Apollos

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Datsun

Apollos

Postautor: Datsun » śr wrz 16, 2015 6:50 pm

Witam
Jeśli ktoś z Was nie miał wcześniej do czynienia z grupą chrześcijan pod nazwą "Apollos" to zapraszam do odwiedzenia strony:

http://www.apollos.org.pl/

Bracia, którzy tworzą tę grupę organizują cykliczne zjazdy dla Świadków Jehowy oraz tych, którzy już nimi nie są w celu nawiązywania współpracy, pomagania potrzebującym oraz głoszenia Ewangelii. Wspaniała robota ! :)

Natan

Re: Apollos

Postautor: Natan » wt wrz 22, 2015 5:57 pm

Datsunie,

Podzielam Twoje zdanie, i cenię sobie fakt, że na tych spotkaniach nie ma agitacji do jakiegoś kościoła czy wyznania. Byli Świadkowie czują się tam komfortowo, o ile nadal są zainteresowani poznawaniem Boga i Chrystusa. Jest to bowiem inicjatywa zorientowana na ludzi szukających Boga i mających szacunek dla Biblii.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » pt lip 27, 2018 3:53 pm

Wszystko ,,ładnie" ale z wypowiedziami że jest to grupa ponadwyznaniowa bardzo bym polemizował.
Otóż wielokrotnie przez okres kilku lat byłem przez jedną osobę z w/w grupy namawiany w sposób bardzo namolny aby chodzić na nabożeństwa do jednego z kościołów w moim mieście.
Stało się to natręctwem nie do zniesienia do tego stopnia że choć w tymże kościele byłem ze trzy razy to nie chcę mieć z nim nic wspólnego.
Drodzy bracia, a może warto by tak przystopować w nabijaniu denominacjom członków a zająć się ewangelizacją?
Oczywiście pod moim postem znajdą się wpisy że to nie prwda... Może sami ich spytacie zamiast zamiatać pod dywan?
Chrystus - Tak
Kolesiostwo - NIE

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt lip 27, 2018 4:12 pm

Podzielam zdanie Datsuna i Natana. Znam Braci z Apollosa od lat - wspaniali, poświęcający swój czas i pieniądze, aby nieść Chrystusa Świadkom Jehowy. Gorąco polecam!

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob lip 28, 2018 7:11 am

Natan pisze:Datsunie,

Podzielam Twoje zdanie, i cenię sobie fakt, że na tych spotkaniach nie ma agitacji do jakiegoś kościoła czy wyznania. Byli Świadkowie czują się tam komfortowo, o ile nadal są zainteresowani poznawaniem Boga i Chrystusa. Jest to bowiem inicjatywa zorientowana na ludzi szukających Boga i mających szacunek dla Biblii.

Tak, było to podkreślone nawet na ostatniej konferencji w Gdańsku, ponieważ pojawiały się na konferencjach osoby z kościołów i zachęcały (mówiąc delikatnie) do swojej wspólnoty. Po wyjściu z organizacji przede wszystkim należy skupić się na czytaniu i rozważaniu Słowa, bo broszurek i ulotek, a także wszelkiej literatury mieliśmy multum i przez pryzmat tychże ewentualnie "czytaliśmy" Biblię. Poza tym nawet szczerzy wierzący z innych wspólnot nie rozumieją, że byli świadkowie w pierwszej kolejności szukają kontaktu z byłymi świadkami ze względu na wspólną przeszłość, później jak już "okrzepną" z emocji, chcą poznawać innych wierzących. Jednak niektórzy zatrzymują się na etapie wyjścia z organizacji, mają niekiedy oczekiwania aby Im poświęcać czas i "dyskutować" nad złem jakie Ich spotkało, a najlepiej tylko razem spędzać czas, zamykając się na wierzących z innych wspólnot. Nie rozwijają się, nie idą za Panem Jezusem Chrystusem, chcą być "nowymi" w "starych odzieniu" :) ....tak się nie da.

Grzes55555 pisze:Wszystko ,,ładnie" ale z wypowiedziami że jest to grupa ponadwyznaniowa bardzo bym polemizował.
Otóż wielokrotnie przez okres kilku lat byłem przez jedną osobę z w/w grupy namawiany w sposób bardzo namolny aby chodzić na nabożeństwa do jednego z kościołów w moim mieście.
Stało się to natręctwem nie do zniesienia do tego stopnia że choć w tymże kościele byłem ze trzy razy to nie chcę mieć z nim nic wspólnego.
Drodzy bracia, a może warto by tak przystopować w nabijaniu denominacjom członków a zająć się ewangelizacją?
Oczywiście pod moim postem znajdą się wpisy że to nie prwda... Może sami ich spytacie zamiast zamiatać pod dywan?
Chrystus - Tak
Kolesiostwo - NIE

