Wkrótce będzie dostępny Przekład Dosłowny Biblii

Tutaj możemy podzielić się spostrzeżeniami na temat różnych przekładów Pisma Świętego
sajmon1973

Re: Wkrótce będzie dostępny Przekład Dosłowny Biblii

Postautor: sajmon1973 » wt gru 06, 2016 7:28 am

Nie interesuje mnie cały PNŚ, zresztą oni też go nie znają. Podchodzą do niego wybiórczo.

bernard

Postautor: bernard » wt gru 06, 2016 9:57 am

Jezeli chcesz dyskutować ze ŚJ musisz niestety znac ich literature , w tym i PNŚ , lepiej niz oni .

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » wt gru 06, 2016 10:16 am

sajmon1973 pisze:Nie interesuje mnie cały PNŚ, zresztą oni też go nie znają. Podchodzą do niego wybiórczo.

Niejeden krytykował Robin Hooda nie trzymając w ręku łuku.
Czy można coś ugotować biorąc składniki z przepisu wybiórczo?

,,Żebraka poczęstowano w kuchni bogacze kawałkiem pysznej świątecznej babki.
Wraca do domu i opowiada żonie jaki to pyszny prezent jadł.
Żona mówi- ja też bym takie ciasto zjadła, wróć tam i poproś kucharkę o przepis.

Wrócił i mówi:
Pół kilo mąki pszennej
- nie mam pszennej, mam czarną

Szklankę oleju
- Nie mam oleju, mam smalec

Aromat waniliowy

- bez aromatu też będzie ciasto

I to wszystko piec w piekarniku w 300 stopniach 40 minut.

- Nie mam kuchenki ani piekarnika, ale mogę upiec na gorącym popiele.

Żona upiekła ciasto, spluwa na ziemię i mówi- że też ci bogacze jedzą takie paskudztwo"

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt gru 06, 2016 10:51 am

sajmon1973 pisze:Nie interesuje mnie cały PNŚ, zresztą oni też go nie znają. Podchodzą do niego wybiórczo.

Zapewniam Cię, że ŚJ znają ten przekład. Zupełnie nie wiem skąd posiadasz takie informacje...
Wyjątki są jakieś z pewnością ale to niczego nie dowodzi. Uczciwie rzecz ujmując to moim zdaniem ŚJ 10 razy bardziej znają PNŚ niż większość znanych mi Baptystów i Zielonoświątkowców "brytyjkę". Wiem, że to dość kontrowersyjne ale niezwykle rzadko kiedy się zdarza aby ktoś na podstawie Biblii udowodnił (np. w parku podczas głoszenia), że ŚJ są w błędzie.
Dlatego mniej więcej połowa byłych świadków stwierdziła, że jest w błędzie bo sami czytali Biblię, a nie że ktoś to im wykazał.
Zrozumieć prawidłowe nauki można nawet gdy się czyta PNŚ, tylko o wiele trudniej. Prawdą jest, że ten przekład jest zniekształcony i zmanipulowany.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt gru 06, 2016 10:53 am

Grzesiu z tym ciastem to się uśmiałem :lol:
Miał być tort a wyszedł podpłomyk. :)

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » wt gru 06, 2016 10:56 am

:)

Iskierka

Postautor: Iskierka » czw gru 08, 2016 4:30 pm

Grześ, ja też się uśmiałam :D ...daj więcej takich "przepisów".

"
Datsun pisze:Dlatego mniej więcej połowa byłych świadków stwierdziła, że jest w błędzie bo sami czytali Biblię, a nie że ktoś to im wykazał.
".

Tak, do mnie nikt z innej denominacji chrześcijańskiej nie przyszedł z ewangelią, dopiero rozmowy z naszymi EX pozwoliły spojrzeć inaczej na przesłanie biblijne. To pokazuje, że świadkowie są wyczuleni i wrażliwi na to, by pokazać prawdę innym błądzącym, stąd też próby aby organizować grupy wsparcia. Każdy odchodzący z organizacji nie pozostaje sam, potrafimy się odnaleźć bez względu na dzielące kilometry i chociaż na początku się nie znamy, to rozmowa wygląda tak,jakbyśmy się znali od lat, ale nic dziwnego skoro jesteśmy(byliśmy) dziećmi jednej "matki organizacji" :) .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw gru 08, 2016 6:32 pm

Iskierka pisze:Grześ, ja też się uśmiałam :D ...daj więcej takich "przepisów".

"
Datsun pisze:Dlatego mniej więcej połowa byłych świadków stwierdziła, że jest w błędzie bo sami czytali Biblię, a nie że ktoś to im wykazał.
".

Tak, do mnie nikt z innej denominacji chrześcijańskiej nie przyszedł z ewangelią, dopiero rozmowy z naszymi EX pozwoliły spojrzeć inaczej na przesłanie biblijne. To pokazuje, że świadkowie są wyczuleni i wrażliwi na to, by pokazać prawdę innym błądzącym, stąd też próby aby organizować grupy wsparcia. Każdy odchodzący z organizacji nie pozostaje sam, potrafimy się odnaleźć bez względu na dzielące kilometry i chociaż na początku się nie znamy, to rozmowa wygląda tak,jakbyśmy się znali od lat, ale nic dziwnego skoro jesteśmy(byliśmy) dziećmi jednej "matki organizacji" :) .

Tak, dokładnie...
Też zauważyłem, że często najlepiej się dogadują byli świadkowie z innymi byłymi świadkami. Cóż, coś w tym jest... ;)

Wróć do „Biblia i jej przekłady”