Manifestacja

Zapraszamy do zamieszczania informacji na temat wszelkiego rodzaju zjazdów chrześcijańskich na terenie Polski, które mają związek z tematem forum.
christianinroman

Re: Manifestacja

Postautor: christianinroman » czw mar 30, 2017 8:18 pm

Jeszcze nie miałem przykrości z powodu odwiedzania ludzi w ich domach. Gdy widzą w ręku moim Nowy Testament i słyszą że nie jestem od jehowych, to grzecznie podziękują lub przyjmą.
Bardzo ciekawe są sytuacje gdy ludzie widzą, że nie ,, wciskam " im literatury lecz mogą otrzymać w prezencie Słowo Boże. Gdy znajdę w bazie ten traktat to podeślę.

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw mar 30, 2017 9:02 pm

Niech Ci Drogi Bracie Bóg błogosławi w tej pracy. Każdy sposób na dotarcie do ludzi ze Słowem Bożym jest dobry. :) Masz jakichś pomocników ze zboru ?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw mar 30, 2017 9:35 pm

...przy okazji podzielę się czymś z Wami. Byłem miesiąc temu na Ukrainie (Zaporoże) na zaproszenie uczestnictwa w konferencji byłych, nawróconych więźniów i kapelanów więziennych. Jechałem z przyjacielem z Ukrainy, który działa w Warszawie jako uliczny ewangelista. Już w pociągu byłem ubłogosławiony społecznością z wierzącymi braćmi, którzy jechali w przedziale obok. Byłem świadkiem potężnego, Bożego działania ! Bracia ewangelizowali kobietę ok. 47 lat, jadącą z nimi w przedziale. Z początku starała się ignorować ich próby nawiązania rozmowy o Bogu z "grobową" miną. Po kilku godzinach zaczęła kiwać głową i uśmiechać się kącikiem ust. Kiedy jednak bracia zaczęli świadczyć o Bożej mocy w ich życiu, zaczęła słuchać...Po pewnym czasie będąc pod działaniem Ducha Świętego, który nawiedził to miejsce z potężną siłą, zaczęła płakać i prosić o modlitwę za swojego siostrzeńca, który zaczął brać narkotyki. Pomodliliśmy się wszyscy i jeden z braci zapytał ją czy nie chciałaby byśmy za nią samą się pomodlili i zapytał gdzie chciałaby spędzić wieczność, z Bogiem czy w oddaleniu od Niego. Wówczas zaczęła jeszcze mocniej płakać i wyznała że JEST CÓRKĄ WIERZĄCEJ MATKI, KTÓRA od lat NIEUSTANNIE mówiła jej że "ty musisz się nawrócić!". Brat zapytał jej: " widzisz jaki Bóg jest dobry ? Ty zaponiałaś o Nim, ale On nie zapomniał o tobie..", ktoś inny dodał: "wiele w ciebie zainwestował...". Kobieta zastała w tymże pociągu przyprowadzona do Boga i prosiła na głos by Jezus przebaczył jej grzechy i stał się jej zbawicielem. Po modliwie miała twarz SZCZĘŚLIWEGO CZŁOWIEKA. Otrzymała Biblię i jeden z braci zapytał ją: " czy pójdziesz do kościoła jak wrócisz do domu ?". "Nie tylko pójdę, ale POBIEGNĘ !". Chwała Bogu za Jezusa, dobrego pasterza, który dla jednej, zgubionej owcy wsiada do pociągu i jedzie na drugi koniec kraju, by ją ratować !

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt mar 31, 2017 4:23 am

Piękne :)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt mar 31, 2017 7:56 am

Amen. Chwała Bogu!

bernard

Postautor: bernard » pt mar 31, 2017 8:35 am

:)

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt mar 31, 2017 10:22 am

Ilyad pisze:... Chwała Bogu za Jezusa, dobrego pasterza, który dla jednej, zgubionej owcy wsiada do pociągu i jedzie na drugi koniec kraju, by ją ratować !

