Archiwum Towarzystwa Strażnica

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78

Archiwum Towarzystwa Strażnica

Postautor: Ann78 » śr kwie 06, 2016 10:13 pm

Cytat ze strony:

"Strona ta powstała w celu zgromadzenia publikacji i innych materiałów Towarzystwa Strażnica w jednym miejscu, w sposób skatalogowany i łatwy do przeszukiwania.

Być może zastanawiasz się po co tworzyć kolejną stronę internetową, skoro istnieje już strona jw.org? Ponieważ na tej stronie znajdziesz materiały, których próżno szukać na oficjalnej stronie Świadków Jehowy:

Listy do starszych zboru
Podręcznik starszych "Paście trzodę Bożą"
Starsze publikacje (wydane przed rokiem 2000)
Inne materiały niedostępne dla głosicieli
Wierzymy w prawdę i przekazywanie rzetelnych, kompletnych informacji. Jeśli się w coś wierzy, trzeba poznać wszystkie dostępne fakty, inaczej można zostać zwiedzionym. Właśnie dlatego powstało Archiwum Towarzystwa Strażnica."

Link do Archiwum:
http://wtsarchive.com/

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Archiwum Towarzystwa Strażnica

Postautor: Datsun » czw kwie 07, 2016 4:20 am

Interesująca i z pewnością pożyteczna strona.
Nie wiesz Aniu kto to prowadzi?
Bardzo często "pluje się" na organizację i Strażnicę starając się obalić wiarę świadków Jehowy ale w zamian oferuje się uroki tego świata i jak to sami mówią "normalne życie" nie wspominając nic o nawróceniu i wierze w Pana Jezusa.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw kwie 07, 2016 7:32 am

To prawda co napisałeś. Także nad tym ubolewam. Widać że to jakaś świeża inicjatywa ale jak na moje ma to raczej wymiar czysto intelektualny.
Inaczej była by już jakaś wzmianka o konkretnych celach i pobudkach a nie tylko samym "zwiedzeniu". Można wysadzić świadka ale co dalej ? Nikt już nie bierze odpowiedzialności za to gdy skupia się głownie na walce z WTS.

Ponadto myślę (cały ja - sorry), że nadużywają nazwy z której może wypływać wniosek że jest to Archiwum Towarzystwa Strażnica prowadzone przez samo WTS, a to już sprawa poważniejsza. Powinni to zmienić na choćby Archiwum Publikacji Towarzystwa Strażnica.

Ale to tylko moje takie tam ... dywagacje.

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw kwie 07, 2016 11:11 am

Widać że to jakaś świeża inicjatywa ale jak na moje ma to raczej wymiar czysto intelektualny.
Inaczej była by już jakaś wzmianka o konkretnych celach i pobudkach a nie tylko samym "zwiedzeniu". Można wysadzić świadka ale co dalej ? Nikt już nie bierze odpowiedzialności za to gdy skupia się głownie na walce z WTS.

Dokładnie bracie. Prawda może uleczyć, ale też zabić. Ludzi wychodzących z Organizacji nie można pozostawić bez konkretnej alternatywy.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt kwie 15, 2016 7:36 pm

Oczywiście, zgadzam się z Wami w pełni :) .
Z tego, co zrozumiałam, strona ta zawiera różne dokumenty, skany Strażnic, itp.
To też jest potrzebne. Tym bardziej, że brak tego typu dowodów może być problemem w dyskusji np. nt zmiennych nauk SJ.
Sami wiecie, że rzadko się zdarza, żeby nawróceni do Chrystusa SJ trzymali stare czasopisma, zazwyczaj je wyrzucają, przynajmniej tak zrobili ci, których znam ;) .
Pozdrawiam Was!

Zibi

Postautor: Zibi » sob kwie 16, 2016 5:22 pm

Ann78 pisze:Oczywiście, zgadzam się z Wami w pełni :) .
Z tego, co zrozumiałam, strona ta zawiera różne dokumenty, skany Strażnic, itp.
To też jest potrzebne. Tym bardziej, że brak tego typu dowodów może być problemem w dyskusji np. nt zmiennych nauk SJ.
Sami wiecie, że rzadko się zdarza, żeby nawróceni do Chrystusa SJ trzymali stare czasopisma, zazwyczaj je wyrzucają, przynajmniej tak zrobili ci, których znam ;) .
Pozdrawiam Was!

Czy zmiana zdania to coś złego? Czy dążenie do prawdy, jej odkrywanie to coś złego? Nawet apostołowie czasem wyciągali złe wnioski.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob kwie 16, 2016 6:01 pm

Gdy ktoś mówi, że jest "jedynym kanałem łączności z Bogiem" i jednocześnie zmienia sobie wykładnię Biblii jak chce i kiedy chce, to nie jest to robieniem z ludzi przysłowiowych "baranów"?
Ciężko czasami nadążyć w tym szaleństwie. Miliony ludzi czyta jednego dnia Strażnicę i automatycznie musi zmienić swoje wierzenia, bo "nowe światło". Jednego dnia nauczało się, że np. Sodomici zmartwychwstaną, a drugiego że jednak nie. Pamiętam, że ciężko było ogarnąć którą książkę wypada spalić, a którą zostawić, bo obie wyglądały identycznie ("Żyć wiecznie...").
Zibi, Ciebie naprawdę to nie zastanawia...? :?

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob kwie 16, 2016 6:31 pm

Tak sobie dziś z żoną rozmawiamy: z jednej strony "niewolnik" cyt."nie rości sobie prawa do nieomylności", a z drugiej twierdzi że jest jakimś tajemniczym cyt. "kanałem łączności z Bogiem". Jedno wyklucza drugie. Ciekawi mnie jak oni sami układają to sobie w głowach.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob kwie 16, 2016 7:30 pm

Zibi pisze:Czy zmiana zdania to coś złego? Czy dążenie do prawdy, jej odkrywanie to coś złego? Nawet apostołowie czasem wyciągali złe wnioski.

Jeśli zdanie zmieniają ludzie ... OK,mają do tego prawo,bo są omylni,błądzą,do doskonałości im daleko...szukają prawdy...można to zrozumieć...
Jeśli natomiast CZŁOWIEK wkłada w usta Boże proroctwa,które się nie spełniają,które zawodzą...to już jest to nie do przyjęcia...
Na str.4 Przebudzcie się do pewnego czasu była informacja że BÓG dał pewną obietnicę...
BÓG DAŁ...
CZYŻBY? Czytamy...
"CZASOPISMO TO UMACNIA ZAUFANIE DO OBIETNICY DANEJ PRZEZ STWÓRCĘ,ŻE ZANIM PRZEMINIE POKOLENIE PAMIETAJĄCE WYDARZENIA Z ROKU 1914,NASTANIE NOWY ŚWIAT,W KTÓRYM ZAPANUJE POKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO."
Taka informacja narobiła wiele szkód... ukazała Boga który albo nie wie,albo kłamie !!!

Obrazek
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » sob kwie 16, 2016 9:08 pm

Zibi pisze:Nawet apostołowie czasem wyciągali złe wnioski.

Zibi ale spróbuj to powiedzieć głośno pod adresem nauk CK w zborze :mrgreen:

Wróć do „Polecane strony internetowe”