Konferencja Apollos - 10 czerwca 2017 - Poznań

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Awatar użytkownika
Ann78

Re: Konferencja Apollos - 10 czerwca 2017 - Poznań

Postautor: Ann78 » pn cze 12, 2017 2:51 pm

Natan pisze:
Ann78 pisze:Piękny, Boży czas. Wykłady, modlitwy, uwielbienie Boga, świadectwa.
Bardzo gościnny zbór Kosciola Baptystycznego w Poznaniu. Przygotowali posiłek, poprowadzili uwielbienie, pastor podzieli się z nami wzruszającym świadectwem.

Sporo ludzi, ciekawe i budujące rozmowy.
Myślę. ze jak tylko będą materiały, ktoś wrzuci na forum.
Z naszej wspólnoty przyjechali także chrześcijanie, którzy nie byli nigdy SJ i wyjechali bardzo zbudowani.
Wielu SJ otwiera swe serce dla Pana.
Chwała Bogu!

Drodzy Forumowicze,

Potwierdzam opinię Ann w całej rozciągłości.

Szczególnie poruszyło mnie świadectwo, w którym nasz brat, Janek wyraził swą płynącą z miłości troskę o zbawienie swojej mamy, która jest Świadkiem Jehowy. Miał łzy w oczach. Mówił też o tym, jak kieruje nim Duch Boży - podał konkretny przykład.

Zbudowało mnie słowo br. Sebastiana, który mówił na temat "I co dalej?", czyli co dalej po wyjściu z organizacji. Cenne rady i spostrzeżenia.

Nagrania audio są już w obróbce u akustyka. Chyba najpóźniej jutro podzielę się linkiem do nich.

Cieszę się, Bracie Natanie,
dziękuję też za piękny wykład mówiący o wierze i wiedzy.
Pozdrawiam serdecznie,
A

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt cze 13, 2017 10:12 pm

xanadu pisze:Mogę wiedzieć ile osób było na tej waszej konferencji ? ;)

Statystyki statystyki statystyki... To czemu SJ poświęcają sporo uwagi jakby to miało jakieś znaczenie...

Dzisiaj w rozmowie z przemiłymi niemieckimi SJ Andreą i Elwirą które wspaniale mnie ugościły też padły liczby... Liczba ochrzczonych w skali roku na przykład... Chlubiły się tym osiągnieciem... ponad 260 tys.nowo ochrzczonych w 2016 roku.
Wskazałam im jednak,że to nic nadzwyczajnego,bo na przykład u ewangelicznych chrześcijan w skali świata wzrost jest o wiele większy , a nie opracowują oni tak skrupulatnie terenu jak SJ... W porównaniu z nimi SJ wypadają słabo...Ich jest ok. 8 milionów a ewangelicznych w samej Europie 18 milionów...
W ogóle wiele tematów było poruszanych...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Natan

Postautor: Natan » czw cze 15, 2017 11:17 am

Oto link do nagrań z konferencji w Poznaniu:

http://chomikuj.pl/Kochany_synek/Konferencje+o+*c5*9awiadkach+Jehowy/Konferencja+Apollos+2017+-+Pozna*c5*84

Przepraszam za nie najlepszą jakość nagrań, ale zarówno dyktafon jest słaby, jak i akustyka sali była niedobra. Ale można wszystko zrozumieć. Miłego słuchania i zbudowania.

Proszę o uwagi i komentarze do świadectw i wykładów.

Moja uwaga: w jednym ze świadectw siostra powołała się na materiał skrajnego adwentysty dnia siódmego, Waltera Veitha (nie wymieniając go z nazwiska), jakoby Russell był masonem. Problem w tym, że Veith zarzuca to różnym osobom i nie można mu do końca wierzyć. Na niektóre swe wnioski ma potwierdzenie, na inne nie przytacza żadnych źródeł. Wiele zborów adwentystycznych zamknęło swe progi przed Veithem, bo uznano go za niewiarygodnego mówcę.

Natan

Postautor: Natan » pn cze 19, 2017 5:26 am

Drodzy Forumowicze,

Są już nagrania video z konferencji Apollos. Oto link:

http://apollos.org.pl/Posts/Index/konferencja-2017

Życzę Wam błogosławionego dnia i tygodnia.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Natan

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”