Natura Jezusa

Osoba Jezusa Chrystusa oraz nasze z Nim relacje
Awatar użytkownika
morwa

Natura Jezusa

Postautor: morwa » pn paź 09, 2017 7:59 am

Czy Jezus zawsze posiadał naturę Boską,również podczas swojej ziemskiej misji?
Zastanawiam się nad tym,bo spotykam się z poglądem,iż na ziemi przebywając, nie był ON wyłącznie człowiekiem (doskonałym),ale posiadał dwie natury: człowieczą i Boską...

Jak zatem ma się ten pogląd do tej wypowiedzi biblijnej z 2 rozdziału Listu do HEBRAJCZYKÓW ?

"...Albo syn człowieczy, że dbasz o niego? (7) Uczyniłeś go na krótko nieco mniejszym od aniołów, chwałą i dostojeństwem ukoronowałeś go, (8) wszystko poddałeś pod stopy jego. A poddawszy mu wszystko, nie pozostawił niczego, co by mu poddane nie było. Teraz jednak nie widzimy jeszcze, że mu wszystko jest poddane; (9) widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa...

Czy KTOŚ uczyniony mniejszym od aniołów...nawet na krótko, może jednocześnie być Bogiem?

Kiedy JEZUS został 'uczyniony mniejszym od aniołów' i jakiemu celowi miało to służyć?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Re: Natura Jezusa

Postautor: morwa » wt paź 10, 2017 8:55 am

Dzięki Korbo za Twój komentarz... :)
Czekam na przemyślenia w tym temacie innych osób...
Pozdrawiam :)

christianinroman

Postautor: christianinroman » śr paź 11, 2017 9:18 am

Pismo daje odpowiedź i tej kwestii-natura Jezusa. Syn Boży i Syn Człowieczy. Natan to wykazał w oparciu i Słowo Boże, gdyż Sola Scripta- TYLKO PISMO. Nie czyjeś komentarze, nie ludzkie zrozumienie, TYLKO PISMO. I mamy tak napisane: ,, A bez wątpienia Wielka jest tajemnica pobożności : Bóg objawione został w ciele (...)-1 do Tymoteusza 3:16.,, W którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania." - Kolosan 2:3.,, Czemu on mówi takie bluźnierstwa? Któż może przebaczać grzechy oprócz samego Boga?, A zaraz Jezus poznawczy w swym duchu że tak myśleli powiedział do nich: czemuż tak myślicie w swoich sercach? (...). Ale żebyście wiedzieli że Syn Człowieczy ma na ziemi moc przebaczać grzechy-powiedział do sparaliżowanego." Marka 2:7-10.
Porównaj Jana 2:23-25.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr paź 11, 2017 9:57 am

Zatem właśnie PISMO, nie człowiek MÓWI....( i nie można tego negować!)...
że JEZUS za sprawą swego OJCA został NA KRÓTKO uczyniony MNIEJSZYM od aniołów...
Kiedy to miało miejsce i w jakim celu ?

Obrazek

christianinroman

Postautor: christianinroman » śr paź 11, 2017 4:56 pm

Odpowiedź jest w tym samym, drugim rozdziale listu do HEBRAJCZYKÓW wiersze 14-18: 1/ aby wstawiać się za potomstwem Abrahama, 2/ aby uwolnić ludzi będących w niewoli lęku przed śmiercią, 3/ aby być wiernym i miłosiernym, współczującym Arcykapłanem, 4/ aby dopomagać swoim braciom przejść próby.

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn lis 13, 2017 11:04 am

qwerty pisze:Ja też mam naturę taką samą nawet jak prezydent USA, czy to znaczy, że jestem równy Trumpowi pod względem władzy ? Chyba nie.
Po drugie - aniołowie w niebie też mają taką samą naturę jak Jehowa, czy są mu równi ? Obawiam się, że też nie.

Jezus posiada naturę taką samą jak Jehowa ale to nie znaczy, że jest Bogiem równym Jehowie.

Mam pytanie: A gdzie jest napisane że aniołowie mają taką samą naturę jak [JHWH]?
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn lis 13, 2017 11:18 am

qwerty pisze:Bóg jest duchem a aniołowie to twoim zdaniem kim są ? Nie duchami ?

Zgodzę się z tym że Bóg nasz jest Duchem tak jak i aniołowie są duchami, o czym wprost mówi nam Biblia. Nie dotyczy to jednak Boskiej natury [JHWH], aniołowie nie mają Boskiej nautury

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn lis 13, 2017 11:29 am

Czy chcesz powiedzieć że aniołowie którzy sa stworzeniami Bożymi, mają Boską nautrę Ojca tylko dlatego że tak jak On są duchami, czy zatem duchy nieczyste też mają Boską nauturę? Dyskutowaliśmy już na ten temat, Boską naturę dziedziczymy poprzez zrodzenie, czy rzeźba którą stworzę ma ludzką naturę, czy taka jaką zechcę jej nadać. Pan Jezus jest kimś wyjątkowym, dyskutowałem jednak oo tym w innym wątku. Wiem do czego zmierzasz, dyskusja w tym temacie miała już miejsce tutaj: viewtopic.php?f=26&t=1222

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn lis 13, 2017 1:19 pm

Ja nie uważam że Pan Jezus jest równy Bogu Ojcu, pozostaje wierny Słowu Bożemu w tej kwestii:

( Jan 14 : 28 ) "Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja."

( Jan 1 : 18 ) "Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go."

( Fil 2 : 9 - 11 ) "Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią. I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca."

( Fil 2 : 6 ) "Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,"

( 1 Kor 15 : 22 - 25 ) "Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni. A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia, Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje."

Pan Jezus ma Bożą naturę nadaną mu przez Ojca poprzez zrodzenie go, nie jest jednak równy Ojcu o czym wprost świadczy Słowo Boże.

Sadlor

Postautor: Sadlor » pn lis 13, 2017 2:30 pm

Zrodzenie pozwala nam dziedziczyć naturę tego który nas zradza, jak już kiedyś dyskutowaliśmy, Pies rodzi Psa, Człowiek Człowieka, Drzewo Drzewo, Bóg Boga itp itd. Jak wiemy Pan Jezus był z Ojcem już przy poczatku stworzenia, od kiedy? Nie wiemy? Pan Jezus jest kimś bardzo specjalnym tak jak Bóg. Poza tym Bóg każe nam oddawać cześć Panu Jezusowi. A wielokrotnie w Biblii mamy zakazane oddawanie czci Stworzeniu, a tylko Stwórcy czy to Zwierzętom, Drzewom, Aniołom itp, itd.
Bardzo jasno mówi nam o tym początek Listu do Hebrajczyków.

Wróć do „Jezus Chrystus”