JW POMOC

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Natan

Re: JW POMOC

Postautor: Natan » wt paź 25, 2016 5:30 am

Drodzy, pamiętajmy, że ci pomocni katolicy, których kiedyś nazywaliśmy "ludźmi ze świata" nie są jak rzymscy czy greccy poganie z I wieku. Ci katolicy co tydzień słyszą Ewangelię na czytaniach podczas mszy, słyszą kazania oparte na Ewangelii. I to Słowo może paść na podatny grunt, wydając takie właśnie dobre owoce. Miałem takie doświadczenia, że niektórzy katolicy, którzy więcej poznali Słowa Bożego reagowali żywiej na wyłaniające się potrzeby niż rutynowi, długoletni członkowie ewangelicznych zborów, którzy tak się przyzwyczaili do Słowa Bożego, że przestało już na nich robić jakiekolwiek wrażenie.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob kwie 22, 2017 7:41 pm

Ann78 pisze:I na JW Pomoc Warszawa :)
https://m.facebook.com/JW.Pomoc

Co to za spór w sprawie tej pani Ewy? dziwne, oskarżycielskie komentarze, nie ogarniam :o

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob kwie 22, 2017 8:38 pm

Iskierka pisze:
Ann78 pisze:I na JW Pomoc Warszawa :)
https://m.facebook.com/JW.Pomoc

Co to za spór w sprawie tej pani Ewy? dziwne, oskarżycielskie komentarze, nie ogarniam :o

Iskierko, to co zamieściłaś to tylko kropla w morzu.
Jeden z rozmówców usunął już swojego posta.
Na jednym z prywatnych kont rozpętała się prawdziwa burza.

W skrócie - chodzi o pomoc dla Ewy. Kilka dni tamu nagle zmarł Jej mąż. Została sama z piątką dzieci, z których jedno wymaga specjalnej opieki.
JW Pomoc apelowało o pomoc finansową w pokryciu kosztów pogrzebu. Odezwały się głosy potępiające Ewę i podważające prawdziwość informacji. Informacje o śmierci męża i niepełnosprawności dziecka zostały potwierdzone.
Długo by opisywać, co działo się na fb w związku z tą sprawą.

Jedna osoba ze Szkocji (gdzie mieszka Ewa) założyła zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów pogrzebu.
Oto link do tej zbiórki:
https://pomagam.pl/ewapozegnaniemeza

Jeżeli możecie, pomóżcie.

Pozdrawiam w Panu.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz kwie 23, 2017 8:10 am

Ann78 pisze:Odezwały się głosy potępiające Ewę i podważające prawdziwość informacji. Informacje o śmierci męża i niepełnosprawności dziecka zostały potwierdzone.
Długo by opisywać, co działo się na fb w związku z tą sprawą.

Jedna osoba ze Szkocji (gdzie mieszka Ewa) założyła zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów pogrzebu...Jeżeli możecie, pomóżcie.

Czyli dobrze się domyśliłam, że to ta sama pani Ewa ze Szkocji - słynna "pracodawczyni" , o której wcześniej wspomniałam. Podobno jest "nawrócona", jak słyszałam. Prześledziłam trochę wypowiedzi z fb, Robert D. i Alek K. poinformowali, że już jest kilka zbiórek z tą samą kwotą.

Pomoc dla innych, a manipulacja innymi osobami i celowe wprowadzenie w błąd, to dwie różne rzeczy.
Pani Ewa "nagrabiła" sobie, ale to nie przeszkadza Jej aby wyciągać rękę po pomoc do tych, których robi "w bambuko". Nie dziwię się, że są ostre dyskusje, w grę wchodzą emocje, jakby nie było, ktoś chce pomóc, tyle że komu najpierw? Tym co nie mają śmiałości prosić o pomoc a widać, że potrzebują, czy tym którzy z tupetem wyciągają ręce, nie mając szacunku bo kłamią i manipulują?

Widzę, że na fb w związku z tzw. pomocą, są też inne osoby, które załatwiają swoje prywatne sprawy (...), angażują innych, co gorsza są potem komentarze, że mamy pomagać, przebaczać, nie osądzać albo ostrzej, że "Polacy mordują cywilnie osobę", to trochę za daleko idące opinie.

