich o profilu tzw."ewangelikalnych"(których wierzenia w zależności od poszczególnych odłamów różniá się od siebie wzajemnie,a nawet wzajemnie zwalczają).
Dla mnie wybór pomiędzy Organizacjá ŚJ a odłamami tzw."ewangelikalnych" jest żaden,bo i to sekta i tamto sekta.I jedni i drudzy sá protestantyzujácy.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt cze 08, 2018 8:15 pm

[quote="pytanieodpowiedź"]Tadeusz:
Nie uważam,że osoby z Apollosa sá "be",ale,że grajá nie fair.
Poczytaj ich stronkę- i np.w wátku "jak pomóc ŚJ....." zadajá pytanie:" czy aby nie ksiádz nie przyczynił się do odejścia do ŚJ,albo,czy aby nie sucha wiara katolicka nie była tego przyczyną".Krytyka "subtelna",ale czemu nie piszá o pastorach i wierzę protestanckiej przyczyniajácej się do odejścia do ŚJ? Cóż,lepiej walić w nielubianego "sásiada",niż zobaczyć własne błędy.
W innym wátku o "prześladowania chrześcijan"podajá przykłady prześladowań tylko samych odłamów protestanckich-czy katolicy i prawosławni nie znoszá prześladowań?!Znoszá i to o wiele bardziej niż protestanci,ale Apollos ani słowem się nie zajáknáł o tym.
Pewnie,jak piszesz,nie wszystko jest białe albo czarne,ale te słowa napisz do tych z Apollosa,choć nie sádzę na zrozumienie-coś im przesłania widoczność.

p-odp.

Dobrze że jest trochę obaw-krytyki Apollosa z Twojej strony.
W przeciwnym razie:
1.Wszyscy hurtem do Apollosa.
2.Apollos się nie rozwija tylko hołubi swoje dokonania.

Mi ksiądz katolicki pomógł zostać świadkiem ,powiedzmy w 20%.

Myślę że Wszechmocny pozwala istnieć Apollosowi, sJ,kk,Tobie i mnie.

A że Wszechmocny i Pan Jezus są Jedno możemy spać spokojnie.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Sadlor

Postautor: Sadlor » pt cze 08, 2018 9:42 pm

Drogi "pytanieodpowiedź"

( Dz 5 : 34 - 40 ) "W Radzie Najwyższej powstał jednak pewien faryzeusz, imieniem Gamaliel, nauczyciel zakonu, którego cały lud poważał, polecił usunąć na chwilę apostołów. I rzekł: Mężowie izraelscy, rozważcie dobrze, co z tymi ludźmi chcecie uczynić. Albowiem nie tak dawno wystąpił Teudas, podając siebie za nie byle kogo, do którego przyłączyło się około czterystu mężów; gdy on został zabity, wszyscy, którzy do niego przystali, rozproszyli się i zniknęli. Po nim wystąpił w czasie spisu Juda Galilejczyk i pociągnął lud za sobą; ale i on zginął, a wszyscy, którzy do niego przystali, poszli w rozsypkę. Toteż teraz, co się tyczy tej sprawy, powiadam wam: Odstąpcie od tych ludzi i zaniechajcie ich; jeśli bowiem to postanowienie albo ta sprawa jest z ludzi, wniwecz się obróci; Jeśli jednak jest z Boga, nie zdołacie ich zniszczyć, a przy tym mogłoby się okazać, że walczycie z Bogiem. I usłuchali go, i przywoławszy apostołów, kazali ich wychłostać, zabronili im mówić w imieniu Jezusa i zwolnili ich."

Powiem szczerze że dziękuję Bogu za Apollosa bo w swoim czasie ( opisałem to szerzej w moim świadectwie ) viewtopic.php?f=6&t=748&p=7718#p7718 , bardzo mi pomógł odnaleźć społeczność Chrześcijańską której potrzebowałem. Gdy w swoim czasie zostałem zrodzony przez Słowo Boże odczuwałem wielką pustkę bo pragnąłem społeczności, ale niechciałem być członkiem KRK, ze wzgledu na nieprawdziwe i przeczące Biblii nauki które są tam głoszone. Jakkoliwek kościoły protestanckie mają swoje grzechy i herezje, to Biblijnemu chrześcijaninowi szukającemu prawdy będzie zawsze bliżej z nimi niż z KRK.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » ndz cze 10, 2018 9:47 am

Sadlor:
Wice-wersa!

