Już jest dostępny przeklad Stare i Nowe Przymierze

Tutaj możemy podzielić się spostrzeżeniami na temat różnych przekładów Pisma Świętego
Zibi

Re: Już jest dostępny przeklad Stare i Nowe Przymierze

Postautor: Zibi » czw lip 28, 2016 9:15 am

Na co się nawróciłaś? W innym wątku nie potrafisz nic sensownego napisać..Umiesz klepać kilka wyuczonych formułek i wersetów. To za mało, o wiele za mało.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 28, 2016 11:11 am

Zibi pisze:Na co się nawróciłaś? W innym wątku nie potrafisz nic sensownego napisać..Umiesz klepać kilka wyuczonych formułek i wersetów. To za mało, o wiele za mało.

Nic sensownego?
Ann78 konsekwentnie i grzecznie argumentuje na podstawie Biblii. Szczerze mówiąc to sam jestem zdziwiony, że w ogóle chce jeszcze odpisywać na Twoje zaczepki.
O nawróceniu Ann78 nie ma potrzeby nawet mówić bo osobiście i publicznie słyszałem jej świadectwo nawrócenia. O Twoim nawróceniu i naśladowania Pana Jezusa jakoś nie chcesz pisać.
Raczej powiedziałbym, że celujesz w atakowaniu wszystkiego, nawet jak na tym wątku przekładu Pisma Świętego. PNŚ pewnie lepszy? :)

Zibi

Postautor: Zibi » czw lip 28, 2016 11:19 am

Atakuje przekład którego nie czytałem? Weź się trochę zastanów co piszesz..

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw lip 28, 2016 11:20 am

A ktoś z tłumaczy przekładu Nowego Świata był Doktorem językoznawstwa hebrajskiego? Bo akurat Piotr Zaremba jest.
A w październiku będzie przekład dosłowny :)

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw lip 28, 2016 11:38 am

Zibi pisze:Atakuje przekład którego nie czytałem? Weź się trochę zastanów co piszesz..

Zibi Nowy Testament jest dostępny bezpłatnie w programie rbiblia
http://rbiblia.toborek.info/

8-)
Jak napisał Datsum możesz pierw przeczytać a później kupić :mrgreen:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 28, 2016 11:53 am

Zibi pisze:Atakuje przekład którego nie czytałem? Weź się trochę zastanów co piszesz..

"Najpierw musiałbym go kupić, a kupować kota w worku.."
"Szkoda kasy, w necie mam dostęp do wielu innych przekładów. Po tym co piszesz to jakoś cie nie oświecił.."

To może Ty się zastanów nad tym co piszesz. Po Twoich "recenzjach" chyba nikt go by nie kupił, bo "szkoda kasy"... :roll:

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw lip 28, 2016 12:02 pm

Datsun pisze:

"Szkoda kasy, w necie mam dostęp do wielu innych przekładów. Po tym co piszesz to jakoś cie nie oświecił.."

To może Ty się zastanów nad tym co piszesz. Po Twoich "recenzjach" chyba nikt go by nie kupił, bo "szkoda kasy"... :roll:

Ania chciała kupić i też ,,nie" :roll: :(

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 28, 2016 12:10 pm

Widzisz Grzesiu, drogi bracie...
Tutaj to już chyba tylko chodzi o zasadę, że jak można gdzieś "wbić szpilę" to zwyczajnie się to robi... :(

Zibi, czy Ty naprawdę inaczej nie umiesz?

Trochę mi to przypomina taką sytuację jaką opowiadał kiedyś mój brat: tonący człowiek woła o ratunek, a gdy ktoś mu rzucił koło ratunkowe to uczepił się dlaczego nie w kolorze zielonym. :) ;)
Podobnie i tutaj: wyszedł nowy przekład Pisma Świętego, to od razu bez czytania z "grubej rury": SZKODA KASY :mrgreen:

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw lip 28, 2016 12:15 pm

W dodatku ocenianie czegoś czego się nie zna :( bo nie wydało go Towarzystwo Strażnica.
Gdyby podejście było wzorowane wersetem Wszystko badajcie a co szlachetne zachowujcie myślę że by przeczytał- podałem link do darmowego programu a Ania nawet chciała kupić :(

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw lip 28, 2016 12:16 pm

Grzes55555 pisze:
Datsun pisze:

Ania chciała kupić i też ,,nie" :roll: :(

Ania już kupiła :D
... może być dla Zibiego ;)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Biblia i jej przekłady”