Konferencja Apollos - Warszawa 18.06.2016

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Natan

Re: Konferencja Apollos - Warszawa 18.06.2016

Postautor: Natan » pn cze 20, 2016 5:14 pm

Ja także jestem bardzo zbudowany konferencją. Poznałem nowych, ciekawych Braci i Siostry. Szczególną radość sprawiło mi to, że po ponad 5 latach spotkałem 2 Świadków, którym wtedy opowiedziałem moje świadectwo, a którzy jeszcze nie byli wówczas wystarczająco otwarci. Jeden z nich powiedział mi teraz, że nie byli w stanie tego przyjąć, gdyż - jak to ujął - "byliśmy wtedy fanatykami".

To dobrze, że większą część programu zajęły świadectwa. Można było zobaczyć pewien wspólny mianownik dla tych przeżyć - miłość Boga do zagubionych w organizacji i prowadzenie ich do Chrystusa, a przez Niego do Boga jako Ojca. Każdy w swoim świadectwie podkreślał wagę duchowego przełomu w swoim życiu.

Atutem tej konferencji niewątpliwie była duża reprezentacja aktualnych Świadków Jehowy, którzy bądź są ukrytymi uczniami Chrystusa (ze względu na relacje rodzinne), bądź są bliscy wyjścia z organizacji.

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » czw cze 23, 2016 6:31 pm

Pragnę podziękować Ilyadowi za świadectwo, którym zechciał podzielić się na konferencji. Nie ma dobrych i mniej dobrych świadectw, po prostu są autentyczne i bardzo osobiste. Świadectwo Wojtka porusza wiele interesujących mnie tematów, m.in. jak znaleźć zdrową społeczność po opuszczeniu śJ, w jaki sposób Duch Boży działa obecnie i jak objawia się Jego nadprzyrodzona moc w synach Bożych. Z dużym dystansem podchodziłam do darów Ducha Świętego w czasach obecnych... teraz nie sposób zakwestionować pewnych cudów, których doświadczył Brat.
Świadectwo wzrusza i dotyka do głębi- dla mnie to nr 1 konferencji Apollos. Dziękuję i gorąco polecam.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Natan

Postautor: Natan » czw cze 23, 2016 7:06 pm

Ida pisze:Pragnę podziękować Ilyadowi za świadectwo, którym zechciał podzielić się na konferencji. Nie ma dobrych i mniej dobrych świadectw, po prostu są autentyczne i bardzo osobiste. Świadectwo Wojtka porusza wiele interesujących mnie tematów, m.in. jak znaleźć zdrową społeczność po opuszczeniu śJ, w jaki sposób Duch Boży działa obecnie i jak objawia się Jego nadprzyrodzona moc w synach Bożych. Z dużym dystansem podchodziłam do darów Ducha Świętego w czasach obecnych... teraz nie sposób zakwestionować pewnych cudów, których doświadczył Brat.
Świadectwo wzrusza i dotyka do głębi- dla mnie to nr 1 konferencji Apollos. Dziękuję i gorąco polecam.

Witaj Ido,

Podzielam Twoje zdanie, że Wojciech poruszył w swoim świadectwie kilka istotnych wątków. Jego świadectwo było najdłuższe, ale naprawdę miał cenne przeżycia, którymi mógł się podzielić. Na pewno istotne było ukazanie słabości opcji branej przez niektórych ex Świadków, tj. przyłączenia się do któregoś z ugrupowań Badaczy Pisma Świętego. Ciekawe było świadectwo nawrócenia przyjaciela Wojtka, Darka, pokoleniowego Badacza Pisma Św. i jego żony (znam ich oboje, więc tym bardziej było to interesujące). Wartościowe było pokazanie wyraźnego działania Bożego w życiu Wojciecha i w życiu ludzi, którym służył. Pouczające było też to, że poczuł się w pewnym kościele chrześcijańskim, jak w domu. Omawiane świadectwo to faktycznie mocny punkt tego zjazdu.

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » czw cze 23, 2016 8:46 pm

Na pewno istotne było ukazanie słabości opcji branej przez niektórych ex Świadków, tj. przyłączenia się do któregoś z ugrupowań Badaczy Pisma Świętego.

