Konferencja Apollos - 10 czerwca 2017 - Poznań

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Natan

Konferencja Apollos - 10 czerwca 2017 - Poznań

Postautor: Natan » śr mar 15, 2017 5:13 am

Serdecznie zapraszamy na:

SPOTKANIE DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY
10 CZERWIEC 2017 r. (sobota)
GODZ. 11:00-17:00

Kościół Chrześcijan Baptystów

ul. Przemysłowa 48a (ok. 1,5 km od Dworca Głównego)
POZNAŃ

Więcej informacji tel. 515 718 106

Rejestracja na stronie:

http://apollos.org.pl/

Natan

Re: Konferencja Apollos - 10 czerwca 2017 - Poznań

Postautor: Natan » pn maja 22, 2017 4:54 am

Drodzy w Chrystusie,

Milowymi krokami przybliża się konferencja dla byłych i obecnych Świadków w Poznaniu.

Czy ktoś z Was się na nią wybiera? Ja planuję być na pewno.

Organizatorzy zamieścili video-zaproszenie na to spotkanie:

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn maja 22, 2017 5:00 am

Witaj Natanie.... :)
Niestety będę poza zasięgiem w tym terminie...
Może następnym razem?
A może kiedyś w końcu Wrocław się doczeka ? :)
Pozdrawiam...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Natan

Postautor: Natan » pn maja 22, 2017 5:07 am

morwa pisze:Witaj Natanie.... :)
Niestety będę poza zasięgiem w tym terminie...
Może następnym razem?
A może kiedyś w końcu Wrocław się doczeka ? :)
Pozdrawiam...

Co racja, to racja. We Wrocławiu sporo osób odeszło z organizacji. Warto tam zorganizować spotkanie.

Ja również Cię pozdrawiam, życząc Ci błogosławionego dnia i tygodnia.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » śr maja 24, 2017 3:53 pm

Zazwyczaj konferencje Apollos były w miejscach neutralnych nie związanych z żadną religią.
Jakoś nie wyobrażam sobie Świadka Jehowy wchodzącego do kościoła, w którym wisi wielki krzyż na ścianie....
Może niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, ale niech tu na nie nie odpowiada, wtedy będziemy szczerzy...
Załóżmy że każdy z nas jest Świadkiem Jehowy, dowiadujemy się o konferencji dla byłych oraz obecnych świadków.... organizowanej w kościele.
Czy poszlibyście na taką konferencję? :?: :!:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr maja 24, 2017 8:18 pm

Wcześniej konferencje Apollos były w wynajętej sali konferencyjnej i uważam, że to było najlepszym pomysłem. W tym roku będzie inaczej...

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » śr maja 24, 2017 8:37 pm

Kiedyś rozmawiałem z organizatorami Apollosa i sami stwierdzili że robienie konferencji w kościele jest nie praktyczne, bo świadek i tak nie wejdzie do kościoła, że najlepsze są miejsca religijnie neutralne. Spróbujmy zrozumieć ich postawę, sami zresztą przez to przechodziliśmy.
Konferencja ma służyć pomocą dla Świadków Jehowy, a świadek widząc takie zaproszenie ( do kościoła ) na takie spotkanie nie przyjdzie i jest to sprawa jasna.Jeżeli dalej konferencje będą odbywały się w kościołach to może jeszcze warto zmienić cel tych konferencji, bo świadków Jehowy tam nie będzie, będą to nabożeństwa i nie ma sensu jechać przez całą Polskę żeby udzielić wsparcie duchowego osobom których i tak nie będzie.
A jak ktoś chce pójść na nabożeństwo- każdy ma jakiś kościół blisko domu.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr maja 24, 2017 9:07 pm

Grzes55555 pisze:Zazwyczaj konferencje Apollos były w miejscach neutralnych nie związanych z żadną religią.
Jakoś nie wyobrażam sobie Świadka Jehowy wchodzącego do kościoła, w którym wisi wielki krzyż na ścianie....
Może niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, ale niech tu na nie nie odpowiada, wtedy będziemy szczerzy...
Załóżmy że każdy z nas jest Świadkiem Jehowy, dowiadujemy się o konferencji dla byłych oraz obecnych świadków.... organizowanej w kościele.
Czy poszlibyście na taką konferencję? :?: :!:

Jeżeli już jakiś świadek Jehowy rozważa by przybyć na taką konferencję to pewien etap ma już za sobą...
Przestał być tzw. "betonem" z zamkniętym umysłem,bo zaczyna samodzielnie myśleć.
Istnieje zatem prawdopodobieństwo,że mu to nie będzie przeszkadzać i przyjedzie,choć może mieć obawy,jeśli będzie po raz pierwszy,że będą tam przedstawiane doktryny danego kościoła w sposób zachęcający by je przyjąć.
Oczywiście,miejsce neutralne byłoby najlepsze,ale pewnie to się wiąże z pewnymi niedogodnościami i z kosztami dla organizatorów tych spotkań.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 25, 2017 4:31 am

Niektórzy byli świadkowie i ci na wylocie mogą po prostu się obawiać, że konferencję organizują np. Baptyści w celu szukania nowych wyznawców. Niestety takie zdanie i obawy już nieraz słyszałem z ust byłego świadka.
Teoretycznie to nie jest złe pod warunkiem, że dany zbór jest "zdrowy". Osobiście jeszcze nie słyszałem aby jakiś świadek odszedł z organizacji i zaraz potem znalazł się w zborze protestanckim i tam pozostał. Zazwyczaj jest to pielgrzymka od zboru do zboru i czasami komuś udaje się w jakimś pozostać na stałe. Są to jednak rzadkie przypadki. Byli świadkowie dogadują się najlepiej z innymi byłymi świadkami. Tak po prostu jest.
Moim zdaniem należy unikać niepotrzebnych powodów do obaw lub podejrzeń.
Organizatorzy tej konferencji mają na celu przyprowadzenie ludzi do Chrystusa i wiem na 100%, że nic innego się za tym nie kryje. Po prostu w tym roku tak jakoś wyszło, bo rozmawiałem z nimi na ten temat już w marcu.

christianinroman

Postautor: christianinroman » pt maja 26, 2017 7:06 pm

W moim przypadku tak było, że małżeństwo chrześcijan zaprosiło mnie do zboru zielonoświątkowego, a wcześniej nie szukałem jakiegokolwiek zboru ewangelicznego. Poszedłem, i zostałem.

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”