Przekład jeszcze nowszego świata? ...... Informacja.

Tutaj możemy podzielić się spostrzeżeniami na temat różnych przekładów Pisma Świętego
Awatar użytkownika
Grzes55555

Re: Przekład jeszcze nowszego świata? ...... Informacja.

Postautor: Grzes55555 » czw kwie 14, 2016 3:19 pm

kogut pisze:
Grzes55555 pisze:Dawid za swoje grzechy pokutował- Psalm 51
Mojżesz i Eliasz również nie są bez winy.
A Czy ktokolwiek kiedykolwiek ktoś z Ciała kierowniczego pokutował i przeprosił Boga i ludzi których oszukał?
A Ty kiedykolwiek padłeś na kolana przed Bogiem żałując za swoje grzechy?

Pytam czy był pomazańcem a nie czy pokutował. To, że był natchniony to chyba oczywiste, nie?
Więc odpowiem za Ciebie, bo coś kręcisz: Nie był pomazańcem :-D
Tak więc pomazania a natchnienie duchem to dwie różne sprawy, których nie rozgraniczasz dlatego tworzysz dziwne teorie o świadkach.
Temat dotyczy chronologii świadków J. a nie mnie, jakbyś nie wiedział, to ja nie jestem świadkiem :-D

Skoro tak, to cóż, twierdzę, że nie dobiegasz daleko od fałszerstw, które zarzucasz świadkom. Podajesz fałszywą historię i nawet nie przeprosisz czytelników, za to, że wprowadzasz ich w błąd.
Padaj na kolana, panie dzieju, padaj... :-)

Pomazaniec, Namaszczony, Mesjasz (hebr. מָשִׁיחַ), Chrystus (gr. χριστός), pot. Wybraniec – w judaizmie i chrześcijaństwie pierwotnie religijny tytuł królów, kapłanów-lewitów i proroków – osób namaszczonych (pomazanych) olejem. Z czasem, pod wpływem proroków, ten biblijny termin nabrał eschatologicznego znaczenia – określa on osobę, zapowiedzianą przez Boga Jahwe, która ma przynieść ostateczne rozwiązanie problemu zła, grzechu i śmierci w świecie i ustanowić tzw. królestwo mesjańskie, będące nowym rajem, przewyższającym szczęście pierwszego. Chrześcijanie uznają, że tą osobą jest Jezus Chrystus. Trzon narodu żydowskiego trwa w oczekiwaniu na przyjście mesjasza.

A ja pytam- Czy Ty kiedykolwiek pokutowałeś za swoje grzechy? Czy padłeś na kolana przed Żywym Bogiem?

Co do nazwy świadek- świadkiem jest osoba która widziała jakieś zdarzenie, lub osobę i ma w tej sprawie coś do powiedzenia, osoba będąca w stanie zeznać, poświadczyć że coś się wydarzyło lub nie wydarzyło.

kogut

Postautor: kogut » czw kwie 14, 2016 3:30 pm

Wijesz się.
Znaczenie słowa POMAZANIEC znam dość dobrze :-D
Moje pytanie jest dość proste:
Czy Dawid Był Pomazańcem w takim znaczeniu jak dzisiaj się określa namaszczonych duchem chrześcijan?
Możesz prosto odpowiedzieć, czy już tak do końca świata będziesz kluczył :-D

Natomiast co do mnie to owszem: pokuta przed Bogiem jest moja codziennością.
Tylko co to wnosi do tematu? NIC.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw kwie 14, 2016 3:50 pm

kogut pisze:Wijesz się.
Znaczenie słowa POMAZANIEC znam dość dobrze :-D
Moje pytanie jest dość proste:
Czy Dawid Był Pomazańcem w takim znaczeniu jak dzisiaj się określa namaszczonych duchem chrześcijan?
Możesz prosto odpowiedzieć, czy już tak do końca świata będziesz kluczył :-D

Natomiast co do mnie to owszem: pokuta przed Bogiem jest moja codziennością.
Tylko co to wnosi do tematu? NIC.

Dawid nie był takim pomazańcem jak dzisiaj się określa namaszczonych duchem chrześcijan.
Wyznawał judaizm i oczekiwał obiecanego przez Boga Mesjasza.
Był więc wybrany przez Boga, lecz namaszczenie Duchem Świętym chrześcijan nastąpiło dopiero w dniu Pięćdzisiątnicy. ( odsytłam do Dziejów Apostolskich ).

,,Natomiast co do mnie to owszem: pokuta przed Bogiem jest moja codziennością."..
To się chwali. A mogę spytać jak ze spożywaniem wieczerzy Pańskiej? Czynisz to?

kogut

Postautor: kogut » czw kwie 14, 2016 3:57 pm

Dawid nie był takim pomazańcem jak dzisiaj się określa namaszczonych duchem chrześcijan.
Wyznawał judaizm i oczekiwał obiecanego przez Boga Mesjasza.
Był więc wybrany przez Boga, lecz namaszczenie Duchem Świętym chrześcijan nastąpiło dopiero w dniu Pięćdzisiątnicy. ( odsytłam do Dziejów Apostolskich ).

Więc już zapewne dostrzegasz, że być pomazańcem a być natchnionym to dwie sprawy.
Wracając do tematu... pomazańcy u świadków nie są natchnieni jak byli pisarze biblijni.
Natchnienie ich oznaczało, że spisali nieomylne Słowo Boże. Tłumacze, nawet jeśli są pomazańcami, nie są już natchnieni, i świadkowie NIGDY nie uważali się ich pomazanie oznacza nieomylność np. w tłumaczeniu Biblii.
Myślę, że dość prosto ci to wyjaśniłem i ukazałem nieporozumienie w pytaniu jakie zadałeś odnośnie PNŚ.
Dziękuję za uwagę! ;-)

,,Natomiast co do mnie to owszem: pokuta przed Bogiem jest moja codziennością."..
To się chwali. A mogę spytać jak ze spożywaniem wieczerzy Pańskiej? Czynisz to?

A co Cię, za przeproszeniem to obchodzi? Ani to w temacie, aniś mi przyjaźnie nastawiony... :roll:
Szukasz na mnie kolejnego haka...?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw kwie 14, 2016 4:32 pm

Kogucie, nie denerwuj się...
Grześ jest przyjaźnie nastawiony. Jak nie chcesz odpowiadać to przecież nie musisz. ;)

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw kwie 14, 2016 4:39 pm

Moje pytanie wynikło z troski zgodnie z wersetemami z Ewangelii Jana 6:
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.

Nikomu źle nie życzę a chciałbym aby w imię Jezusa Chrystusa każdy był zbawiony :)

kogut

Postautor: kogut » czw kwie 14, 2016 4:44 pm

Dziwna troska, gdy najpierw podajesz nieprawdziwe informacje o świadkach a teraz mnie przepytujesz nie w temacie :-D
Nie umiesz chyba za bardzo pomagać imając się takich metod :-D

christianinroman

Postautor: christianinroman » ndz kwie 24, 2016 9:29 am

Zgadzam się z Kogutem, że namaszczony to niekoniecznie natchniony, gdyż apostoł JAN w 1-y swoim liście pisze, że '' Ale wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko''. 1 JANA 2:20; por. w.27. Czy każdy namaszczony Duchem jest natchniony?

bernard

Postautor: bernard » ndz kwie 24, 2016 9:42 am

Czy każdy namaszczony Duchem jest natchniony?

Namaszczenie chrzescijanskie jest posiadaniem Ducha Swietego,same zas dary Ducha nie musza ,,manifestowac sie" natchniona wypowiedzią.

Wróć do „Biblia i jej przekłady”