III Konferencja dla byłych i obecnych ŚJ - Kraków 22.10.2016

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: III Konferencja dla byłych i obecnych ŚJ - Kraków 1.10.2016

Postautor: Datsun » sob lip 23, 2016 2:16 pm

gogzmagog pisze: Datsun, nie wiem ilu Żydów wierzy w Jehowę

Żydzi przecież od początku wierzyli i nadal wierzą w Boga Jahwe. Trzymając się więc Twojej teorii obecni Żydzi, wierzący w Boga ale nie w Jezusa są więc narodzeni na nowo. Rusz głową, że to nie o to chodzi aby tylko wierzyć w Boga...
gogzmagog pisze:Każdy kto poznał prawdę narodził się na nowo.

Gogu, aby narodzić się na nowo nie czy poznać jakieś nauki. Narodzenie na nowo to dzieło Boga w człowieku:
Jan. 1:12-13
12. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
13. Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.
(BW)

Jan. 3:3-6
3. Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
4. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?
5. Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
6. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
(BW)

Czy potwierdzasz to co powyżej zacytowałem?

Bronisz nauk Strażnicy, to zobacz jak Strażnica uczy o narodzeniu na nowo:
viewtopic.php?f=46&t=458&start=10

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » sob lip 23, 2016 6:25 pm

Co ty z tym narodzeniem ? Opowiedz jak to narodzenie wyglądało u ciebie ? Może ja też tak miałem chociaż nie sądzę.
Ja narodziłem się w ten sposób, że poznałem prawde i odszedłem od fałszywych nauk . Gdybyś narodził się z Boga wierzyłbyś, że Jehowa posłał Jezusa i przez Jezusa każdy poznaje Jehowę. Skoro ty Jehowę odrzucasz więc nie mów , że na rodziłeś się z Boga bo Jehowa brzydzi sie tymi, którzy kłamią odrzucając Jego jako jedynego Boga.
Jahwe, mocarz wojny, Jahwe jest imię jego

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob lip 23, 2016 10:46 pm

Ilyad, pisząc "Pan" masz na myśli jehowę czy Jezusa - precyzuj swoje wypowiedzi bo cały czas macie problem z odróżnieniem Jehowy i Jezusa , nazywając obie te osoby "Panem". Jeśli masz na myśli Jehowę to pisz przynajmniej Bóg a jeśli masz na myśli Jezusa to możesz pisac "Pan".

Pisząc "Pan " mam na myśli mojego Pana Jezusa Chrustusa. A Ty masz pana ?

Jeśli po 1975 roku odeszło dużo ludzi z organizacji to dobrze - widac ci bardziej wierzyli "niewolnikowi" niż Jehowie.

A co mieli robić skoro Niewolnik określał siebie i dalej określa KANAŁEM ŁĄCZNOŚCI Z BOGIEM ? A może mieli prawo poczuć się OSZUKANI ? Pomyślałeś o tym ? Jeżeli Niewolnik mylił się , jak przyznałeś jeśli chodzi o rok 1975, to JAKĄ MASZ GWARANCJĘ że nie myli się w kwestii roku 1914, zamknięcia powołania niebiańskiego, transfuzji, "drugich owiec" że będą na Ziemi, czy w ogóle tego kto będzie zbawony ?

Gdyby wierzyli Jehowie to wiedzieliby, że o dacie Armagedonu wie tylko Jehowa, nawet Jezus jej nie zna.

Właśnie tu spotkałeś ludzi, którym Słowo Boże było większym autorytetem niż słowo człowieka i pokochali bardziej Boga i Jego Słowo niż ludzką naukę. Wielu z nas poczuło się oszukanych.

Ps 146:3: "Nie pokładajcie ufności w książętach Ani w człowieku, który nie może pomóc!"

Nim szybciej się z tego otrząśniesz, tym ból rozczarowania będzie mniejszy. A rozczarujesz się NA PEWNO. To kwestia czasu.

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » ndz lip 24, 2016 6:44 am

Moim panem jest Jezus ku chwale Jehowy. Ty bładzisz bo odrzucasz jehowę sądząc, że wiara w pana Jezusa zbawi cię. Jezus mówił zupełnie coś innego, nawet w modlitwie Pańskiej kazał święcić imię Jehowy.
Jehowa potrzebuje ludzi któzry wierzą w Jehowę a nie w niewolnika. Jeśli zmieni się światło np co do transfuzji to znaczy , że Jehowa takie światło odsłonił ludziom. Światła pism są odsłaniane nie od razu wszystkie ale z czasem. Światło co do imienia Jehowy nigdy się nie zmieni bo imię Boga jest jednym z najwazniejszych w pismach - masz czcić jehowę jako Boga . Nawet dla Jezusa to było najwazniejsze - poznać jehowę i jego czcić a nie jakies Trójce czy zakłamać biblię, tak, że Jezus=Bóg= pan. To jest największe oszustwo kościołów od wieków.
Pokochałes Boga a unikasz jego imienia jak ognia. Dziwna to miłość.