Trzeba być wrażliwym na krzywdę drugiego, ale angażowanie osób trzecich do zbiórek pieniędzy to odpowiedzialność, tym bardziej, że nie zawsze są jasne sytuacje. Potem jest tak, że ten kto naprawdę potrzebuje pomocy nie dostaje jej, bo Ci których okłamano i wprowadzono w błąd zamykają swoje serca i takie są skutki naszych "dobrych" chęci. Wszędzie potrzebna jest roztropność i rozwaga, emocje nie są dobrym doradcą.

Niestety jak pokazuje życie, tak było, jest i będzie, że będą nadużycia "chrześcijańskiej miłości", więc każdy w swoim sumieniu musi rozważyć, jak się zachować....

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz kwie 23, 2017 4:14 pm

Widzisz Iskierko, co do tych zbiórek to było tak:
Jeden Brat założył zbiórkę na pogrzeb dla męża Ewy, ale z powodu nacisków, a nawet gróźb, musiał tę zbiórkę zamknąć. W tym samym czasie, kiedy on zamknął swoją zbiórkę, ktoś inny znający Ewę osobiście otworzył nową, zupełnie niezależnie, bez porozumienia z tamtym Bratem. I obecnie, z tego co wiem, ta JEDNA zbiórka na terenie Polski jest aktywna. Nikt nikomu nie karze wpłacać. Datki są dobrowolne.
Każdy może rozważyć w swoim sercu, czy chce/powinien pomoc.

Bardzo nie podoba mi się, ze przy tej okazji wywleczono wszystkie możliwe brudy dot. Ewy i jej męża. Poddano nawet w wątpliwość fakt jego śmierci... To żenujące. Przeraził mnie lejący się jad, chęć wymierzenia sprawiedliwości... I to zarówno od byłych "braci", jak i tych "po drugiej stronie barykady".

Mnie w tym konkretnym momencie nie interesują dawne sprawy. Widzę trudną sytuację kobiety, która nagle straciła męża i została sama z piątką dzieci (w tym jedno niepełnosprawne). Świat w takiej chwili wali się człowiekowi na głowę. Potrzebuje wsparcia. Tylko tyle, Iskierko.

Pytanie, jaka powinna byc nasza postawa, jako chrzescijan? Czy mamy sadzić kobietę, czy jej pomoc?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz kwie 23, 2017 5:13 pm

Proszę się nie dziwić Iskierce,bo zarówno życie jak i słowo Boże uczy abyśmy pozostawali czujni i nie dali się wpuścić w maliny. Piszę tu w sensie ogólnym, niekoniecznie o wspomnianej zbiórce,chociaż zasada jaką podał nasz Pan może i jej dotyczyć...
"Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!" ( Mt 10,16)

Co to znaczy że mamy być roztropni jak węże?
No własnie...chodzi o czujność,aby nie zostać oszukanym.

Oczywiście,każdy sam zdecyduje czy powinien tej osobie pomóc czy nie biorąc pod uwagę całą wiedzę jaką o niej posiada.
To osobista sprawa.
Jednak ostrozność nigdy nie zawadzi...
Przed chwilą na fb czytałam o nowo powstałej zbiórce ,gdzie młody człowiek prosi o pomoc dla kobiety i jej dwóch córek które ponoć straciły dom przez długi męża alkoholika,i docelowo chce zebrać 500 000 złotych.
Dom za 500 000 zł???
Napisałam mu... A może coś skromniejszego? Jakieś mieszkanie?
Podał tylko imię tej kobiety... żadnego zdjęcia i ogólnie bardzo mało danych...
Jaki stąd wniosek?
Wiele razy spotykamy na swej drodze oszustów, osoby podające się za wyznawców kościoła, chorych, potrzebujących pomocy, reprezentantów fundacji, itp. itd. po prostu naciągaczy zbierających pieniądze.
Jak ma wobec nich zachować się osoba idąca za Chrystusem, gdy "potrzebujący" prosi o pomoc?
Nie przejdziemy obojętnie wiedząc na 100 % że taka pomoc jest konieczna i że osoba dla której zbieramy jest osobą uczciwą.
Ale będziemy też ostrożni i czujni, aby nie dać się oszukać.
Powtarzam...to co napisałam to są uwagi ogólne.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz kwie 23, 2017 5:28 pm

Powtarzam: Ewa straciła nagle męża. Zmarł niespodziewanie. To informacja potwierdzona. Był nawet okazany akt zgonu. Ma piątkę dzieci, jedno niepełnosprawne (świadectwo w tej sprawie także zostało okazane). Czego jeszcze potrzeba? Mnie niczego.
Dlaczego ludzie rzucają w nią kamieniami? Czy tego nas uczył Pan Jezus?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz kwie 23, 2017 6:15 pm

Ann78 pisze:Powtarzam: Ewa straciła nagle męża. Zmarł niespodziewanie. To informacja potwierdzona. Był nawet okazany akt zgonu. Ma piątkę dzieci, jedno niepełnosprawne (świadectwo w tej sprawie także zostało okazane). Czego jeszcze potrzeba? Mnie niczego.
Dlaczego ludzie rzucają w nią kamieniami? Czy tego nas uczył Pan Jezus?

