Manifestacja

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
Edward73

Manifestacja

Postautor: Edward73 » wt mar 28, 2017 11:17 am

26 marca we Wrocławiu odbyła się manifestacja przeciwko praktykom Strażnicy.W spotkaniu wzięło udział kilkunastu byłych świadków Jehowy ,chcieli w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec polityki Strażnicy .Nie celowała ona w żadną osobę ,to pokojowe wyrażenie opinii .Myślę ,że ludzie powinni wiedzieć kto w sobotę puka do ich drzwi.
https://www.youtube.com/watch?v=msJydX6Xqpw
https://www.youtube.com/watch?v=BKtOcnQ6jg0
https://www.youtube.com/watch?v=gcdxlrwxB7I

Awatar użytkownika
morwa

Re: Manifestacja

Postautor: morwa » wt mar 28, 2017 2:30 pm

Edward73 pisze:.Myślę ,że ludzie powinni wiedzieć kto w sobotę puka do ich drzwi.

Dlaczego w sobotę?
To oni chodzą teraz po domach tylko w soboty?
Za moich czasów głosiło się każdego dnia... :)
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

christianinroman

Postautor: christianinroman » wt mar 28, 2017 7:04 pm

Już nie chodzą tylko stoją z literaturą na stoiskach. Teraz chodzą prawdziwi uczniowie, chociaż jest im ciężko bo po tamtej stronie kojarzą ich że świadkami. Ale u Boga wszystko jest możliwe i to Ewangelia jest żywa i skuteczna a nie protesty.

bernard

Postautor: bernard » śr mar 29, 2017 5:18 am

Christianinroman
Teraz chodzą prawdziwi uczniowie,

Tzn ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr mar 29, 2017 6:39 am

Teraz chodzą prawdziwi uczniowie, chociaż jest im ciężko bo po tamtej stronie kojarzą ich że świadkami.

Głoszenie dawną metodą ŚJ należy wśród Ewangelicznych do rzadkości. Opowiesz coś więcej ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr mar 29, 2017 6:54 am

bernard pisze:Christianinroman
Teraz chodzą prawdziwi uczniowie,

Tzn ?

Czasami widzę głoszących mormonów ale to nie ich Roman miał na myśli jak mniemam. ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr mar 29, 2017 10:27 am

christianinroman pisze:Już nie chodzą tylko stoją z literaturą na stoiskach. Teraz chodzą prawdziwi uczniowie, chociaż jest im ciężko bo po tamtej stronie kojarzą ich że świadkami. Ale u Boga wszystko jest możliwe i to Ewangelia jest żywa i skuteczna a nie protesty.

... chodzą, chodzą i po domach :) ... a Ci prawdziwi uczniowie, o których piszesz to kto, bo z ewangelicznych nie widziałam. Faktem jest, że gdy się rozmawia z ludźmi kojarzą nas ze świadkami Jehowy. No cóż świadkowie wypracowali sobie taką opinię, nie bacząc na to czy ich ktoś przyjmie do domu czy wypędzi nawet z miotłą ;) .....w tym widoczna jest ich wiara i posłuszeństwo względem CK.

christianinroman

Postautor: christianinroman » śr mar 29, 2017 1:02 pm

Ilyad. Chodzę metodą świadków i proponuję ludziom NT mówiąc że jestem od Jezusa. Już kilka osób od świadków poznałem i modlę się o nich. Mam też traktaty które zostawiam ludziom ku zastanowieniu się.

bernard

Postautor: bernard » śr mar 29, 2017 1:16 pm

A co to za traktaty , o czym ?

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr mar 29, 2017 7:15 pm

christianinroman pisze:Ilyad. Chodzę metodą świadków i proponuję ludziom NT mówiąc że jestem od Jezusa. Już kilka osób od świadków poznałem i modlę się o nich. Mam też traktaty które zostawiam ludziom ku zastanowieniu się.

Tylko były świadek Jehowy może tak ewangelizować,ma wprawę. Może to być dobra metoda wśród nowych sąsiadów, kiedy to zmieniamy miejsce zamieszkania i chcemy aby nas poznano. Czy miałeś jakieś nieprzyjemności z tego tytułu, że zachodzisz do domów nie zapraszany? Te osoby od świadków wiedzą, że jesteś "byłym"? Rozmawiali z Tobą?
Też jestem ciekawa tych traktatów, jest szansa abyś wrzucił na forum dla rozeznania albo w prywatnym mailu? :)

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”