JW POMOC

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
morwa

Re: JW POMOC

Postautor: morwa » sob paź 15, 2016 11:03 am

Ann78 pisze:W Gdańsku jest też Misja Łaski. Nie wiem, czy są tam byli SJ, ale ludzie są bardzo otwarci, życzliwi i gorący dla Boga. Znam tę społeczność.

Dziękuję Ann... Przekażę to info tej siostrze...Miłego dnia :)
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob paź 15, 2016 2:03 pm

morwa pisze:
Ann78 pisze:W Gdańsku jest też Misja Łaski. Nie wiem, czy są tam byli SJ, ale ludzie są bardzo otwarci, życzliwi i gorący dla Boga. Znam tę społeczność.

:) ... przekaz tez pozdrowienia od nas. Miłego dnia :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob paź 15, 2016 7:45 pm

Ann78 pisze:
morwa pisze:

:) ... przekaz tez pozdrowienia od nas. Miłego dnia :)

Czy ta społeczność ochrzciłaby tę osobę bez konieczności członkostwa?
W większości religii chrzest z automatu przyłacza do zboru...
Tak jest u SJ,adwentystów,zielonoświątkowców,baptystów i w wielu jeszcze innych...
Pytam na jej prośbę...

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob paź 15, 2016 10:23 pm

Tak jest u SJ,adwentystów,zielonoświątkowców,baptystów i w wielu jeszcze innych...
Pytam na jej prośbę...

Fakt. Widzisz w tym coś złego ?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz paź 16, 2016 4:10 am

Ilyad pisze:
Pytam na jej prośbę...

Jeśli komuś to nie przeszkadza nie mam nic przeciwko... Każdy ma wybór,wg.własnego uznania i zrozumienia...
Ja osobiście uważam,tak jak wspomniana osoba że chrzest nie ma nic wspólnego z przynależnością do jakiejś społeczności...
Jeśli jakaś organizacja,religia czy społeczność warunkuje udzielenie chrztu od wstapienia w jej szeregi to sądzę,że się myli.
To krok bardzo osobisty... przymierze.. wiążące nas z Bogiem i Chrystusem ,a nie z danym ugrupowaniem.
Chrzest powinien być niezależny od wyboru zboru w którym chce się przebywać i realizować jako chrześcijanin.

Natan

Postautor: Natan » ndz paź 16, 2016 9:36 am

morwa pisze:
Ilyad pisze:
Pytam na jej prośbę...

Jeśli komuś to nie przeszkadza nie mam nic przeciwko... Każdy ma wybór,wg.własnego uznania i zrozumienia...
Ja osobiście uważam,tak jak wspomniana osoba że chrzest nie ma nic wspólnego z przynależnością do jakiejś społeczności...
Jeśli jakaś organizacja,religia czy społeczność warunkuje udzielenie chrztu od wstapienia w jej szeregi to sądzę,że się myli.
To krok bardzo osobisty... przymierze.. wiążące nas z Bogiem i Chrystusem ,a nie z danym ugrupowaniem.
Chrzest powinien być niezależny od wyboru zboru w którym chce się przebywać i realizować jako chrześcijanin.

Pastorzy czy starsi zborów chrześcijańskich nie powinni kierować się myśleniem "denominacyjnym". Podam negatywny i pozytywny przykład:
1) Mojemu znajomemu ex Świadkowi pastor jednego zboru baptystów powiedział, że jeśli ma być ochrzczony, to musi utożsamić się z baptystami. Dla mnie to strasznie ciasne myślenie. Nasza tożsamość jest w Chrystusie, a nie w wymyślonej przez ludzi nazwie czy w jakimś systemie.
2) Mój znajomy były ŚJ miał problemy z przyjęciem chrztu w jednym zborze. Był jednak w dobrych relacjach z kościołem ponaddenominacyjnym, którego starsi nie odmawiają chrztu nikomu, kto wykazuje owoce godne nawrócenia i wiarę w Pana Jezusa. Bracia ci chętnie go ochrzcili i jeszcze wspaniale ugościli. Byłem obecnym na tym wydarzeniu i nie ukrywam, że byłem tym bardzo zbudowany.

