JW POMOC

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: JW POMOC

Postautor: Ann78 » ndz paź 16, 2016 4:14 pm

morwa pisze:
Ann78 pisze:
morwa pisze:
Ann78 pisze:W Gdańsku jest też Misja Łaski. Nie wiem, czy są tam byli SJ, ale ludzie są bardzo otwarci, życzliwi i gorący dla Boga. Znam tę społeczność.

Dziękuję Ann... Przekażę to info tej siostrze...Miłego dnia :)

:) ... przekaz tez pozdrowienia od nas. Miłego dnia :)

Czy ta społeczność ochrzciłaby tę osobę bez konieczności członkostwa?
W większości religii chrzest z automatu przyłacza do zboru...
Tak jest u SJ,adwentystów,zielonoświątkowców,baptystów i w wielu jeszcze innych...
Pytam na jej prośbę...

W Misji Łaski nie ma członkostwa.
http://www.ggwo.pl/uploads/2/9/0/1/2901 ... sciele.pdf

Rozmawiałam z Pastorem naszego Kościoła w Warszawie i powiedział, że nie ma powiązania pomiędzy chrztem, a członkostwem w naszej wspólnocie.
Mogę to potwierdzić, gdyż sama będąc od dwóch lat w Misji Łaski i będąc tam ochrzczona, nie podpisywałam żadnych deklaracji ani innych papierów dotyczących mojej przynależności do tej wspólnoty.

Pastora z Gdańska znam osobiście, to bardzo miły i delikatny (przy tym bardzo wesoły) człowiek.
Jeżeli chcesz, mogę poprosić o jego numer telefonu. Ta Siostra może też porozmawiać z Pastorem Maćkiem z Warszawy. On także może jej wszystko wyjaśnić.

Teraz w sobotę, 22.10.2016 będzie w Warszawie Szkoła Biblijna (otwarta dla wszystkich zainteresowanych), będzie prawdopodobnie także Pastor Mariusz z Gdańska. Może Twoja znajoma, a może i Ty Morwa chciałybyście nas odwiedzić?
Będzie nam bardzo miło :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz paź 16, 2016 5:37 pm

Dziękuję Ann za twoje starania,szczere chęci pomocy ,ale to wszystko za szybko...
W tym momencie świat tej siostry wywraca się do góry nogami,właśnie mi pisze,że jutro wysyła list do starszych zboru z informacją że odchodzi...
Pewnie przeżywa,jak ją potraktują jej znajomi ,Swiadkowie Jehowy...że będzie dla nich jak powietrze...Niewidoczna!
Wyjazd z Kościerzyny do Warszawy wymaga czasu,przygotowań i gotowości...
Ale ona jeszcze nie jest gotowa na tak dalekie wyprawy,tym bardziej,że widzę u niej daleko idącą rezerwę co do innych religii...
Wiem jak to działa sama przez to przechodziłam...
Są nieliczni ex Swiadkowie jakich obserwuję na fb. którzy nie mają problemu z natychmiastowym kontaktem z innymi denominacjami,szybko się chrzczą,wstawiają nawet zdjęcia z tej uroczystości... Ta siostra do takich nie należy...
Ja również nie mam mozliwości przyjazdu do Warszawy,bo obecnie jestem w Niemczech do 28 października,ale serdeczne dzieki za zaproszenie...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz paź 16, 2016 6:00 pm

Droga Morwo, rozumiem :)
Wszystko spokojnie. Trudny czas teraz dla tej Siostry.
Będę się modlić. Kontakt masz, gdyby była potrzeba...
Pozdrawiam serdecznie :)

Ilyad

Postautor: Ilyad » ndz paź 16, 2016 10:36 pm

morwa pisze:
Ilyad pisze:
W większości religii chrzest z automatu przyłacza do zboru...
Tak jest u SJ,adwentystów,zielonoświątkowców,baptystów i w wielu jeszcze innych...
Pytam na jej prośbę...

Fakt. Widzisz w tym coś złego ?

Jeśli komuś to nie przeszkadza nie mam nic przeciwko... Każdy ma wybór,wg.własnego uznania i zrozumienia...
Ja osobiście uważam,tak jak wspomniana osoba że chrzest nie ma nic wspólnego z przynależnością do jakiejś społeczności...
Jeśli jakaś organizacja,religia czy społeczność warunkuje udzielenie chrztu od wstapienia w jej szeregi to sądzę,że się myli.
To krok bardzo osobisty... przymierze.. wiążące nas z Bogiem i Chrystusem ,a nie z danym ugrupowaniem.
Chrzest powinien być niezależny od wyboru zboru w którym chce się przebywać i realizować jako chrześcijanin.

