III Konferencja dla byłych i obecnych ŚJ - Kraków 22.10.2016

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Iskierka

Re: III Konferencja dla byłych i obecnych ŚJ - Kraków 22.10.2016

Postautor: Iskierka » pn paź 24, 2016 9:28 pm

Natanie, czy byłeś w Krakowie na konferencji?

Natan

Postautor: Natan » wt paź 25, 2016 5:23 am

Iskierka pisze:Natanie, czy byłeś w Krakowie na konferencji?

Tak, byłem na konferencji.

Było to wspaniałe zgromadzenie. Głoszone było żywe Słowo Boże, dotykające serc w mocy Ducha Świętego i uwalniające umysły od błędnych nauk i lęków. Duch Boży wyraźnie tam działał. Pewien wątpiący Świadek poprosił nas o modlitwę z nałożeniem rąk. To nietypowe, jak na Świadka, prawda?

Miejscowy pastor i zbór przyjął nas bardzo serdecznie i po bratersku. Wspaniale usłużyła grupa muzyczna. Normalne, pięknie i spokojnie wykonane pieśni, a zarazem w sposób chwytający za serce. Pastor miał bardzo dobry wykład teologiczny, objaśniający takie terminy, jak: Jezus, Chrystus i Pan.

Było duże zapotrzebowanie na Biblie i literaturę prostującą błędy Strażnicy. Niemal wszystko się rozeszło jak ciepłe bułeczki.

Wiele było rozmów. Poznałem nowych ludzi. Dowiedziałem się też, kto ze Świadków w moim mieście już wątpi.

Najważniejsze jest to, że sporo było nowych twarzy. Bóg otwiera serce kolejnym Świadkom. Wyraźnie widać, że to jest dzieło Boże!

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt paź 25, 2016 8:03 pm

Jak miło jest czytać tak wspaniałe wieści.
Chwała Panu Jezusowi!

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt paź 25, 2016 8:06 pm

Wspaniałe wieści :)

Natan

Postautor: Natan » czw paź 27, 2016 5:43 am

Chciałbym do tego jeszcze dodać, że u wielu uczestników tego zjazdu widać było duży głód duchowy i gorące pragnienie prawdy.

Pewien młody człowiek raniutko wstał w sobotę i przyjechał z Warszawy do Krakowa Polskim Busem. Teraz ma być z nim prowadzone studium biblijne.

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw paź 27, 2016 6:18 pm

Natanie, czy jest nagranie z tej konferencji?
Też żałuję, że nie mogłam być, tym bardziej, że Kraków to bliskie mi strony i byłaby szansa poznać miejscowych.
Ludzie wychodzący z organizacji dla Chrystusa na pewno mają "głód duchowy" i potrzebę poznawania prawdy. Z takiego przecież powodu wstąpili do organizacji pod imieniem Bożym.

A dla ciekawości pytam, kto prowadzi studium biblijne z tymi "Nowymi" rozsianymi po Polsce? Czy pieczę ma jedna osoba, czy grupa?

Ostatnio rozmawiałam z pewną osobą, która opuściła organizację i jest duże zainteresowanie wokół Jej osoby. Dostaje przeróżne rady: bądź sam i czytaj Biblię w rodzinie, albo: chodź do naszego kościoła, albo - dlaczego słuchasz kazań tylko tego brata, albo - podsyłane różne artykuły, książki do czytania...

Bardzo ważne jest by uważnie słuchać, co ktoś do nas mówi i w czym ma dylemat, aby nie odbierała taka osoba, że jest osaczana w imię miłości chrześcijańskiej. Na początku po prostu ktoś pragnie się wygadać, a nie szukać kościoła i to trzeba uszanować.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw paź 27, 2016 7:33 pm

W pełni się z Tobą zgadzam, Iskierko. Można wpaść z deszczu pod rynnę. Najpierw trzeba ochłonąć i najlepiej samemu poczytać Biblię zrobiwszy uprzednio "reset". Modlitwa pokutna do Zbawiciela przede wszystkim.

Natan

Postautor: Natan » pt paź 28, 2016 1:26 pm

Iskierka pisze:Natanie, czy jest nagranie z tej konferencji? ...
A dla ciekawości pytam, kto prowadzi studium biblijne z tymi "Nowymi" rozsianymi po Polsce? Czy pieczę ma jedna osoba, czy grupa?

Iskierko, tak, będą dostępne nagrania. Gdy się pojawią w sieci, postaram się Was poinformować. Nie mam kontaktu z większością uczestników konferencji, więc nie wiem, jak wygląda dalsza opieka duchowa nad nimi. Wiem, że w Warszawie tym byłym sympatykiem ŚJ zajął się mój znajomy pastor.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn paź 31, 2016 11:35 am

Natan pisze:

Iskierko, tak, będą dostępne nagrania. Gdy się pojawią w sieci, postaram się Was poinformować. Nie mam kontaktu z większością uczestników konferencji, więc nie wiem, jak wygląda dalsza opieka duchowa nad nimi. Wiem, że w Warszawie tym byłym sympatykiem ŚJ zajął się mój znajomy pastor.

W razie potrzeby, tez służymy pomocą :)

Natan

Postautor: Natan » pn paź 31, 2016 5:56 pm

Ann78 pisze:
Natan pisze:

W razie potrzeby, tez służymy pomocą :)

Wiem, i dlatego przekazałem temu Znajomemu także kontakty do Waszej Grupy Wsparcia.

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”