Jak Berejczycy

W tym miejscu można zamieszczać odnośniki do stron internetowych o tematyce Świadków Jehowy
Awatar użytkownika
Ida

Jak Berejczycy

Postautor: Ida » sob gru 31, 2016 4:38 am

Filmy z tej strony były niejednokrotnie polecane w trakcie rozmów na forum. Cechuje je wysoka wartość merytoryczna. Brat Mirosław dociekliwie bada doktryny śJ w świetle nauk PŚ. Szczególnie polecam jeden z ostatnich wywiadów, przeprowadzonych z długoletnią pionierką stałą, notabene teściową Mirka.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Jak Berejczycy

Postautor: Datsun » sob gru 31, 2016 6:47 am

Dziękuję Ido za wklejenie tego wywiadu. :)
Danuta opowiada w oparciu o swoje doświadczenia jak brutalnie działa ustrój totalitarny Strażnicy, gdzie wyklucza się jednostki i całe rodziny tak naprawdę za nic. Danuta poświęciła w tej religii jako pionier najlepsze lata swojego życia.
Miałem przyjemność poznać Danutę na zeszłorocznym zjeździe byłych świadków w Warszawie zorganizowanym przez Apollos.
Pozdrawiam serdecznie :)

Iskierka

Postautor: Iskierka » ndz sty 01, 2017 2:41 pm

Bardzo ciekawy wywiad. :)
Utknęły mi w pamięci słowa pewnego starszego, który powiedział do Danuty - " co pomyśli Jehowa, gdy zrezygnujesz ze służby". To jest właśnie sposób aby obciążać czyjeś sumienie w imię Boga Jehowy. Wkładanie ludzkich słów, osądzeń, powinności, jakoby prorocze słowa samego Boga, to zuchwalstwo.

Pan Jezus powiedział, że Jego brzemię jest lekkie. Będzie lekkie dopiero wtedy, gdy służenie Bogu wypływa z ochotnego serca, a nie dla wypracowania kwantum, dla ludzkiej statystyki. Nie potrzebny nam będzie zegarek, który odlicza każdą minutę aby dać ją w "prezencie" Bogu.
Wolność w Chrystusie, to jest to, co daje nam Pan. "Drogoście kupieni, nie stawajcie się niewolnikami ludzi" 1 Kor. 7:23.

Awatar użytkownika
Ida

Postautor: Ida » ndz sty 01, 2017 9:10 pm

Polecam również wywiad z Jackiem. Podziwiam jego dociekliwość w analizowaniu Słowa Bożego. Dzieli się z wnioskami dotyczącymi nauk niewolnika w świetle biblijnej prawdy. Wnioskowanie Jacka jest bardzo dojrzałe, oparte na dobrej znajomości PŚ. Trafne spostrzeżenie pada w około 1 h wywiadu- tyczy się kwestii stosunku szeregowych śJ do Królestwa Bożego. Szokiem jest fakt, że świadkowie nie wybierają się do Królestwa Bożego. Chcą być jedynie poddanymi rządu Bożego.
https://www.youtube.com/watch?v=kiC1iuhlax4&t=1455s
Czy można w pokojowej atmosferze opuścić zbór śJ? Przykład Jacka potwierdza, że swoim postępowaniem, spokojem ducha i przemyślanymi wypowiedziami opartymi na Słowie Bożym, można pozostawić po sobie woń prawdziwego chrystianizmu. To skłania niektórych pozostających w organizacji do głębszego zastanowienia się nad zasadnością dalszej praktyki religijnej w szeregach śJ. Moje osobiste, teraźniejsze przeżycia z odłączenia się od zboru również przebiegają w klimacie wzajemnego poszanowania poglądów, czym jestem mile zaskoczona.
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt sty 03, 2017 3:01 pm

Dziękuję Ido za linki ze świadectwami :) .

Przeżycia Jacka przypomniały mi wiele wydarzeń z pobytu w organizacji. Bardzo trafne było przypomnienie wersetów m.in. z Ewangelii Jana, że mamy przyjść do Jezusa, a nie do organizacji, jak podkreśla "niewolnik" w literaturze świadków. Organizacja w roli Chrystusa! Myślę, że wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, jak poważnie są manipulowani, a przede wszystkim zwiedzeni.
Dobry przykład by na podstawie literatury pokazać aktywnemu świadkowi jak treść Strażnicy ma się chociażby do treści Pisma w przekładzie Nowego Świata. Nikt nie zarzuci, że to interpretacja "odstępcy".

Inna sprawa - klaskanie, gdy ogłaszano powrót "grzesznika" do zboru. Na początku mojego pobytu w organizacji tak było, później byłam osobiście świadkiem jak przyłączano osobę do zboru i od razu był komunikat o treści:"prosimy o powstrzymanie się od oklasków". Nie zapomnę jakie to było dla mnie przykre ale przede wszystkim dla osoby, która z niecierpliwością czekała na to przyłączenie. Brak słów. Teraz ponownie powrócono aby oklaskami witać osoby w zborze..... coś z tym "światłem" niewyraźnie ;) .

Ważna sprawa, którą poruszył Mirek, to chrzest młodych ludzi. Ostatnio to coraz częściej się to praktykuje, aby było "widowisko" na kongresach. Młoda osoba pod wpływem emocji albo szczerego pragnienia w sercu podejmuje taką decyzję, jest w kręgu zainteresowania u dorosłych, dużo się o Niej mówi, stawiana jest za wzór. Potem przychodzi proza życia, dojrzałość, podejmowanie innych decyzji, odejście np. ze zboru, aplauz minął i życie weryfikuje nasze decyzje. Dla niektórych młodych, jak widzimy, są opłakane skutki z powodu odejścia z organizacji - ostracyzm od tych co powinni miłować, przede wszystkim rodzina.

W sensie pozytywnym "zazdroszczę" Danucie, Jackowi, Mirkowi, że trzymają się razem w rodzinie. Jednoczy Ich Chrystus i Boża Prawda, dzięki której nie dali się zmanipulować. To co przeżyli było cennym doświadczeniem, ale też mogą podzielić się swoim świadectwem z innymi. Łagodność wypowiedzi, miłość do tych co zostali w organizacji, pomoc tym którzy z niej wychodzą, jest dowodem, że Ich Panem jest Chrystus.

Pan Jezus powiedział:" Pokój zostawiam wam, mój pokój daje wam, nie jak świat daje. Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka". (Jan 14:27).

Tego Bożego Pokoju, życzę Nam wszystkim :)

Natan

Postautor: Natan » ndz sty 08, 2017 2:26 pm

Spotkałem Siostrę Danutę dwukrotnie, a z Bratem Jackiem miałem wielokrotny kontakt. Oni mają grupę wsparcia dla byłych i odchodzących Świadków w Tomaszowie Mazowieckim.

Wróć do „Polecane strony internetowe”