To chore gdy pastor chrzest katechumena zamyka w denominacji. Rozumiem jednak rozterki pastorów, którzy uważają że chrzest przyjęty w ich zborach powoduje automatyczne członkostwo w ich zborze. Myślę że oni po prostu boją się Boga. Sporo rozmawiałem o tym z pastorami. Nie jest to normalne że ludzie wierzący, ochrzczeni nie mają zborów, co niestety stało się ostatnio bardzo modne (Mat.18:17). To sprzyja anarchii i pogłębia jeszcze bardziej, i tak już głęboki podział w Kościele. Zgadzacie się ze mną ?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn paź 17, 2016 7:33 am

Ilyad pisze:To chore gdy pastor chrzest katechumena zamyka w denominacji. Rozumiem jednak rozterki pastorów, którzy uważają że chrzest przyjęty w ich zborach powoduje automatyczne członkostwo w ich zborze. Myślę że oni po prostu boją się Boga. Sporo rozmawiałem o tym z pastorami. Nie jest to normalne że ludzie wierzący, ochrzczeni nie mają zborów, co niestety stało się ostatnio bardzo modne (Mat.18:17). To sprzyja anarchii i pogłębia jeszcze bardziej, i tak już głęboki podział w Kościele. Zgadzacie się ze mną ?

Pastorzy boją się Boga,że ochrzczą kogoś nie przyjąwszy do społeczności...?
Brak do tego podstaw i uważam to za bład...
Chrzest to sprawa bardzo osobista i jeśli już ktoś za ten krok odpowiada i mógłby się bać Boga (mógłby...) to jedynie katechumen (co za słowo?)
Poza tym gdyby ktoś przystał jednak na taki chrzest z członkostwem musiałby najczęściej zaakceptować credo danej społeczności...
Nie zawsze jest to możliwe bo sumienie nie pozwala.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn paź 17, 2016 8:50 am

Ilyad pisze:Nie jest to normalne że ludzie wierzący, ochrzczeni nie mają zborów, co niestety stało się ostatnio bardzo modne (Mat.18:17). To sprzyja anarchii i pogłębia jeszcze bardziej, i tak już głęboki podział w Kościele. Zgadzacie się ze mną ?

Zgadzam się. Chrześcijanin potrzebuje zboru, społeczności ludzi wierzących. Bez tego rośnie jak samotna sosna, na którą wiatry i deszcze mają większy wpływ....

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn paź 17, 2016 9:48 am

Ilyad pisze:Sporo rozmawiałem o tym z pastorami. Nie jest to normalne że ludzie wierzący, ochrzczeni nie mają zborów, co niestety stało się ostatnio bardzo modne (Mat.18:17). To sprzyja anarchii i pogłębia jeszcze bardziej, i tak już głęboki podział w Kościele. Zgadzacie się ze mną ?

Moda na chrzest wierzących nie należących do zboru? :)
Myślę, że nie chodzi tu o modę ale o sytuację w tych zborach. Za wszelką cenę trzeba gdzieś należeć? Może nie każdy jest w stanie pogodzić się np. z ekumenią, obowiązkową dziesieciną lub straszeniem piekłem na każdym nabożeństwie?
Rzekome mówienie językami też nie każdy jest w stanie akceptować gdy wszyscy na głos krzyczą i zwyczajnie fizycznie nie da się wytrzymać.
Niestety bardzo dużo wierzących byłych świadków ma problem ze znalezieniem społeczności. Dodatkowo pogłębia problem to, że odmawia się im chrztu. Doskonale więc rozumiem to co napisała Morwa. Takich historii niestety słyszałem mnóstwo...

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn paź 17, 2016 11:00 am

Datsun pisze:Może nie każdy jest w stanie pogodzić się np. z ekumenią, obowiązkową dziesieciną lub straszeniem piekłem na każdym nabożeństwie?
Rzekome mówienie językami też nie każdy jest w stanie akceptować gdy wszyscy na głos krzyczą i zwyczajnie fizycznie nie da się wytrzymać.
Niestety bardzo dużo wierzących byłych świadków ma problem ze znalezieniem społeczności. Dodatkowo pogłębia problem to, że odmawia się im chrztu. Doskonale więc rozumiem to co napisała Morwa. Takich historii niestety słyszałem mnóstwo...

