KONFERENCJA 4 MARCA

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Gregory1310
Kontaktowanie:

KONFERENCJA 4 MARCA

Postautor: Gregory1310 » śr lut 22, 2017 11:26 pm

Witam,

Drodzy Bracia i Siostry zapraszam/y wszystkich na konferencję jaka odbędzie się 4 Marca w Dąbrowie Górniczej w Zborze Społeczność Chrześcijańska. Wszystkie informacje (adres, godzina itp) w dołączonym do postu linku. Pozdrawiam. Liczę, że będzie nas bardzo dużo i będziemy mieć okazje poznać się oraz wzajemnie budować ku chwale Pana ! :)

Link ----> https://www.youtube.com/watch?v=L-oHQN0XLv4

Awatar użytkownika
Datsun

Re: KONFERENCJA 4 MARCA

Postautor: Datsun » czw lut 23, 2017 2:24 pm

IV Konferencja dla byłych i obecnych świadków Jehowy
"Społeczność Chrześcijańska"
4 marca 2017 r.
Dąbrowa Górnicza ul. Łukasińskiego 7
godz. 10:00-17:00

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw mar 09, 2017 5:40 am

Witam,
obejrzałam częściowo przekaz filmowy z konferencji...
Najbardziej przemawiają do mnie świadectwa osób nawróconych...Wiele cennych myśli,wzruszenia...
Do kazań (wykładów) zwłaszcza mających charakter doktrynalny podchodzę z rezerwą i z takim przemyśleniem...
Jakiemu celowi mają one służyć na takim spotkaniu... ?
Ponadto dzisiaj przypadkowo na fb. natknęłam się na taki wpis odnośnie konferencji:
Cytuję:

" Do Braci w Panu, byłych ŚJ. Jestem mocno zaniepokojony i zdziwiony sytuacją, że wychodząc z jednej niewoli tak łatwo dajecie się oczarować i wziąć w jarzma kolejnej duchowej niewoli. Pomimo wielu ostrzeżeń promujecie pastora Jarosława Ściwiarskiego i Chrześcijańską Społeczność w Dąbrowie Górniczej. Stawiacie tego człowieka na konferencji do "usługi" na temat Ducha Świętego i teraz to "nauczanie" puszczacie w eter. Pastor Jarosław był jednym z tych który wprowadził ideę Ricka Warrena do Polski, a obecnie promuje zwiedzenie uwalniania rodem z KZ Charyzma Krotoszyn, a wspólnota w Dąbrowie Górniczej staje się zamiejscową placówką Krotoszyna. Znam bolesną historię tej wspólnoty. Wiele złych rzeczy zostało tam zamiecione pod dywan. Na przestrzeni kilku lat ponad setka ludzi odeszła z tego zboru, została wyrzucona lub "awansowała". Wobec wielu "niezgadzających się" i "byłych" stosowany jest ostracyzm tak jak u was po odejściu z organizacji.

Dlaczego ja o tym piszę? Byłem w tej wspólnocie blisko 10 lat, byłem tam starszym zboru. Wiem o czym piszę i przed czym ostrzegam. Dlaczego ja ? Ktoś musi, zdobyć się na odwagę i napisać tą kolejną Prawdę o Prawdzie. Nie dajcie się zwieść gładkiej mowie i miłej atmosferze. To jest psychomanipulacja i granie na waszych emocjach."

Kazanie p. Ściwarskiego też obejrzałam...
Sposób przekazu nie dla mnie... Wyjście przed mównicę... i środki wyrazu nie z mojej bajki... Obce....
Refleksje są moje...osobiste,każdy może mieć inne zdanie.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw mar 09, 2017 5:58 am

Nie byłem na konferencji i nie słuchałem jeszcze żadnych nagrań. Może ktoś z uczestników forum tam był i zechciałby się wypowiedzieć?

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw mar 09, 2017 6:53 am

Ja tez nie byłam, ani nikt od nas, z JW Pomoc Warszawa. Niestety, nikt z nas nie mógł pojechać.
Widzieliśmy się przed i po konferencji z Bratem Szymonem i jeszcze jedną osobą, która z nim na konferencję jechała (byli przejazdem w Warszawie). Bardzo to były budujące spotkania, za które dziękuję mojemu Panu.