Byłem na Konferencji i.....nie czułem tam żadnego Ducha Bożego ani nowonarodzenie.
Oczywiście doceniam szczerość tych ludzi i ich wysiłki,ale sá to działania czysto ludzkie.
Poza tym,jak pisałem wyżej,były tam akcenty antykatolickie, choć na wstępie Konferencji,co mi się podobało zaznaczono " nie kierowania do jakiejkolwiek religii czy wyznania".Jednak mimo deklaracji,nie ustrzegło się tego.I już w pierwszym przemówieniu ,"P" skrytykował Wyprawy Krzyżowe,włosiennice,formy postów jako rzekomy przejaw "zdobycia i przybliżenia do Boga".
Oczywiście na przerwie,wyjaśniłem mu,że jego słowa sá skrzywieniem,gdyż w/w formy były życiem z Bogiem i przypominajáce ludziom o ich grzechu i walkę z nim.Przyznawał mi rację,...ale chyba nie zrozumiał,bo to temat sádzę zbyt odległy i niezrozumiały.Tylko po co strzelał tymi słowami w swym kazaniu,skoro tego nie rozumie???
Następnie "P"w swym przemówieniu skrytykował ..... pielgrzymki do Ziemi świętej, według niego jako chęć spotkania tam Jezusa.
I znów w tym temacie mu wyjaśniałem,że nikt zdrowy na umyśle nie jedzie do Ziemi świętej spotkać Jezusa,a jak już to odnaleźć Jego ślady.Wyjaśniałem mu,że to tak jakby dziecko tęskniác za matká czy ojcem pojechało do byłego domu rodziców,pragnãc dotknáć osobiście tych wszystkich miejsc i przedmiotów które dotyczyły ich rodziców.Nikt przecież nie uważa,że tam spotka rodziców?
Co do Ziemi świętej, chociaż Jezus jest wszędzie,to iluż ateistami właśnie tam odnajdujá Jego ślady się nawróciło.Tym razem widziałem,że zrozumiał,ale słów wypowiedzianych przy mikrofonie przecież się nie cofnie.
Oczywiście nie wszystko co mówił "P było wykrzywione,wiele było dobrych treści,w które niestety były wkomponowane,takie jak wyżej.
Amatorszczyzna do kwadratu,a może właśnie typowy przejaw protestantyzm nie.
W czasie przerwy udało mi się przeprowadzić kilka rozmów z różnymi osobami.....z jednej strony mili ludzie ,a z drugiej nie wiem jak to nazwać...może nazwę" zabawni"-i tak np jeden z nich bawiác się w "religioznawcę"podzielił świat religii na....dwie części.....jedna część to poganie,a według niego sá nimi katolicy i prawosławni i "ewangelicy" i określał je jako " zjadacze krwi", a druga część według niego to " wystrzegacze krwi" do których zaliczył Żydów, Adwentystów, Świadków Jehowy, Islamistów.
Po takim "wykładzie wiedzy" zrezygnowałem z drugiej części Konferencji,bijác się myślami,komu i czemu ma ona służyć?.Naprawdę miałem dość!!!

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » ndz cze 10, 2018 9:54 am

W moim powyższym poście " wkradły" się małe "literówki"(np.powinno być"protestantyzmu",a wyszło "protestantyzmu nie".) Niestety zbyt często wciska mi automatyczna pisownia na moim sprzęcie.

Sadlor

Postautor: Sadlor » ndz cze 10, 2018 8:03 pm

pytanieodpowiedź pisze:Sadlor:
Wice-wersa!

