JW POMOC

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Natan

Re: JW POMOC

Postautor: Natan » śr paź 19, 2016 4:47 pm

Jeszcze słówko o "odstępcach", którzy "oszukują i pozostawiają".

Mam wspaniałych Przyjaciół w Bydgoszczy, którzy są byłymi Świadkami. Tak kochających, wyrozumiałych, życzliwych, tolerancyjnych i pomocnych ludzi jak oni trudno spotkać. Moja Żona, która nigdy Świadkiem nie była, zawsze wraca od nich szczęśliwa. Taka panuje u nich w domu cudowna atmosfera.

Gdy przechodziłem poważne trudności, mogłem zawsze na nich liczyć. :)

Edward73

Postautor: Edward73 » śr paź 19, 2016 7:57 pm

Ja też rozmawiałem z Anitą i jak pisze Morwa czuje się lepiej jest szczęśliwa dobrzy ludzie ,którzy nie byli świadkami są dla niej życzliwi .Ma sąsiadów którzy podzielą się z nią tym czym mają .Anita mówi ,że przyniosą jabłuszka w koszyczku z kokardką itd. Jak widać ludzie z zewnątrz potrafią się zachować lepiej niż tzw bracia którzy powinni obdarzać miłością.Bóg jest Dobry jak widać na przykładzie nawet tych sąsiadów.Po napisaniu tego listu o odłączeniu Anita poczuła jakby kamień spadł jej z serca .To wspaniała Bogobojna rodzina wszyscy wspieramy ją modlitwą.

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr paź 19, 2016 9:13 pm

Dziękuję wszystkim za wsparcie Anity...dobrym słowem,modlitwą... :)
To działa...

Chwała Panu !
Może spróbuj zaprosić ją do nas na forum ?

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw paź 20, 2016 9:09 am

Edward, ludzie z zewnątrz potrafili i potrafią się zachować czasem lepiej od świadków. Tego nie dostrzegaliśmy albo nie chcieliśmy dostrzegać, bo to "świat" i zażyłości z ludźmi z poza zboru SJ nie były dobrze widziane. Owszem SJ zachowują się "poprawnie" do tzw. ludzi ze "świata" ,bo chcą ich pozyskać. Nie spotkałam się z sytuacją aby pogadali "ot tak sobie", zawsze wchodził element ewangelizacyjny, żeby to nie rozmawiać na "próżno", a nawet tzw. luźne rozmowy też coś o nas mówią, o tym kim jesteśmy, jak reagujemy na problemy innych, czy potrafimy płakać z innymi i radować się z innymi, niezależnie do jakiej społeczności religijnej ktoś należy.

Ja pracowałam w firmie w jednym dziale z naszymi "braćmi" ( 3 osoby). Gdy zmarł mój mąż, to koleżanki i koledzy, znajomi ze "świata", dzwonili w czym mi pomóc, pocieszali, organizowali pomoc, bo "Nasi" nie mieli czasu na zwykły telefon, nie mówiąc że nie przyszli nawet na pogrzeb (dali "dobre" świadectwo miłości dla obserwatorów ze "świata").

Cieszę się, że Anita nie jest sama, będziemy Ją wspierać jak wiele innych osób w potrzebie. Też do Niej chcę zadzwonić, bo chociaż dzielą nas kilometry, to w dzisiejszej dobie dobrej komunikacji ( telefon, internet ), można znaleźć chociaż parę minut aby pokrzepić i pocieszyć tych, którzy tego potrzebują.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw paź 20, 2016 9:17 am

Ja także rozmawiałam z Anitą. To wspaniała, odważna i szczera osoba, która chce podążać za Jezusem. Sama zauważyła pomniejszanie Go w organizacji i nie mogła już tego dłużej znieść. Chwała Panu za takich ludzi. Za nią, jesli Bóg pozwolił, zaczną się wybudzać następni Świadkowie, gdyż była bardzo lubiana w zborze i ludzie pytają dlaczego opuściła organizację.
Chwala Panu!

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw paź 20, 2016 9:21 am

Iskierko, bardzo bardzo słuszne i ważne są Twoje spostrzeżenia. Ludzie "ze świata", tak "nicniewarci" dla SJ, są często bardziej pomocni w potrzebie niż "bracia"...

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw paź 20, 2016 6:29 pm

Ann78, czy z mojego postu wynikało, że ludzie ze "świata" są "nic nie warci" dla SJ, bo tak nie napisałam. Napisałam tylko o konkretnej sytuacji w mojej pracy ( może niepotrzebnie), jaka mnie zabolała, bo przez 3 tygodnie byłam wtedy nieobecna i było mi smutno, że nikt nie zadzwonił z pracujących ze mną świadków. Info mieli chyba na bieżąco od koleżanki ze "świata", która co dzień dzwoniła. No cóż miałam pecha ;) ale kilka osób nie może przysłonić dobrych uczynków wielu innych.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt paź 21, 2016 6:42 am

Iskierko, złe mnie zrozumiałaś. Opierałam sie na własnych doświadczeniach, pisząc swój post...
Powiedz sama, co jestem warta dla SJ, jeżeli wie, ze nie chcę wstąpić do organizacji i mam inną niż on prawdę? Jestem przeznaczona na zagładę, czyż nie?
Czy warto pomagać takiemu człowiekowi ? (mam na myśli oczywiście siebie, tzn. ewentualną pomoc dla mnie, nie moją dla niego...)
P.S. Muszę uważać, żeby starannie dobierać słowa, żeby być dobrze zrozumiana.
Ostatnio zmieniony pt paź 21, 2016 10:10 am przez Ann78, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt paź 21, 2016 9:07 am

Eh, to wszystko zależy indywidualnie od każdego człowieka. Nie można generalizować ;)

Edward73

Postautor: Edward73 » pt paź 21, 2016 8:26 pm

Właśnie ludzie ze świata często pomogą podadzą rękę i porozmawiają jak tego potrzebujemy.Ja osobiście też doznałem pomocy od Katolików i to pomocy finansowej o którą nie prosiliśmy z moją żoną .Ludzie ,którzy nam pomogli po prostu wiedzieli jak bardzo beznadziejną mieliśmy sytuację i nam pomogli. Dobry Bóg zawsze nas wesprze jak się okazuje .Natomiast rodzina będąca świadkami nie zrobiła nic mało tego potrafili głowy odwracać na mój widok bo z innowiercą nie należy rozmawiać w , w tamtym czasie to było bardzo bolesne gdyż nie miałem jeszcze Jezusa w sercu dziś patrzę na to z innej perspektywy i modlę się o uwolnienie ich od obłędu w jakim się znajdują .

Wróć do „Polecane strony internetowe”