Z mojej obserwacji wynika, że wielu odchodzących z organizacji sięga do źródeł wyznania i "ociera się" o grupy badackie. Tak też było w moim przypadku- "pod lupę" wzięłam Badaczy Pisma Świętego i epifanistów. Samo czytanie badackiej literatury i wchodzenie na forum Na straży nie wystarczało. Musiałam w realu spotkać się ze zborem ŚRM-Epifania, abym doznała duchowego otrzeźwienia. Widocznie niektórzy potrzebują namacalnego kontaktu i bezpośredniego przekonania się, jak funkcjonują spadkobiorcy Russela. Nie wiem czy to dobrze, czy źle...ale nie wszyscy do Chrystusa zmierzają drogą prostą. Widocznie pewnym ex-śJ potrzebne są doświadczenia z grupami badackimi.

Pouczające było też to, że poczuł się w pewnym kościele chrześcijańskim, jak w domu
.
Też zwróciłam na ten fakt uwagę. Istnieje zbieżność poszukiwań społeczności chrześcijańskiej przeze mnie i przez Br.Wojciecha. Zastanawia mnie, dlaczego moje modlitwy w tym względzie nie zostały wysłuchane i w żadnym kościele nie poczułam się, jak w domu. Prowadzenie Boże odczuwałam cały czas poszukując zdrowego zboru. Nic nie działo się przypadkiem. A jednak na końcu pojawiły się spore wątpliwości, co do przystąpienia do kościoła, w którym uzyskałam całkiem niemałą duchową pomoc.
Z perspektywy upływających lat tłumaczę sobie, że problem leżał we mnie. Zbyt wiele spraw wymagało skorygowania, Wychowywałam się jako śJ, może dlatego potrzebowałam więcej czasu na radykalne decyzje. A może ostatecznie zabrało mi po prostu zaufania do Boga i przyjęłam postawę asekurancką. To takie wolne myśli - refleksje po wysłuchaniu świadectwa.

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw cze 23, 2016 9:16 pm

Dziękuję za ciepłe słowa. Cieszę się że mogłem choć trochę przyczynić się do czegoś dobrego. Na prawdę to chwała za wszystko Ojcu w Niebie.

Na pewno istotne było ukazanie słabości opcji branej przez niektórych ex Świadków, tj. przyłączenia się do któregoś z ugrupowań Badaczy Pisma Świętego.

Osobiście poznałem całkiem sporo osób, które od ŚJ "przeszli" do Badaczy i to nie tylko w Polsce. Niestety żadko kiedy taka decyzja przyczynia się do wzrostu duchowego takich osób. Jest raczej przeciwnie: przychodzi rozczarowanie, zletnienie a potem obojętność na los ludzi na zewnątrz. Jednak przyznaję że przyłączenie się do Badaczy dla byłych ŚJ może być pewną tymczasową alternatywą, zwłaszcza gdy nie mogą uwolnić się od "kolein" pozostawionych przez Organizację w postaci Unitarianizmu i Anihilacjonizmu. Tak było przecież ze mną.

Samo czytanie badackiej literatury i wchodzenie na forum Na straży nie wystarczało. Musiałam w realu spotkać się ze zborem ŚRM-Epifania, abym doznała duchowego otrzeźwienia. Widocznie niektórzy potrzebują namacalnego kontaktu i bezpośredniego przekonania się, jak funkcjonują spadkobiorcy Russela.

Sami Epifaniści powiadają : "Świecki Ruch Misyjny ? A gdzie ten ruch i gdzie ta misja ?" - to chyba mówi samo za siebie...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt cze 24, 2016 4:37 am

Ilyad pisze:Sami Epifaniści powiadają : "Świecki Ruch Misyjny ? A gdzie ten ruch i gdzie ta misja ?" - to chyba mówi samo za siebie...

Dodam jeszcze tylko to: no i dlaczego świecki? :?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz cze 26, 2016 7:06 pm

Witam.
Są już niektóre filmy z konferencji:

https://www.youtube.com/channel/UCUz0nk ... slU7XT70_w

Na jednym z nich jest żywa reklama naszego forum :D

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » pn cze 27, 2016 7:32 pm

Datsun pisze:Witam.
Są już niektóre filmy z konferencji:

https://www.youtube.com/channel/UCUz0nk ... slU7XT70_w

Na jednym z nich jest żywa reklama naszego forum :D

Zauważyłam , że świadectwo Wojtka urywa się gdzieś w 34 minucie. Warto dokonać korekty, bo w drugiej połowie przemówienia Wojciech mówi o sprawach istotnych. Mam nadzieję, to tylko problem techniczny, a nie celowe działanie kogoś z zewnątrz.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn cze 27, 2016 7:49 pm

Słuszna uwaga, Ido. Dam znać komu trzeba.
Dzięki.

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”