Byłem na Konferencji i.....nie czułem tam żadnego Ducha Bożego ani nowonarodzenie.
Oczywiście doceniam szczerość tych ludzi i ich wysiłki,ale sá to działania czysto ludzkie.
Poza tym,jak pisałem wyżej,były tam akcenty antykatolickie, choć na wstępie Konferencji,co mi się podobało zaznaczono " nie kierowania do jakiejkolwiek religii czy wyznania".Jednak mimo deklaracji,nie ustrzegło się tego.I już w pierwszym przemówieniu ,"P" skrytykował Wyprawy Krzyżowe,włosiennice,formy postów jako rzekomy przejaw "zdobycia i przybliżenia do Boga".
Oczywiście na przerwie,wyjaśniłem mu,że jego słowa sá skrzywieniem,gdyż w/w formy były życiem z Bogiem i przypominajáce ludziom o ich grzechu i walkę z nim.Przyznawał mi rację,...ale chyba nie zrozumiał,bo to temat sádzę zbyt odległy i niezrozumiały.Tylko po co strzelał tymi słowami w swym kazaniu,skoro tego nie rozumie???
Następnie "P"w swym przemówieniu skrytykował ..... pielgrzymki do Ziemi świętej, według niego jako chęć spotkania tam Jezusa.
I znów w tym temacie mu wyjaśniałem,że nikt zdrowy na umyśle nie jedzie do Ziemi świętej spotkać Jezusa,a jak już to odnaleźć Jego ślady.Wyjaśniałem mu,że to tak jakby dziecko tęskniác za matká czy ojcem pojechało do byłego domu rodziców,pragnãc dotknáć osobiście tych wszystkich miejsc i przedmiotów które dotyczyły ich rodziców.Nikt przecież nie uważa,że tam spotka rodziców?
Co do Ziemi świętej, chociaż Jezus jest wszędzie,to iluż ateistami właśnie tam odnajdujá Jego ślady się nawróciło.Tym razem widziałem,że zrozumiał,ale słów wypowiedzianych przy mikrofonie przecież się nie cofnie.
Oczywiście nie wszystko co mówił "P było wykrzywione,wiele było dobrych treści,w które niestety były wkomponowane,takie jak wyżej.
W czasie przerwy udało mi się przeprowadzić kilka rozmów z różnymi osobami.....z jednej strony mili ludzie ,a z drugiej nie wiem jak to nazwać...może nazwę" zabawni"-i tak np jeden z nich bawiác się w "religioznawcę"podzielił świat religii na....dwie części.....jedna część to poganie,a według niego sá nimi katolicy i prawosławni i "ewangelicy" i określał je jako " zjadacze krwi", a druga część według niego to " wystrzegacze krwi" do których zaliczył Żydów, Adwentystów, Świadków Jehowy, Islamistów.
Po takim "wykładzie wiedzy" zrezygnowałem z drugiej części Konferencji,bijác się myślami,komu i czemu ma ona służyć?.Naprawdę miałem dość!!!

W przykładach które tu opisujesz uważam że masz poniekąd rację, krytykowanie pielgrzymek jest bez sensu bo w końcu ilu protestantów pragnie też udać sie do ziemi świętej, i nikt im nie mówi że to bez sensu - bezcelowe. Jeśli już to warto mówić o konkretach obalac niebiblijne doktryny tak u KRK, ŚJ jak i u nauczających nieprawdy protestantów, to nie ma znaczenia bo albo będziemy nauczać Biblijnie albo lepiej dać sobie spokój. Sam zauważyłem że KRK jest często takim "chłopcem do bicia" na pewno dla ŚJ, ale też dla Ewangelicznych, mało kto patrzy na własne podwórko. Jednak mimo wszystko uważam że pomagają ludziom, a przynajmniej mi pomogli znaleźć społeczność, warto jednak zaznaczyć żę to poczatek drogi każdego Chrześcijanina nic nie zastąpi osobistego studium Biblii, niesienia krzyża, modlitwy a przede wszystkim podążania za prawdą zawartą w Słowie Bożym, kościół nie zbawia.

( Gal 6 : 4 -5 ) "Każdy zaś niech bada własne postępowanie, a wtedy będzie miał uzasadnienie chluby wyłącznie w sobie samym, a nie w porównaniu z drugim. Albowiem każdy własny ciężar poniesie."
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn cze 11, 2018 7:26 am

pytanieodpowiedź pisze:Sadlor:
Wice-wersa!

Ja też byłam. Odbiór programu zależy od naszego nastawienia, wyszukujesz i akcentujesz wszystko aby pomniejszyć,ośmieszyć organizatorów konferencji. Wykłady były konkretne, zresztą będą nagrania i każdy oceni bez Twojego negatywnego komentarza. Paweł podkreślił to, że ludzie według własnego zrozumienia Boga starają się uczynkami do Niego zbliżyć m.in.poprzez pielgrzymki, chłosty zamiast w pokorze najpierw przyjść do Pana Jezusa, to nie była krytyka ale pokazanie naszych starań niekiedy odbiegających od wymagań Bożych. Ja pozytywnie odebrałam program a niezadowoleni zawsze się znajdą. Szkoda że mając tyle do gadania nie powiedziałeś swego świadectwa nawrócenia, oj byłoby co słuchać.,ale Ty chyba jesteś taki wędrownik i chyba wiem kto zaś Ty.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 8:20 am