Amen, :)

Brakuje nam takich świadectw. W zasadzie wiele osób podzieliło się swoim świadectwem nawrócenia, ale życie płynie dalej i nie wierzę, że nic Bożego nie dzieje się w naszym życiu. Może to uważamy za nieistotne, bo taka jest proza życia, ale każda relacja, długa czy krótka, jakaś myśl, może być zbudowaniem.

Ilyad pisze:Niech Ci Drogi Bracie Bóg błogosławi w tej pracy. Każdy sposób na dotarcie do ludzi ze Słowem Bożym jest dobry. Masz jakichś pomocników ze zboru ?

Tak Romanie ja też Ci życzę prowadzenia Bożego w Jego dziele zbawczym, jak i Wszystkim, którzy dokładają cegiełkę w sianiu i podlewaniu Słowa Bożego :) .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz kwie 02, 2017 3:59 pm

Edward73 pisze:26 marca we Wrocławiu odbyła się manifestacja przeciwko praktykom Strażnicy.W spotkaniu wzięło udział kilkunastu byłych świadków Jehowy ,chcieli w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec polityki Strażnicy .Nie celowała ona w żadną osobę ,to pokojowe wyrażenie opinii .Myślę ,że ludzie powinni wiedzieć kto w sobotę puka do ich drzwi.
https://www.youtube.com/watch?v=msJydX6Xqpw
https://www.youtube.com/watch?v=BKtOcnQ6jg0
https://www.youtube.com/watch?v=gcdxlrwxB7I

Witam Cię Edwardzie.
Uważam , że ta pokojowa manifestacja jest dobra inicjatywa ku przestrodze dla innych ; są to ludzie skrzywdzeni przez ostracyzm , przykre jest to kiedy rodzic mówi do dziecka : "nie chcę Cię więcej znać , nie chcę mieć z Tobą nic wspólnego" - tylko dlatego , że nie zgadzamy się z naukami ck , opuszczamy organizację - co nie znaczy Boga.
Jest to na prawdę bolesne kiedy najbliżsi odwracają się od nas , bolesne nawet jeżeli nie czuliśmy nawet wcześniej jakiś szczególnych więzi ...... , ale kiedy rodzic w ten sposób mówi do swojego dziecka - nie życzę nikomu.....

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz kwie 02, 2017 4:04 pm

P.S. Ludzie Ci nie są obojętni na świat / na innych ludzi którzy nie wkroczyli jeszcze w szeregi organizacji i dlatego też wyszli z taką inicjatywa aby ostrzec innych przed ewentualnym cierpieniem w przyszłości.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn kwie 03, 2017 6:54 am

christianinroman pisze:Już nie chodzą tylko stoją z literaturą na stoiskach. Teraz chodzą prawdziwi uczniowie, chociaż jest im ciężko bo po tamtej stronie kojarzą ich że świadkami. Ale u Boga wszystko jest możliwe i to Ewangelia jest żywa i skuteczna a nie protesty.

Edward pisze:W spotkaniu wzięło udział kilkunastu byłych świadków Jehowy ,chcieli w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec polityki Strażnicy .Nie celowała ona w żadną osobę ,to pokojowe wyrażenie opinii

Dobrze, że była to pokojowa manifestacja. W taki sposób niektórzy byli świadkowie pragnęli poinformować media i społeczeństwo o tym co dzieje się za kulisami organizacji. Oczywiście taka 'akcja" nie podoba się obecnym, aktywnym Świadkom Jehowy, bo nie wolno źle o Nich mówić.
Dziwne zatem jest, że sami nie siedzą cicho, jak zostaje ograniczana Ich wolność i piszą protestacyjne listy do Prezydenta Putina.
Wolno tym, wolno i tamtym ;) :)

Wróć do „Zjazdy, konferencje i spotkania”