Rzeczywiscie, to są poważne sprawy. Wierzę jednak, ze jest dla każdego z nas wspólnota. Pan nie pozostawiłby nas samych sobie.... Jak myślisz, Datsun?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn paź 17, 2016 12:03 pm

Nie przynależenie do religii nie oznacza przecież pozostawienie przez Pana.
Byli świadkowie bardzo często nie chcą się potem nigdzie zapisywać. Wielu jest też takich co po odejściu z organizacji chodziło po kolei do różnych zborów. Powiem nawet więcej: rzadko kiedy udaje się jakiemuś byłemu świadkowi pozostać na zawsze w jakiejś społeczności. Takie są fakty i należy uświadomić sobie tę rzeczywistość.
Bardzo często problem tkwi w człowieku ale chyba najczęściej w skostniałych i nieświadomych problemu zborach protestanckich gdzie człowieka jako wierzącego klasyfikuje się przez pryzmat wiary w doktryny - a chyba nie muszę pisać jaką doktrynę przede wszystkim mam na myśli.

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn paź 17, 2016 1:32 pm

Kij ma dwa końce.
Rozumiem postawę osoby, która pragnie się ochrzcić, a nie chce być na daną chwilę rejestrowana w zborze, gdzie udzielono Jej chrztu. Musi szukać społeczności, gdzie taki chrzest weźmie albo chrzest w tzw. "zaciszu domowym" udzielony przez Brata w wierze.
Rozumiem też postawę pastora, starszych zboru, którzy udzielając chrztu, pragną taką osobę widzieć w swoim zborze.
Chodzi o sumienie zarówno tych co pragną się ochrzcić bez członkostwa, ale też sumienie braci starszych i pastora w zborach protestanckich. Nie uważam aby czuli się Oni zobowiązani i w dodatku "oskarżani", że w ich zborze panuje taki zwyczaj.

Osoba, która pragnie się ochrzcić zazwyczaj składa świadectwo swojego nawrócenia. Jest to świadectwo dla ludzi i dla nieba.
Podczas mojego chrztu oficjalnie nie byłam członkiem tego zboru, ale uczęszczałam do niego regularnie i Bracia znali moje świadectwo. Członkiem zostałam później na wyraźne moje życzenie, ale np. nasza Siostra w Panu - Wanda, została ochrzczona też w tym zborze i pomimo tego, że nie była członkiem, postanowiła po chrzcie regularnie uczęszczać na nabożeństwa, była zbudowaniem dla zboru i nikt nie dał Jej odczuć, że do niego nie "należy".

Dziwi mnie trochę to, że niektórzy tak "szybko" chcą się ochrzcić po wyjściu z organizacji, jakby to było magiczne zaklęcie do zbawienia.
Przecież dojrzałość duchowa to także zrozumienie, że chrześcijanin to nie "wolny elektron", co chodzi to tu, to tam. Na początku można rozeznać się w społecznościach albo w grupie domowej, skąd taki pośpiech do chrztu, a potem "pretensje", że napotykają opór. Czyżby dla byłych świadków należy stosować inne "przywileje"?

Może to przykre co powiem, ale też zauważyłam, że niektórzy po wyjściu z organizacji poczuli się tak bardzo WOLNI i MĄDRZY, że z lekceważeniem oceniają działalność innych wspólnot chrześcijańskich i na siłę chcą je oprawić w swoje "świadkowskie" ramki, a jak to im się nie uda, to wszystko co dla nich nowe, jest "be".... sorry, sama słyszałam, widziałam. To jest skaza, która na długo pozostaje w naturze świadka, nic dziwnego, że tylko oni samych siebie rozumieją, dlatego też długo nie pozostają w innych społecznościach.

Każdy z przedmówców ma trochę racji, patrzy na problem ze swojego punktu widzenia.
Jednak po to są zbory, aby Bracia i Siostry mogli się wzajemnie budować, o siebie zatroszczyć, pomóc, coś wspólnie robić. Nie ma doskonałego zboru, doskonałych pastorów czy braci starszych, niemniej potrzebny jest pewien porządek. To co działo się w zborach w I wieku, czasami woła o pomstę do nieba, o czym świadczą listy do zborów, ale zbory były, rozrastały się i Bracia mieli nad nimi pieczę.
Nie spotkałam się jednak z tym, że MUSZĘ wierzyć tak samo jak pozostali....... uczymy się wszyscy całe życie i nikt z nas nie jest alfą i omegą.

Jeśli ktoś uważa, że już wszystko wie i rozumie, poukładał sobie całą eschatologię, zna odpowiedź na każde pytanie - no cóż to niedaleko mu do doskonałości ;) .

Wróć do „Polecane strony internetowe”