JW POMOC

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
morwa

Re: JW POMOC

Postautor: morwa » wt paź 18, 2016 10:40 am

Proszę o modlitwę za siostrą Anitą z organizacji która odeszła... Przed chwilą rozmawiałam z nią...
Jest w bardzo złym stanie psychicznym również jej dzieci... Tonie we łzach a ja z nią razem...
To co opowiada,a co przeżyła w zborze świadkow nie mieści się w głowie...
Jest teraz nękana telefonami od " życzliwych"...
Musiała wyłaczyć telefon.
Ona wraz z dziećmi to osoby bardzo wrazliwe...
Jeśli ktoś jest na fb i chciałby ją wesprzeć oto jej namiary
https://www.facebook.com/anita.latasiewicz
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Edward73

Postautor: Edward73 » wt paź 18, 2016 5:25 pm

Oczywiście będziemy się modlić Morwo.

Natan

Postautor: Natan » wt paź 18, 2016 5:32 pm

Ja nie mam konta na Facebooku, i nie chcę mieć, ale w razie czego służę rozmową telefoniczną. Morwo, mogę Ci prywatnie udostępnić mój numer. Mogę też podać numer telefonu do wyrozumiałej Siostry, byłego Świadka, którą dobrze znam.

Bardzo im współczuję, ale wierzę, że po przejściu tej próby będą silniejsi, dojrzalsi i bliżej Boga.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt paź 18, 2016 7:32 pm

Dziękuję Natanie za Twoją gotowość pomocy... :)
W razie potrzeby poproszę o Twój numer przez pocztę... Dziś Anita na swojej osi czasu na fb umieściła Twój wykład...
Wieczorem rozmawiałam z nią i jej 12 letnią córką przez facebookowy komunikator...Poznałam też jej męża.
Trochę emocje już opadły...ale wciąż trzeba te osoby wspierać..
Jest wiele osób które ją pokrzepiają wpisami... jest też chyba ktoś z tego forum...
Ale tu przede wszystkim potrzebna jest rozmowa.
Apropos facebooka... Uważam że nie jest aż taki zły... Takie jest moje zdanie...
Mam takie przemyślenia które zestawiłam z tym ,czego nauczyłam sie w organizacji.
Pomagając innym trzeba iść tam gdzie są ludzie, gdzie jest dużo ludzi...Facebook jest własnie takim miejscem...
Oczywiście że są również inne drogi dotarcia do ex Świadków bedących w potrzebie....
Ale portale społecznościowe w moim przypadku sprawdziły się... Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt paź 18, 2016 8:53 pm

Ja także służę rozmową, jeśli byłaby potrzeba. Już zaprosiłam Anitę do znajomych. Na Facebooku JW Pomoc Koszalin i Warszawa także są do jej dyspozycji. Ważne, żeby wiedziała, ze Pan przydaje Braci i Sióstr, tak jak obiecał w Swoim Słowie.

Natan

Postautor: Natan » śr paź 19, 2016 10:50 am

Witaj Morwo,

Przekazałem już Tobie w mailu namiary telefoniczne do mnie i do znajomej Siostry.

A ja nie jestem na Facebooku, gdyż prawdę mówiąc, nie umiałem nad nim zapanować, bo miałem szereg niechcianych wpisów. Nie mam też czasu na to, by się nim zajmować. Mam wiele zobowiązań i trudno mi się ze wszystkiego wywiązać. A zdrowie - nietęgie.

Nie narzekam jednak na brak kontaktów z odchodzącymi Świadkami, którzy w większości docierają do mnie przez stronę Chleb z Nieba. Przy okazji wyjaśniam, że to nie jest moja strona. Nie utożsamiam się z niektórymi treściami na niej zawartymi, a zwłaszcza ze sposobem ich przedstawiania. Ponadto niektóre moje materiały nie są dopuszczane na tej stronie przez cenzurę jej administratora. Inne, z których jestem niezadowolony, nie są przez niego usuwane. Ale mocnym punktem tej witryny jest to, że przez nią zyskałem szereg cennych kontaktów i doszło do normalnych spotkań z tak poznanymi ludźmi twarzą w twarz.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr paź 19, 2016 3:20 pm

Witaj Natanie... :)
Dziękuję za maila,przekaże tę informację Anicie...
Mam nadzieję że skorzysta,chociaż jej sprawa stała się głośna i podejrzewam,że wiele osób próbuje teraz z nią nawiązać kontakt...
Natanie...
Moja uwaga co do facebooka nie dotyczyła nikogo personalnie,tym bardziej Ciebie :)
Wykonujesz cudowną pracę dla Pana i dla dobra tych którzy opuszczają organizację...
Akurat Tobie korzystanie z portali społecznościowych nie jest do niczego potrzebne...Masz dość zajęć...
Jednak,są osoby które mogłyby rozszerzyć swój teren działania...
Warto być tam gdzie są ludzie,a nie czekać aż zapukają mówiąc w przenośni do naszych drzwi... Wiesz o czym piszę :)
Dziekuję raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam... :)

Natan

Postautor: Natan » śr paź 19, 2016 4:01 pm

Szanowna Morwo,

Dziękuję za potwierdzenie odbioru listu.

Nie ma problemu, ja nie potraktowałem osobiście tej uwagi o Facebooku. :)

Staram się pomagać odchodzącym Świadkom na miarę mojego wciąż niedoskonałego poznania. Modlę się o to, bym na Sądzie Chrystusowym nie musiał być zawstydzony z powodu wykonywania złej pracy.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr paź 19, 2016 4:16 pm

Dziękuję wszystkim za wsparcie Anity...dobrym słowem,modlitwą... :)
To działa...
Dziś pisze do mnie tak:

"Wiesz od wczoraj odczuwam wielką radość jak nigdy
Coś się dzieje
Czuję się jakbym miała latać mam siłę i nie mam się czego bać gdy Pan jest ze mną kto przeciwko mnie "

Bardzo się cieszę że jej stan psychiczny tak się poprawił...
Jeśli ktoś chciałby napisać do niej krzepiącego sms-a mogę podać na priv. jej nr.telefonu.

Ps.Dziś odwiedziło ją małżeństwo świadków... Intencje mieli dobre... Chcieli ją odwieść od decyzji odejścia od organizacji,,, w dobrej wierze.
Pisze że to fajni ludzie których bardzo ceniła i kochała....
Mówią do niej,że zostanie sama że odstepcy ją oszukają i zostawią...
Próbowali wszelkimi siłami,ale była nieugięta.
Dziś mają zebranie i ogłoszą jej odejście.

Natan

Postautor: Natan » śr paź 19, 2016 4:41 pm

Dziękuję w imieniu nas wszystkich za te dobre wieści. :)

Widać, że nasza Siostra bardzo zbliżyła się do Boga w tym niełatwym doświadczeniu.

A to małżeństwo ŚJ, choć w dobrej wierze, usiłowało ją nastraszyć. To jest klasyczny lęk przed tym, co nieznane. No i mit o niegodziwych "odstępcach". Ale chwała Bogu, że wspiera swą potężną prawicą tych, którzy nie chcą już iść ślepo za samozwańczym "niewolnikiem", tylko chcą bardziej słuchać Boga niż ludzi (Dzieje Apostolskie 5:29).

Wróć do „Polecane strony internetowe”