Natan

Postautor: Natan » ndz paź 16, 2016 9:48 am

Jeszcze kilka słów:

Jeśli macie dobre relacje z pastorami lub starszymi zborów ewangelicznych, to uświadamiajcie ich. Mówcie im, że byli Świadkowie są tak bardzo poranieni po swoim głębokim rozczarowaniu do organizacji, w której byli, iż bardziej pragną samego chrztu niż oficjalnego członkostwa.

Ciekawe podejście do sprawy członkostwa ma prowadzony przez misjonarzy amerykańskich Kościół Boży w Toruniu:

http://www.kosciolbozytorun.com/

Nie wymagają żadnego zapisywania się. Jak ktoś chodzi i jest w stanie podać wiarygodne świadectwo nawrócenia i wiary, to uznają go za swojego. Nie odmawiają chrztu, ale nie trzeba podpisywać żadnej deklaracji członkowskiej.

Bardzo wyrozumiale i w otwarty sposób podchodzi do kwestii członkostwa Kościół Dobrego Pasterza w Warszawie:

http://www.dobrypasterz.org.pl/start

Jest to, co prawda, społeczność o profilu kalwinistycznym, ale miałem z niektórymi z nich bardzo sympatyczne kontakty. Ich pastor jest Syryjczykiem, od lat mieszkającym w Polsce. Jego syryjska rodzina wiele lat temu nawróciła się z islamu do Chrystusa.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz paź 16, 2016 11:15 am

Dziękuję Natanie... Trafiłeś w sedno z tymi przemyśleniami...
Swiadkowie po odejściu z organizacji rzeczywiście często bywają tak poranieni,że nie myślą już o członkostwie w żadnej społeczności...
Trzeba im dać czas na wybór...
Wielu z nich odchodzi od wiary, staje się agnostykami,bądź ateistami...
Dlatego trzeba się cieszyć,że ktoś taki jak wspomniana przeze mnie osoba stara się pozostać przy Bogu,lgnąc również do Pana Jezusa.
Na chwilę obecną jest zagubiona i trochę zdezorientowana co dalej ma robić... Ma dzieci 19 i 12 lat,które tez nie do końca rozumieją co się dzieje
Były zaangażowane w organizacji,prowadzone były z nimi studia biblijne.
Pisze do mnie o dzieciach,że bardzo kochają Pana Boga i Jezusa.Postaram się kontaktować z nią przynajmniej przez skype...
Pozdrawiam wszystkich :)

Natan

Postautor: Natan » ndz paź 16, 2016 12:40 pm

Witaj Morwo,

Dziękuję za Twoje uwagi i przybliżenie nam sytuacji tej naszej poszukującej Siostry.

Ja również serdecznie pozdrawiam Ciebie i Wszystkich. :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz paź 16, 2016 3:26 pm

Osobom opuszczającym organizację, zagubionym jak wspomniana siostra, oprócz pokrzepienia ze Słowa Bożego, polecam tę oto piosenkę, która nosi tytuł "Ludzik"i jest zachętą by mimo wszystko wybaczać...
Ile ja łez przy niej wypłakałam...
Dlatego rozumiem co przeżywają wrażliwe osoby mojego pokroju ,które stoją przed decyzją opuszczenia szeregów SJ...

Ludzik

budowałeś ludziku domek z klocków marzeń
mówiłeś będzie lepiej lecz wciąż było gorzej
aż się w końcu domek papierowy zawalił
i odejść przyszło w nową niewiadomą

niech walą się mosty na rzekach urojeń
i zarastają ścieżki donikąd
a ty idź dalej kochany ludziku
czasem tak trzeba by stać się człowiekiem
i klątw nie rzucaj na zdradliwe szlaki
i nie mów podli na tych co zawiedli
serce swe zostaw otwarte dla wszystkich