Nie mogę wypowiadać się nt tego, w jakiej wspólnocie odbyło się spotkanie (bo jej nie znam). Wiem na pewno, ze takie konferencje (chrześcijańskie, nie myślę bowiem o zwykłych spotkaniach towarzyskich) są bardzo potrzebne i powinny się odbywać. Cieszę się tez, ze dzięki takim inicjatywom inni chrześcijanie (nie będący wcześniej SJ) stają się bardziej otwarci na byłych SJ i chętni, aby im pomagać.

Myślę, ze nieoficjalnie mogę powiedziec, ze następna konferencja (Apollosa) dla byłych SJ odbedzie się w Poznaniu 10.06.br
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw mar 09, 2017 8:22 am

Inicjatywa chwalebna i dobrze że jest kontynuowana.
Z tą jednak różnicą,że tego typu spotkania moim zdaniem,powinny skupiać się na wyłacznie na kierowaniu ludzi do Chrystusa
(świadectwa nawróconych),a nie do konkretnych doktryn,interpretacji Słowa Bożego czy też kościoła.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw mar 09, 2017 9:49 am

morwa pisze:Inicjatywa chwalebna i dobrze że jest kontynuowana.
Z tą jednak różnicą,że tego typu spotkania moim zdaniem,powinny skupiać się na wyłacznie na kierowaniu ludzi do Chrystusa
(świadectwa nawróconych),a nie do konkretnych doktryn,interpretacji Słowa Bożego czy też kościoła
.

Też mam takie zdanie. Ciekawy jest ten list brata, jeszcze nie oglądałam filmików z konferencji, ale spostrzeżenia czy ostrzeżenia warto rozważyć.
Wpaść z "deszczu pod rynnę" to łatwo, jak to mówi przysłowie " wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma".

Jedna rzecz mnie zastanawia, a mianowicie "nadmierne" interesowanie się "brudami" organizacji, gdy tymczasem z "uśmiechem" na twarzy, może wejść zwiedzenie do chrześcijańskich wspólnot, a takie konferencje to dobra okazja dla "łowców głów"- "chodźcie do nas, tu jest Chrystus, tam nie chodźcie! "
Czy w każdej sytuacji chodzi o pomoc ludziom, którzy wyszli z organizacji czy może przy okazji o promowanie jakiegoś kościoła? Osądźcie sami.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw mar 09, 2017 5:55 pm

Ja nie odbieram tego w ten sposób, tzn jako promowanie konkretnego kosciola.
Prawdopodobnie któryś z Braci tam uczęszcza, pastor się zgodził.
Przyjazne środowisko, zainteresowane pomocą byłym SJ.
Co do doktryn, to nie sądzę, aby ktoś się zagłębiał w "pokarm stały". Na pewno głoszone były absolutne podstawy, "mleko", a to, moim zdaniem, jest potrzebne.

Chodzi przecież o prowadzenie ludzi do Chrystusa, pokazanie, ze poza organizacją są ludzie, którzy kochają Boga.

christianinroman

Postautor: christianinroman » czw mar 09, 2017 5:59 pm

Bardzo dobry ruch ze strony Morwy, że umieściła na forum OSTRZEŻENIE Brata A.O. z D.G. Bardzo dobre określenie co do Forum : ,, PROMUJECIE pastora ... i Społeczność Chrześcijańską w Dąbrowie Górniczej". Może byli tacy co znając tego pastora i jego nauczanie wyszli na czas jego kazania, ale ilu nie wiedziało o tym i '' nakarmiło '' się tymi naukami? Stety, jestem poza praniem mózgu 17 lat i jestem na to wyczulony; to co człowiek mówi ( naucza ), konfrontuję z Biblią. I to jest podstawa, to co mówi Biblia a nie człowiek. Apostoł Jakub ostrzega jasno i przejrzyście, żeby wśród ludu Bożego było niewielu nauczycieli.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw mar 09, 2017 6:18 pm

christianinroman pisze: to co człowiek mówi ( naucza ), konfrontuję z Biblią. I to jest podstawa, to co mówi Biblia.

To na pewno właściwa postawa.

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”