Aniu...czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Nie pisałam o Ewie,pisałam w sensie ogólnym,co dwukrotnie podkresliłam.... Ty masz taką wiedzę o Ewie,inni mogą mieć inną... Każdy decyduje za siebie zgodnie z tym co wie w danej sprawie...
fakt ,mąż jej zmarł... Ale na pewno byli ubezpieczeni,bo bez tego się żyć nie da.....Zasiłek pogrzebowy na pewno dostanie.Nie twierdzę że pomoc nie jest jej potrzebna... Ale ktoś może mieć jakieś powody,aby się powstrzymać... Tego nie wiesz...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz kwie 23, 2017 6:33 pm

Rozumiem, że ktoś nie chce pomóc, bo ma jakieś obiekcje.

Ale "groźby" aby zbiórkę zamknąć? :shock:
Tego nie potrafię pojąć...

Edward73

Postautor: Edward73 » ndz kwie 23, 2017 7:09 pm

Oczywiście ,że dostanie a więc czy pomagać ,czy nie pomagać niech każdy w swym sercu oceni.Matka z piątką dzieci w tym jedno jest niepełnosprawne może mieć problemy finansowe .Sprawa jednak wydaje się bardzo dziwna ze strony tych co za wszelką cenę chcą w tym przeszkodzić.Czy nikt nie widzi tego co się dzieje na prawdę ?Dlaczego każdy z taką łatwością ocenia tą wdowę .Podważa wszystko?Pozostawmy to Panu Bogu On zna zamiary serc.Każda z tych osób tylko ciągle osądza podając kolejne wersety z Pisma .Myślę ,że powinniśmy najpierw spojrzeć na siebie tak jak powiedział Pan Jezus .To pomaga .Pan jest naszą ucieczką .Myślę ,że Pani Ewa nie planowała śmierci swego męża i na godny pogrzeb potrzeba znacznie więcej niż daje socjal a taka rodzina jak jej powinna być wspierana jeśli nie w sposób finansowy to przede wszystkim dobrym słowem a tymczasem pojawiły się komentarze i oskarżenia ,że to oszustwo a jej mąż żyje .Osoby które to pisały powinny się czerwienić ze wstydu ,na rzecz tej zbiórki przedstawiono dwa dokumenty o śmierci Pana Janusza męża tej kobiety i to okazało się ,że to nie wystarczające.Kładziono nacisk na zamknięcie tej zbiórki więc została zamknięta,pomimo tego ktoś utworzył nową -to nie Pani Ewa zbiera te pieniądze .Wiem to z całą pewnością ,że Ona nawet nie chciała tej zbiórki ktoś w prostocie serca utworzył ją dla niej -Patrząc na to wszystko wstyd mi za tych tzw ''przebudzonych '' świadków którzy na prywatnym koncie fb rozpętali burzę w szklance wody.Ludzie z zewnątrz widząc komentarze pytają mnie co się dzieje ,że ''Jehowi'' tak zawzięcie jadą po tej kobiecie .Wychodzi na to ,że zawiść czy też nieprzebaczenie górują nad miłosierdziem.Pan Jezus kiedy przybijano Go do krzyża powiedział ''Nie policz im tego bo nie wiedzą co czynią ''Czy to nie jest powód by spróbować Go naśladować i wznieść się ponad to wszystko? Zostawić to Bogu?Pocieszające jest tylko to ,że na prośbę Pani Ewy ktoś zamierza pojechać i usłużyć w pogrzebie i czyni to też w prostocie serca.Człowiek ten powiedział ,że mamy dzielić się wszystkim z bliźnimi -przede wszystkim Słowem Bożym -proszę tych co mogą wesprzeć w modlitwie tego człowieka ,Jak widzę on tu jest jedynym głosem rozsądku a może tylko serca za ,którym idzie.Módlmy się .Pokój Wam .

Wróć do „Polecane strony internetowe”