Blog Refleksje ucznia Jezusa

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Natan

Blog Refleksje ucznia Jezusa

Postautor: Natan » pt lut 26, 2016 3:14 pm

Polecam Waszej uwadze ciekawy blog, prowadzony przez brata Jakuba:

http://refleksje-ucznia-jezusa.bloog.pl/?smoybbtticaid=6168d1

Możecie się nie zgodzić z niektórymi jego poglądami, ale warto zapoznać się chociaż z niektórymi jego przemyśleniami, gdyż jest on niezależnym poszukiwaczem prawdy. Nie głosi jakichś chorych wymysłów, ale szczerze dąży do coraz lepszego poznania nauki apostolskiej. Osobiście odniosłem pożytek z pewnych jego rozważań. Stara się pieczołowicie przedstawiać solidną argumentację biblijną.

Korespondowałem z nim trochę i muszę przyznać, że jest to brat, który nie chce iść na kompromis z groźnymi herezjami, na które dzisiaj patrzy się przez palce w niektórych kościołach ewangelicznych. Robi się to w imię pragmatycznych celów: "No, bo jest nas mało, więc tolerujmy różne nauki, nawet te błędne, bo w kupie raźniej". Jedyne, co mogę zarzucić temu bratu, to fakt, że czasami dochodzą u niego do głosu emocje, gdy pisze o rażących błędach. Ale i apostoł Paweł pisał czasem ostro, np. mówiąc, żeby zwolennicy narzucania obrzezania chrześcijanom się wykastrowali: "Niechby do końca okaleczyli się ci, co sieją wśród was zamęt" (Galatów 5:12, Biblia Paulistów).

Ilyad

Re: Blog Refleksje ucznia Jezusa

Postautor: Ilyad » sob lut 27, 2016 6:47 pm

Brata Jakuba znam osobiście i całą jego rodzinę. Kiedyś Bóg skrzyżował nasze drogi. Jego światopogląd ewoluuje, ale na szczęście we właściwą stronę. Także nieraz skorzystałem z jego rozważań bracie Natanie. Niech go Bóg błogosławi. Cieszę się że jego blog jest wciąż rozwijany.

Wróć do „Polecane strony internetowe”