Archiwum Towarzystwa Strażnica

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Archiwum Towarzystwa Strażnica

Postautor: Ann78 » pn kwie 18, 2016 1:56 pm

Datsun pisze:Ciężko czasami nadążyć w tym szaleństwie. Miliony ludzi czyta jednego dnia Strażnicę i automatycznie musi zmienić swoje wierzenia, bo "nowe światło". (...)
Zibi, Ciebie naprawdę to nie zastanawia...? :?

Bardzo chciałabym usłyszeć odpowiedź Zibiego i Koguta.
Co odpowiedzieliby na podobne pytanie czynni SJ, którzy są już w organizacji dostatecznie długo, aby doświadczyć "zmiany świateł" ?
Może ktoś z nich czyta to forum i mógłby odpowiedzieć?
Muszą to przecież jakoś sobie tłumaczyć?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

kogut

Postautor: kogut » pn kwie 18, 2016 2:46 pm

Ann78 pisze:Bardzo chciałabym usłyszeć odpowiedź (...) Koguta.

Co tu odpowiadać? Szaleństwem nazwał to Datsun. Jako czytelnik literatury świadków stojący z boku stwierdzam, że tych zmian nie jest tak dużo, aby nie nadążać. No bo niby w czym trudność? Świadkowie w tym siedzą więc i takie zmiany wyłapują automatycznie.
Wiele z tych zmian nie jest aż tak wielkich. Inne z kolei, tak naprawdę nie wpływają na codzienne życie świadka. No bo co się zmienia w życiu, gdy świadek wierzy, że niewolnikiem jest raczej ciało kierownicze w nie wszyscy pomazańcy, jak sądzono kiedyś? Nic.
Z drugiej strony, wielu świadków z ulgą przyjmuje pewne zmiany. Np. nowe zrozumienie wypowiedzi Jezusa o zmartwychwstaniu daje nadzieję i nie jest dogmatyczne jak wcześniej.
Świadkowie Jehowy z założenia, to grupa która koryguje zrozumienie. To jest wpisane w ich 'bycie świadkiem'.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn kwie 18, 2016 3:09 pm

kogut pisze:
Ann78 pisze:Bardzo chciałabym usłyszeć odpowiedź (...) Koguta.

Świadkowie Jehowy z założenia, to grupa która koryguje zrozumienie. To jest wpisane w ich 'bycie świadkiem'.

Kogucie,
Ok.korygować SWOJE zrozumienie .a korygować Boga robi różnicę..
Na sąsiednim wątku wykazałam że ŚJ włożyli w usta Boga pewne proroctwo (o pokoleniu), którego Bóg nigdy nie wypowiedział...
A potem to skorygowali...
W czyim imieniu to zrobili? Własnym czy Boga?
Jeśli we własnym ,to ośmielili się skorygować Najwyższego (!),a jeśli w Boga imieniu to zasugerowali że BÓG się pomylił...
Co Ty na to, bo wtedy mi nie odpowiedziałeś...
Jest to w porządku czy nie jest? KORYGOWAĆ BOŻE OBIETNICE...????
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn kwie 18, 2016 4:57 pm

Wciąż nie mogę uwierzyć w to co Kogut napisał.
Na innych suchej nitki nie zostawił a tu taaaka powściągliwości i wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn kwie 18, 2016 9:01 pm

kogut pisze:No bo niby w czym trudność? Świadkowie w tym siedzą więc i takie zmiany wyłapują automatycznie.
Wiele z tych zmian nie jest aż tak wielkich. Inne z kolei, tak naprawdę nie wpływają na codzienne życie świadka. No bo co się zmienia w życiu, gdy świadek wierzy, że niewolnikiem jest raczej ciało kierownicze w nie wszyscy pomazańcy, jak sądzono kiedyś? Nic.
Z drugiej strony, wielu świadków z ulgą przyjmuje pewne zmiany. Np. nowe zrozumienie wypowiedzi Jezusa o zmartwychwstaniu daje nadzieję i nie jest dogmatyczne jak wcześniej.

Tak uważasz, Kogucie?

A co, jeśli zmiany dotyczyły tak ważkich spraw, jak oddawanie czci, wielbienie i modlitwa do Pana Jezusa? "Nowe światła" w tym temacie nastąpiły przecież w latach pięćdziesiątych XX wieku.

A jak z końcem świata przepowiedzianym przez Strażnicę na rok 1975?
Ludzie wyprzedawali majątki, nie zawierali małżeństw, nie planowali powiększania rodziny, w ogóle rezygnowali z jakichkolwiek planów na przyszłość...
Myślisz, że to było dla nich bez znaczenia i - jak się wyraziłeś - "nie wpływało na ich codzienne życie"?

Trochę empatii, Kogucie :( .
Przykro słuchać takich wypowiedzi...

Napisałeś: "No bo co się zmienia w życiu"?
Odpowiadam: Wszystko.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Archiwista

Postautor: Archiwista » ndz kwie 24, 2016 6:47 pm

Datsun pisze:Interesująca i z pewnością pożyteczna strona.
Nie wiesz Aniu kto to prowadzi?

Ja prowadzę tę stronę. Dziękuję za miłe słowa :).
Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie samej strony, poszukuje konkretnych materiałów albo ma w swoich zasobach coś, co nadałoby się do umieszczenia w archiwum to zapraszam.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz kwie 24, 2016 6:56 pm

Witaj Archiwisto na naszym forum. :)
Cieszę się, że jesteś i jestem pewien, że wniesiesz wiele dobrego.
Może mógłbyś coś więcej o sobie napisać?
Pozdrawiam serdecznie.

Archiwista

Postautor: Archiwista » ndz kwie 24, 2016 9:22 pm

Co tu dużo pisać? Po wielu latach spędzonych w organizacji w końcu dane mi było dostrzec jej kłamstwa i manipulacje. Spędziłem setki godzin na wertowaniu wielu przekładów Biblii, nowych i starych publikacji Towarzystwa Strażnica, czytaniu opracowań. Zajęło mi to dużo czasu, bo wcześniej byłem całkowicie przekonany do swoich wierzeń. Dlatego też potrzebowałem bardzo silnych, konkretnych dowodów na to, że jest inaczej. W każdym razie podczas mojego "wybudzania się" brakowało mi miejsca, które skupiałoby najważniejsze materiały niedostępne dla szeregowego głosiciela (bo są za stare, albo "poufne") więc postanowiłem, że takowe stworzę. Co prawda do ideału jeszcze sporo brakuje, ale będę nad tym pracował :).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn kwie 25, 2016 3:56 am

Więc działaj, działaj! :)
Na forum są różne działy gdzie mógłbyś zamieszczać odpowiednie opracowania. Jeśli uważasz, że należałoby stworzyć jakiś nowy dział to daj znać. Chętnie to dla Ciebie zrobię ;)

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » pn kwie 25, 2016 6:07 am

Witaj Archiwisto

Życzę wytrwałości i odpowiednich ludzi na Twojej drodze którzy wesprą każde szlachetne i miłe Bogu działania,
mające na celu ukazanie prawdy tam gdzie jej nie ma.

Wróć do „Polecane strony internetowe”