Dokładnie...
Być na konferencji i nie doczekać nawet do końca? :shock:
Pytanieodpowiedź przyszedł z konkretnym nastawieniem i dostał do czego chciał. Niby chce jak sam pisze pomagać świadkom Jehowy ale ciekawe jak.
Co im możesz zaoferować, hmmm...?
O Jezusie jakoś nie wspominasz. O swoim nawróceniu tym bardziej...
Zjechać i skrytykować to jest bardzo łatwo. Zarzucać kłamstwa dla ludzi z Apollosa jest też łatwizna. Gorzej udowodnić. Dlaczego z Sebastianem nie chciałeś porozmawiać i pokazać mu "kłamstwa"?
Był przez cały czas dostępny.

pytanieodpowiedź

Postautor: pytanieodpowiedź » pn cze 11, 2018 4:30 pm

Tadeusz i Sadlor całkowicie widzę sprawy tak samo.

Co do Konferencji,to wyżesz napisałem, dlaczego nie dotrwałem do drugiej jej części.W niektórych momentach czułem niesmak a prywatne komentarze żenujáce,wręcz niedopuszczalne.Opisałem tylko trzy z nich,a było tego więcej,bo w czasie przerwy starałem porozmawiać z wieloma.Słowa które padały,przechyliły szalę,że wyszedłem.Nie było tam Ducha Bożego,ale dziwna zapalczywość.To samo co u Świadków Jehowy,tylko trochę w innej formie.
Zaznaczyłem też,że nie wszystko było "be",i ,że doceniam zaangażowanie tych osób.Na Konferencję nie przyjechałem z subiektywnym nastawieniem,ale jeśli już gdzieś jestem to słucham z uwagá-taka moja"wada".Niestety na Konferencji te treści niepotrzebne o których pisałem, poniekąd rzutowały i na te treści nawet dobre,deformujác je.Nie sádzę,żeby winę przypisać amatorszczyźnie,gdyż,te osoby były dobrze przygotowane,ale raczej w ich mentalności protestantyzujácej,która niestety,nad czym boleję,nie potrafi funkcjonować bez krytyki katolicyzmu.Choćby w sposób zaewoluowany,ale zawsze praktycznie jest ona obecna.I to krytyka w większości bezzasadna,przesadzona,bádź wynikajáca z braku wiedzy u krytykujácego i w zasadzie świadczáca o jego poziomie intelektualnym i duchowym.I gdybym to słyszał z ust ateisty,to pal to licho-ale kiedy takie głupoty wypowiadajá ludzie deklarujácy się jako rzekomo "nowonarodzenie",to nie tylko podważa to ich wiarygodność,ale i szczerość co do intencji!!!
Miłość,prawda,nowonarodzenie,majá inne oblicze,promieniujá delikatnościá,emanujá pełniá prawdy duchowej,fascynujá pięknem wnętrza,zachwycajá,wręcz oczarowujá.......
ale nie czarujá,nie kręcá,nie wplatajá w dobre słowa słów rażácych i niezgodnych z faktami historycznymi,nie poniżajá przeszłych pokoleń chrześcijan,nie czepiajá się form przez nich przeżywanych,nie nadrabiajá gestekulowaniem i minkami.....
Czy się czepiam?-nie taka jest prawda!-na Konferencji nie czuło się Ducha Bożego,ale ogromny wysiłek czysto ludzki.Zastanawiałem się,co zyskali ci ludzie odchodzác z Organizacji-może powiedzieli dość wyzyskowi i manipulacji "niewolnika"( i bardzo dobrze),ale bagaż niewłaściwej duchowości im pozostał,zamieniajác tylko jej formę.
Łzy mi napływajá do oczu,bo jak ewangelizować tych,którzy uważajá się za "nowonarodzonych"i "posiadaczy prawdy"???!!!
Miałbym jeszcze duuuuuuużo do napisania,ale nie da się tego zrobić tu w tym poście.
Będę pamiętał o tych osobach w swych modlitwach do Boga,proszác Go o nawrócenie i wyzwolenie z sideł ciemności.Zachęcam do wspólnej modlitwy wszystkich wierzácych,a niewierzących do ciekawych przemyśleń.
A wszystkim bez wyjątku życzę łask Bożych i wszelkiego dobra.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 11, 2018 4:47 pm

Ciekawe, ciekawe...
Nie było tam jak napisałeś "Ducha Bożego" i masz wątpliwości co do nowego narodzenia spotkanych tam ludzi...
A można w takim razie zapytać gdzie takich ludzi spotykasz i czujesz Bożego Ducha? W religii katolickiej?

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”