Grześ, też znam te osoby, nie wiem o kim piszesz, ale nie zauważyłam aby ktoś nachalnie, przynajmniej mnie, namawiał do chodzenia na nabożeństwa. Wręcz przeciwnie, Ci Bracia mieli o mnie troskę. Według mnie wpadłeś w drugą skrajność, odizolowałeś się, a z tej pozycji to można tylko narzekać na wszystkich ( sorry). Same oczekiwania, ale nic z siebie, jak mamy się budować i innych? Wszędzie źle? Jakby co, możesz utworzyć własną grupę w domu i zapraszać do siebie. Żeby zająć się ewangelizacją, to owszem mówimy o Chrystusie i chcemy do Niego prowadzić, ale zbory Pańskie były od początku, gdzie chrześcijanie się spotykali, także w domach,ale i tam też się czasem działo, że aż wstyd mówić, chociażby przykład Koryntian. Dopóki będziemy w ciele, mamy się znosić w miłości, a ciągłe nasze utyskiwania, zniechęcą niejednego i wcale się nie dziwię.Z tym kolesiostwem to przesadzasz, no chyba, że tak postrzegasz braci w wierze :( .Łatwiej być obserwatorem, jak widzę... ;) .

Ann78 pisze:Podzielam zdanie Datsuna i Natana. Znam Braci z Apollosa od lat - wspaniali, poświęcający swój czas i pieniądze, aby nieść Chrystusa Świadkom Jehowy. Gorąco polecam!

Mam takie samo zdanie w tym temacie :) .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 28, 2018 12:33 pm

Na ostatniej konferencji pojawiły się jakieś broszurki ze wskazaniem jakiejś społeczności ale brat Sebastian od razu kazał je zabrać. :)
Moim zdaniem to są zdecydowanie ponadwyznaniowe konferencje i działalność ale co najważniejsze -chrześcijańskie.
Bracie Grzesiu! :) Jak ktoś jest natarczywy to mu to po prostu powiedz. Może się czegoś z tego nauczy ;)

korba

Postautor: korba » sob lip 28, 2018 5:09 pm

Datsun pisze:Na ostatniej konferencji pojawiły się jakieś broszurki ze wskazaniem jakiejś społeczności ale brat Sebastian od razu kazał je zabrać. :)

Czyli... nie ma się co chwalić ilością obecnych, gdyż są tam tacy, którzy chcą 'zwerbować' do swojej sekty, czyli przyszli NIESZCZERZE!
Moim zdaniem to są zdecydowanie ponadwyznaniowe konferencje i działalność ale co najważniejsze -chrześcijańskie.

Nie byłbym taki pewien!
Mam kilka pytań:
1. Czy organizujący spotkanie uwzględniają w jakimś punkcie pytania obecnych?
2. Czy pytającego ocenia się, czy na podstawie jego pytania jest 'chrześcijaninem'?
3. Co to znaczy: 'konferencja i działalność chrześcijańska'?
korba

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob lip 28, 2018 5:54 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Na ostatniej konferencji pojawiły się jakieś broszurki ze wskazaniem jakiejś społeczności ale brat Sebastian od razu kazał je zabrać. :)

Czyli... nie ma się co chwalić ilością obecnych, gdyż są tam tacy, którzy chcą 'zwerbować' do swojej sekty, czyli przyszli NIESZCZERZE!

Nie byłbym taki pewien!
Mam kilka pytań:
1. Czy organizujący spotkanie uwzględniają w jakimś punkcie pytania obecnych?
2. Czy pytającego ocenia się, czy na podstawie jego pytania jest 'chrześcijaninem'?
3. Co to znaczy: 'konferencja i działalność chrześcijańska'?
korba

Konferencja jest otwarta, każdy może przyjść, zapraszam w przyszłym roku, sam zobaczysz :)
Tak krótko.
1. Tak, są pytania obecnych i udzielane odpowiedzi, nie zawsze z podium, także w przerwie,ale każdy może pytać.
2.Nikt nikogo nie ocenia, ostatnio był pan katolik, trochę czepliwy ;), spotkanie jest organizowane przede wszystkim dla świadków Jehowy, obecnych, byłych, ewentualnie zainteresowanych.
3.Konferencja to odpowiednik dawnych konwencji u świadków, dziś pod nazwą kongres, wiesz jak to wygląda. Działalność chrześcijańska to m.in. ewangelizacja.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 28, 2018 7:19 pm

korba pisze:

O czym Ty piszesz, Korbo? Jakiej "sekty"? :shock:

Nieszczerze owszem to ktoś na pewno przyszedł i nawet pisywał na naszym forum ale to nie ma związku z tymi broszurami.
Skoro konferencja ponadwyznaniowa to żadnych broszurek ze wskazywaniem jakiejś społeczności religijnej.

Wróć do „Polecane strony internetowe”