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz lip 24, 2016 7:14 am

gogzmagog pisze:Moim panem jest Jezus ku chwale Jehowy. Ty bładzisz bo odrzucasz jehowę sądząc, że wiara w pana Jezusa zbawi cię. Jezus mówił zupełnie coś innego, nawet w modlitwie Pańskiej kazał święcić imię Jehowy.
Jehowa potrzebuje ludzi któzry wierzą w Jehowę a nie w niewolnika. Jeśli zmieni się światło np co do transfuzji to znaczy , że Jehowa takie światło odsłonił ludziom. Światła pism są odsłaniane nie od razu wszystkie ale z czasem. Światło co do imienia Jehowy nigdy się nie zmieni bo imię Boga jest jednym z najwazniejszych w pismach - masz czcić jehowę jako Boga . Nawet dla Jezusa to było najwazniejsze - poznać jehowę i jego czcić a nie jakies Trójce czy zakłamać biblię, tak, że Jezus=Bóg= pan. To jest największe oszustwo kościołów od wieków.
Pokochałes Boga a unikasz jego imienia jak ognia. Dziwna to miłość.

Skąd wniosek że odrzuciłem imię Boga ? Nie unikam Jego imienia, lecz staram się go nie nadużywać, co Ty robisz NAGMINNIE. Postaraj się dostrzec różnicę. Ostatnio napisałeś je nawet z małej litery.

Wj 20:7: "Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie zostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego."

Gdybym odrzucił Jezusa odrzuciłbym zbawienie i cały NT
Bóg życzy sobie by Jego dzieci czciły imię Jezusa jak czczą Jego. Kto tego nie robi, nie czci Ojca.:

J 5:23: "Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz lip 24, 2016 7:30 am

Jehowa potrzebuje ludzi któzry wierzą w Jehowę a nie w niewolnika

Na Twoim miejscu z Twoim poglądem bym się za bardzo nie obnosił. Gdy przyszedł do mnie komitet sądowniczy, nie pytano mnie czy wierzę w Jehowę, tylko czy wierzę W NIEWOLNIKA. Nigdy wcześniej nie miałem większej wiary w Jehowę.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 24, 2016 7:49 am

gogzmagog pisze: Co ty z tym narodzeniem ? Opowiedz jak to narodzenie wyglądało u ciebie ? Może ja też tak miałem chociaż nie sądzę.
Ja narodziłem się w ten sposób, że poznałem prawde i odszedłem od fałszywych nauk .

Wmawiasz sobie tylko, że narodziłeś się na nowo. Jezus przecież opisał o co chodzi i nawet tego nie próbujesz komentować.

gogzmagog pisze:Gdybyś narodził się z Boga wierzyłbyś, że Jehowa posłał Jezusa i przez Jezusa każdy poznaje Jehowę. Skoro ty Jehowę odrzucasz więc nie mów , że na rodziłeś się z Boga bo Jehowa brzydzi sie tymi, którzy kłamią odrzucając Jego jako jedynego Boga.

Odrzucam Jehowę?
Skąd Ty się wziąłeś, człowieku...
Poczytaj co Ilyad napisał i spróbuj zrozumieć

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » ndz lip 24, 2016 8:46 am

IlYad, nie jest na pewno nadużywaniem imienia Jehowy wśród ludzi, którzy je odrzucają lub za wszelką cenę je pomniejszają tak aby poszło ono w zapomnienie. Dyskutujemy tu o Jehowie więc jak nadużywam jego imienia ?
Dziwne co piszesz tym bardziej, ze to wlasnie Jezus ciagle mówi o Jehowie, swoim Ojcu.

gogzmagog

Postautor: gogzmagog » ndz lip 24, 2016 8:47 am

Datsun, czyli Jehowa jest też twoim Bogiem ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz lip 24, 2016 2:34 pm

gogzmagog pisze:Datsun, czyli Jehowa jest też twoim Bogiem ?

Ależ oczywiście. Ja wierzę tylko w jednego Boga, Jehowę.

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”